• gürsu ilçesinde bir tekstil fabrikasında buhar kazanının patladığı ve fabrikanın çatısının çöktüğü söyleniyor.umarım can kaybı olmaz.
  • hemen yolun karşısındaki fabrikadaki kazandan dolayı gerçekleşen olay. ilay tekstil olduğu söyleniyor. gerçekten çok şiddettli bir patlamaydı. bizim fabrika bile sallandı. inşallah çok kötü değildir yaralılar.

edit: ilay tekstil değil yanındaki fabrikada olmuş patlama.

edit2:gökkuşağı isimli boya fabrikasında ılmuş patlama. kesin bilgi. olay yerine çok yakınız. göçük aldınta kalan müşteriler var sanıyorum.
  • sabah saatlerinde bursa nın gürsu ilçesinde bir tekstil fabrikasında meydana gelen patlama. çok sayıda ölen ve yaralanan olduğu bilgisi geliyor.
  • 2 çocuğun öldüğü 4 çocuğun yaralandigi soylenen patlama.
  • fotoğraflara ve videolara bakınca şiddeti net bir şekilde gözüken, üzücü olay. ihmal olma ihtimali yüksek görünüyor maalesef.
    şimdilik 5 ölü olduğu söyleniyor. umarım sayı daha da artmaz.

http://enbursa.com/…stil-fabrikasinda-buyuk-patlama
  • öncelikle (bkz: ak parti döneminde yaşanmıştır)
    türkiyedeki ihmalkarlık ve insan hayatının değersizliği ülke yönetiminin sert tedbirler almamasından kaynaklanmaktadır
  • sabah çocuklarını kucaklayıp işine gidiyorsun öğlen saçma sapan bir sebeple çocukların öksüz kalıyor. böyle düzenin içine tükürmezsin de ne yaparsın?
  • sözlükte fazla ilgi uyandırmayan patlama. biz bile kanıksadıysak işçi ölümlerini vay bu ülkenin haline.

işçi ölümlerinde avrupada 1. dünyada 3. sırada bulunan ülkenin olağan günlük yaşantısından sadece bir kesit. memlekette ne işçide bilinç var ne de işverende tedbir.
  • türkiye, ne yazık ki ama üstüne basa basa söylüyorum ucuz işçi cennetidir.
    avrupa da çalıştırılmayan ve çevreye zarar veren fabrikalar türkiye'de rahatça çalışır.
    atık tesisleri ekstra maliyet getirdiği için çalıştırılmaz ya da göz boyamalık çalıştırılır.
    mesela trakya bölgesi - ergene çevresi, gebze-dilovası gibi.
    sendikadan vazgeçtim, sigortalı bile işçi çalıştırılmaz.
    genelde tekstilde bir ya da bir kaç maaş içeride çalışılır.

lanet etmeyelim de ne yapalım bu düzene be kardeşim.
  • kim bilir hangi iş güvenliği önleminden kaçtılar ve buna sebep oldular...
    emekçi kardeşlerimizin mekanı cennet olsun.
    yaralılara allah şifa versin.
hesabın var mı? giriş yap