• bence nefsi müdafaa örneğidir.ersan şen tarafından tükürükler eşliğinde yorumlanması gerekir.
  • bu ulkede herkes kavram karmasasi yasiyor, olaylari algilamakta asiri yetersiz bir halkimiz var. her kesimden.

sirf vurulan protestocu, vuran redneck(protesto karsiti) oldugu icin olayi gezideki palali saldirganla bir tutuyorlar. sadece ideoloji odakli bakiyor adamlar inanilmaz.

simdi bilale anlatir gibi anlatalim. gezide palayla sokaga cikip, insanlari kovalayan hanzoya kimse saldirmamisti. linci falan gectim bak saldiri dahi yoktu. reisinin yuzde elliyi evde zor tutuyorum, camide ictiler vs gazina gelen 15 iqlu bir idiottu kendisi.

ayni sekilde ali ısmail kardesim mesela. tek basina 19 yasinda bir cocuk. kimseyi linc etmiyordu. ara sokakta esnaf ve polis isbirligiyle dovulerek olduruldu.

burada olay farkli. ıdeolojinizi hemen kenara birakin. buradaki redneck(comar) linc ediliyor. kamera acisinda 5 kisi goruyoruz ama uzun videoyu izlerseniz en az 200 kisi falan var meydanda. bu adamin ustune boyle bir kalabalik saldiriyor. herif comar momar ama once biber gazi sikmis mesela. bu iyi niyettir. sonra durmuyorlar ve adamin kafasina kaykay geciriyorlar. herif orda olse olebilirdi. ıyi gecirememis geciren kisi. kaykayla bir adamin kafasina vurursan o artik cinayet aletidir.

neyse herif cikarmis vurmus. ben burada o adama suc bulamam. tum ideolojik goruslerime, tum insanligima ragmen bulamiyorum. ıki gundur eve giren hirsizi oldurmek basliginsa nefsi mudafaa kardesiiim diye agliyorsunuz fakat surada vurulan protestocu oldugu icin sacma sapan kiyaslamalar yapiyorsunuz.

kisaca bu olayin gezideki palaliyla veya ali ısmail'in katilleriyle hic bir alakasi yoktur. gezideki direnisi kirletmeyin bari.
  • uzun videonun 04:20 saniyesinde dikkat ederseniz, elindeki bıçak yere düşüyor mermiyi yedikten sonra. büyük ihtimal beyazlıyı bıçaklayıp öldürecekti ama eşşek cennetine gitti.

üzülmedim.

tanım: paket olan bir gösterici.
  • elindekinin bıçak değil gözlük olduğuna dair kanıtlar var. tabi linç etmeye gittiği gerçeği de var ama. adamı "bak güzel kardeşim" diye ikna etmeye gidiyor gibi görünmüyor.

ayrıca yukarda biri demiş, polisler bir de amerikan askerini kelepçelemişler diye. o adam asker değil. güneyli redneckler arasında full gear diye tabir ettikleri tam takım giyinip silahlanıp gezen tiplerden birisi.
  • ne olup bittiğini dahi bilmeden buna sevinen öküzleri gösteren durum. yahu bu kadar mı ölme öldürme meraklısı katil ruhlu insan olur.

edit: ne kadar çok punisher varmış memlekette hepsi özelden ölüme dair tirnak içi özlü söz söylemekle, kufur etmekle ya da saçmalamakla meşgul. ölen amerikali ya da zenci diye sevinenleri de var daha dürüstçe ve hepsi de cahilce kendini bir diğerinden farklı zannediyor. hepiniz aynı şeyin laciverdisiniz şunun şurasında, sakin olun.
  • açılın albuquerque sakini geldi.

öncesi sonrası iyi incelenmediğinden çok yanlış anlaşılmış olan vaka.

adım adım anlatmaya çalışayım:

1. videonun başlangıcı kendisine kaykayla saldırılması olunca, doğal olarak silahı kullanan eleman nefsi müdafaa yapıyormuş gibi görünüyor ama durum farklı.
    olayın öncesini gösteren şu videoya bakarsanız adamın (mavi tişörtlü) hiç de masum olmadığını anlarsınız:

https://twitter.com/…dis/status/1272975670981754880

kadının birini itiyor acımadan. buna kızan grup da arkasından kovalıyor.

