• şaka maka kimsenin başlığını açmadığı haftanın maçı. başlama saati 20.30.

beni meraklandıran şey ise hem chelsea hem de manchester city ligin açık ara en çok pas yapan takımları ve ne olur, ne biter, kim topu rakibe bırakır, yoksa hurraa bir maç mı olur göreceğiz.

manchester city'de evladım olan kun aguero'nun bu maçta oynayamayacak olması, bir chelsea taraftarı olarak beni çok sevindirmiştir.

başarılar maviler, başarılar eden hazard.
  • 20:30'da başlayacak haftanın maçı. city'de mangala, mendy sakat. de bruyne ve aguero'nun durumu belirsiz. chelsea arayı kapatmak için çok baskılı oynayacaktır. city ise zaten bildiğimiz gibi oyununu ortaya koyacaktır. ben bol gollü mücadele bekliyorum. adettendir skor tahminim chelsea 3-2 city.
  • eden hazard'ın city' nin içinde geçeceği maç olacaktır.
  • chelsea, 4 maçtır yerinde sayıyor. hatta geriye gidiyor bile diyebiliriz. giroud ve morata ikilisi, chelsea santrforu olacak kapasitede değiller. ancak, alternatif olabilecek isimler. maç başı 14-15 şut atıyorlar. buna karşılık olarak, son maçlarda isabetli şut sayısı 4 veya 5. bu yüzden 4 maçta 1 galibiyet, 1 beraberlik, 2 mağlubiyet var.

city ise, lyon maçları dışında bu sezon yıkılmaz halde. istediği topu oynayıp, istediği skoru alıyor. sezon başı chelsea karşısında, rakiplerini ezip geçtiler. geçen sezon kendilerini dağıtan liverpool karşısında bu sene maçı elinden kaçırdılar. çok iyiler.

maç iki ihtimalli. city topunu oynar. karşısındaki duvarı bir şekilde aşar ve kazanır. bu yüksek ihtimal.

sarri, iyi bir duvar örer. bu duvar ile maçı tutup, ikinci yarı atarak veya hızlı başlayıp bir tane atarak maçı alır. düşük ihtimalli.
  • sarri maça forvetsiz çıkıyor. giroud ve morata yedek ileri hattı pedro hazard ve williandan oluşuyor. gerçi morata ve giroud varken de forvetsiz çıkıyordu.
  • sarri'nin ya tamam ya devam maçı. gönlümüz aşortman reyizden yana ama guardiola da müthiş bir takım oluşturdu, barçadaki o sıkıcı pas futbolu yerini dikine pas futboluna bıraktı. tahminim chelsea alırsa ancak 1-0 alır.
  • chelsea'nin, petrol takımı city'i evire çevire yenmesini temenni ettiğim premier lig mücadelesi.
  • city risk almıyor, chelsea’nin ise topa sahip olamayınca uygulayabileceği bir planı yok gibi. 1-0 city alır ya da 0-0 biter.

göt olma editii: ben yazdıktan 10 saniye sonra ilk defa uzun topla çıkan chelsea golü buldu.
  • kante'nin eboue golü attığı maçtır.
  • ilk yari bir ara topla oynama %65 city - %35 chelsea seklindeydi. pozisyonlar da hep city'nin buldugu %100 olmasa da gayet tehlikeli pozisyonlardi ama ilk yari 1-0 chelsea ustunlugu ile gecti.

yalniz adinin yaninda cok sonuk bir mac oluyor maalesef.
hesabın var mı? giriş yap