• arkadaş daha genç, simülasyonda daha tecrübesiz, o benzin 1000+ liraya dolmaya başlayınca gülmeye ve şakalar yapmaya başlayacaktır. biraz zaman ve biraz tecrübe ile üstesinden gelecektir bu ve benzeri durumların.

simülasyona hoşgeldin genç arkadaşım.

edit: imla.
  • “ altında 300 binlik araba var ama ağlıyor. nankörlük resmen. bildiğin şükürsüzlük. hem cebindeki telefonu da iyidir bunun şimdi. biz yokluk varken ağlıyorduk, bunlar varlıklı iken bir iki küçük küçük zam geldi diye ağlıyor. “

diyecek en az 20 milyon akp li bulurum size.

t: ülkenin gerçekleriyle yüzleşen ve adına üzüldüğüm çocuktur. yazık günah bu insanlara, bu ülkeye…
  • akp-mhp döneminin en samimi küfürünü dile getirmiştir.

--- spoiler ---

amına kodumun çocukları
    --- spoiler ---
  • ekonominin ne kadar kötü olduğunun o da farkındadır. tavsiye ise soğan ekmek yemesi.
  • akaryakıt istasyonunda mazot alırken 880 sayısını görünce ağlamaya başlayan çocuktur.

link
  • gencler boyle durumları daha derinden yaşıyorlar. zaten gelecek kaygıları var is bulacağım mi okuyup nerde çalışacağım okumadan devam edip fabrika gibi bir yerde mi çalışıyım.

cocuklar bunlarin üzerine bir de ekonominin durumunu görünce umutsuzlukları artıyor.

altindaki babasının biriktirip aldığı 300 binlik arabaya bakmıyor. nasil bir gelecegim olacak diye düşünüyor
  • anasına babasına dert ortağı olmuş çocuktur. hala akp'ye oy verenler bu çocuğun göz yaşları size yazar.

bu arada zayıf falan diyenler olmuş, çocuk ailesinin yanında ağlıyor. karşısına akpli biri çıksa aslan gibi kükrer rahat olun.
  • çalınan geleceğine ağlıyordur. ağla evladım ağla, yapacak başka bir şey yok çünkü.
  • çocuk aslında sadece mazota ağlamıyor. çalınan geleceğine ileride ben nasıl yaparım ederim korkusundan ağlıyor. çok eskiden ben de buna benzer bir sebepten ağlamıştım, 15 yaşlarımda ailemle birlikte bir balık restoranında yemek yerken gözlerim doldu, neden ağlıyorsun diye sordu babam acaba ilerde ben de senin gibi ailemi böyle yerlere getirebilecek miyim ya da senin yaşattığın şeyleri ben de kendi kurduğum aileme yaşatabilecek miyim demiştim. ne zaman iyi bir yerde yemek yesem hep o gün aklıma gelir.

türkiye simülasyonu gerçekten çok zorlayıcı hale gelmeye başladı. güzel günleri ucundan kıyısından bizler yakaladık bir standart tutturduk evdir arabadır falan hallettik ancak 2000 sonrası doğanlar bir süre çok sıkıntı çekecek. üniversitede okuyanlar ailesinin geçim sıkıntısından okumakta zorlanacak, okulu bitiren iyi bir maaşa is bulamayacak. evlenmek istese bir dünya masraf. her yönden bitik bir nesil geliyor.
  • (bkz: amına koduğumun çocukları)

katılıyorum.
hesabın var mı? giriş yap