2. saldırıya uğrayan kendi halinde bir vatandaş gibi gördüğünüz adam new mexico civil guard adında bir silahlı aşırı sağcı milis örgütüyle beraber hareket ediyor (üyesi diyemiyorum henüz. ispatlanamadı zira). bunların olayı gösterilere gelip arz-ı endam ederek solcu göstericileri korkutmak korkmazlarsa da tahrik edip basına onların verdiği tepkileri servis etmek. bir nevi gezi olaylarındaki palalı abiler ama çok daha organize ve donanımlı. bir avrupa ülkesinde olsa yasadışı ilan edilecek bir örgüt. malum olaydan sonra polisin aramasında üzerlerinden ve arabalarından çıkan silahlar şunlar:

https://www.kob.com/…/5761975/#.xulxdwpqxdc.twitter

3. heykeli yıkılmak istenen juan de onate denen cabron öyle acınacak sempati duyulacak bir adam değil. kızılderililerin anasını ağlatan psikopat kolonistin teki. mensubu olduğu ispanyol devletinin bile fazla oldun diyip yargıladığı cezalandırdığı biri. bir seferinde bir kabilenin tüm erkeklerinin tek ayaklarını kestirmiş mesela. sadece bir örnek.

4. ters kelepçe takılanlar asker değil new mexico civil guard mensupları. ama haklısınız karıştırmakta :) bu adamların bu şekilde gezmeleri anayasal hak maalesef.
  • bu amerikalılarda iğrenç bir gösterici profili var. kaykaylı tipler, gta tarzı ağzını yüzünü kapatanlar, sırt çantasına beyzbol sopası koyup millete ''get back!!'' diye bağıran kadınlar...
    joker filminin içinde hissediyorlar sanırım kendilerini. heykelin kime ait olduğunu çoğu bilmiyordur eminim.
    saçma sapan bir anarşi anlayışları var. kimse neyi protesto ettiğini tam olarak bilmiyor. sadece kendilerini önemli hissediyorlar, çünkü hayatlarında ilk defa ortak bir amaca hizmet ediyorlar. adamlar bildiğin yarı otomatik tüfeklerle sokaklarda geziniyor, kamuflajlı üniformalar giyiyor ve kompozit başlıklar takıyorlar. garip bir ortam var.
    bizim pembişler de hemen toplanıp adamın anasına bacısına sövmüşler. * bir gün meydan dayağı yerseniz veya lince uğrarsanız o psikolojiyi anlarsınız. ha o zaman da aynı düşüncelerinizi korursanız da ananızı sikerler sizin. * kimse burada ölümü savunmuyor ama ya mavili mal ölecek ya da öteki mal...
    bu tartışmalardan bağımsız olarak abd vatandaşlarına her zaman şaşırıyorum; dünyanın merkezinde olup da bu kadar cahil kalmayı nasıl beceriyorsunuz amk.
  • vuran adam haklı adamdır. bıçak çekmeden önce de biber gazı sıkarak uzaklaştırmaya çalışıyor, yani adam minimum zararla atlatmak için her yolu denemiş ama karşı taraf kaykayla kafasına vuruyor, bıçak çekiyor. ki sanıyorum sadece kaykayla kafasına vurmak bile öldürmeye teşebbüs için yeterli. elinde o an silah olan herkesin yapacağını yapıyor. öldürmeseydi muhtemelen kendi ölecekti.

edit: redneck olmuşuz lol. olm ben adama çok iyi yaptı demiyorum ki. haklı buluyorum sadece. siz istiyorsunuz ki, sizin gibi bir ideolojisi olmadığı hatta aptal olduğu için kesinlikle haksız olmalı. adam aptal bir ırkçı olmasına rağmen silah çekmemek için elinden gelen her şeyi yapıyor. bas küfürü dön arkanı git. uyarıyor defalarca. ırkçı olanın yapması gereken aptallığı sözde ırkçı olmayan yapıyor. bir iki örseledin yol ver gitsin. ya da sikleme yani. adamı öldürmeye çalışırken kendisi öldü. tekrar söylüyorum ırkçı olan aptal ama haklı. burda pembe götlük yapanların hepsi aynı şartlarda karşısındakini delik deşik edecektir. kravat takıyor olsanız da hormonlarla hareket eden bir organizmasınız. içgüdüler devreye girdiğinde yapabileceğin bir şey olmaz. ölüm kalım meselesi de doğada saf halde böyle bulunur. şartlar ne olursa olsun, ölmemek için öldürürsün.
  • orantısız güce karşı, orantısız mermi kullanmış.

kim olsa "hadi gelin beni dövün" demez, aynı şeyi yapardı.
    insan psikolojisi.

yok bıçak değilmiş de gözlükmüş de blabla...
  • video açıklaması google translate çevirisi okumayın.

olaya gelince amerikan halkı göbeğini kaşıya kaşıya izlediği ortadoğu haberlerini ön bahçesinde yaşıyor.
hesabın var mı? giriş yap