• bugüne kadar sabrettim. fakat hakikaten çözüm çare bulamadığım için yazmaya karar verdim.

uzun zamandır vodafone kullanıcısıyım. mayıs ayında tarifemi yenilemek için gittiğimde bana faturalı abonelik teklif edildi. ben de daha hesaplı olacağını düşünüp faturalı hatta geçtim. 21 haziran tarihinde vodafone tarafından arandım. bana 2gb daha fazla kullanabileceğim farklı bir tarife önerdiler. ben de ısrarla bir cayma bedeli olup olmayacağını sordum bana kesinlikle olmayacağını söyleyip işlemi onayladılar. 11 temmuz tarihinde 30 lira gelmesi gereken fatura 133 lira geldi. ben de 3-4 gün sonra vodafone'u arayıp durumu sordum. telefonda durumu anlattım. bana "gelen fatura içinde 45 lira cayma bedeli bulunduğunu, 27 lira ücretli abonelik bulunduğunu" söylediler. ben "vodafone tarafından arandığımı ve kesinlikle bir cayma bedeli olmayacağının garantisi verildi" diye söyledim. aynı şekilde "kullandığım bir ücretli abonelik de olmadığını" söyledim. bana "cayma bedeliyle alakalı kayıt oluşturulduğunu, ücretli abonelik ile alakalı aynı şekilde kayıt oluşturuldu" bilgisi verildi. "fatura ile alakalı detayların telefonda aktarılamayacağını" söylendi. ve mail adresimi aldılar "en geç 3 saat içinde fatura detayını mail atacağız, konuyla alakalı da size en geç 3 iş günü içinde döneceğiz" dedi yardımcı olan kişi. ne mail geldi ne konuyla alakalı geri dönüş. 3-4 gün sonra tekrar aradığımda "cayma bedeli ile alakalı kayıt oluşturulmamış, ben kaydınızı oluşturuyorum size en geç 72 saat içinde geri dönüş yapacağız" bilgisini verdiler. bu arada 30 lira gelmesi gereken yeni fatura hattı hiç kullanmadığım halde 56 lira geldi. 21 temmuz cuma günü ben tekrar aradım. bütün konuları teker teker en baştan anlattım. telefona çıkan arkadaş "bugüne kadar yapılan tüm hatalardan dolayı özür diliyorum, ben kaydınızı oluşturdum aciliyeti de yazdım. size temin ediyorum ki pazar günü saat 9'a kadar kesin geri dönüş yapacağız" diye bilgi verdi. bu arada telefonda ücretli abonelik için de bir site ismi verdi. söylediği siteye girdiğim de öyle bir site olmadığını gördüm. yine aynı şekilde bu arkadaş da yanlış kayıt açıldığını söyledi. tabii ki pazar günü de geri dönüş yapılmadı. bunun üzerine 30 temmuz tarihinde vodafone'a konuyu anlatan bir mail yazdım. cevap olarak "x nolu hattınıza yönelik detaylı inceleme yapılması için, gerekli kayıtların alındığı görülmektedir. inceleme süreci tamamlandıktan sonra, çözüm bilgisi tarafınıza kısa mesaj kanalı ile iletilecektir." cevabı geldi

sonrasın benim aramalarım devam etti. aramaların bazılarında "kayda istinaden ne zaman geri dönüş yapılacağına dair kesin bir tarih vermenin mümkün olmadığı" söylendi. 2 gün önce bu arkadaşları tekrar aradım. konuyu tekrar ve tekrar anlattım "sizi hatta bekleticem bir süre" dedi. ve daha sonra "ben yetkili ile görüştüm size yarım saat içinde konuyla alakalı kesin geri dönüş yapılacak. geri dönüş için hattınıza ait x numarası mı kullanılsın ?" diye sordu. ben de onayladım. ve tabii ki vodafone şaşırtmadı ve yine bir geri dönüş sağlanmadı. dün sabah bütün bu olaylar üstüne tekrar telefon açtım tekrar olayları anlattıktan sonra geçiştirici cevaplar verildi. bunun üzerine "beni derhal yetkili birine bağlayın veya o yetkili kişi beni derhal arasın" dedim. bunun üzerine beni hatta beklettiler ve telefonu yüzüme kapattı arkadaş ben beklerken. bütün bunlar üzerine dün akşam işten geldiğimde tekrar aradım ve arkadaş "ilgili kayıtlarınıza baktığım zaman hata olduğunu görüyorum. bana güvenin ben kaydınızı tekrar oluşturucam en geç 3 iş günü üzerinde size nihai bir sonuç bildirilecektir" dedi. ben kabul etmedim ve hakkımı elimden gelen her yerden savunacağımı söyledim.

vodafone gibi kurumsal bir firma hakikaten bu kadar rezil durumlara girebiliyor ve gerçekten bu kadar insanları mağdur edebiliyor. işin maddi kısmını hadi zor da olsa bir kenara bırakalım ama kimsenin kimseyi aptal yerine koymaya hakkı yok. bu yapılan resmen rezalettir, terbiyesizliğin en büyük boyutudur. ben her ne pahasına olursa olsun bu konuyla alakalı hukuki süreci de başlatacağım. size tek tavsiyem vodafone'a geçmeyin. müşterisini bu kadar aptal yerine koyan başka bir firma olamaz.

edit:imla
  • rezalet puanı: 1.8/10

çeşmeli bir turizmci olarak halkımızın 100 tl için yaptığı çingenelik beni çok eğlendiriyor. havluları çalmaya çalışanlar da aynı kafa.

%20 kurumlar vergisi almaya çalışıyor devlet şirket sahiplerinden biraz da onun için sesiniz çıksın. (gerçi geçen sene zarar açıkladım müşavirim sağolsun).

vodafone'u ise ingiliz firması olduğu için sevmiyorum, forza türk telekom ve turkcell. adında türk olmayan yerden kaçının.
  • son zamanlarda geçmeyi düşündüğüm ama yazılanlardan sonra yönetimin ne kadar "laçka" olduğunu gördüğüm operatördür.
  • iş bilmez çalışanlarla ne olabileceğini gösteren rezalet.

yapılacak şey bir kayıt oluşturup gerekli işlemleri yapmak. bunu bile yapamayan çalışanlar varsa vay vodafone'un hâline.

babam çalıştığı firmayla beraber efsane 532'li turkcell hattını vodafone'a taşıdı ve kararından bin pişman. telefon turkcell'in tam çektiği yerlerde bile çekmiyor, internete girmek çok uzun sürüyor. kapsama alanı çok sıkıntılı.

tüketicinin bilinçsizliğinden ekmek yiyen sadece vodafone değil. türkiye'deki neredeyse her firma bu durumda. tüketici olarak haklarımızı bilmemiz lazım. konuyla ilgili gerekli yerlere başvurup hakkımızı hukuksal yoldan aramamız bu firmalarla mücadele için en iyi yol. o zaman uslanıp yola geliyorlar çünkü.
hesabın var mı? giriş yap