şükela:  tümü | bugün soru sor
 • doğru mu acun?
  çok da haytaymışsın o zamanlar?

  sputnik haberi

  2017 yılında adnan oktar grubundan ayrılan ceylan özgül, acun medya’nın sahibi acun ılıcalı'nın da geçmişte bu gruba dahil olduğunu iddia etti.

  operasyonun ardından, geçen aylarda oktar'ın yanından kaçtığını belirten ceylan özgül, çeşitli tv kanallarına ve ajanslara verdiği demeçlerle grubun yapısını anlattı.

  özgül, en son olarak sosyal medya hesabı twitter'dan yayınladığı bir mesajla dikkat çekti. özgül'ün mesajında "tv8'de yayın kesilmiş bir hata olmuş sanırım. sayın acun ılıcalı da eski bir mürid olarak anlattıklarımı teyit edecektir" ifadeleri yer alırken, oktar'ın eski destekçisi kısa süre içinde bu mesajı sildi.

  özgül'ün mesajında 'anlattıklarım' ifadesinden kastının ne olduğu ise anlaşılmadı.

  adnan oktar, 30 aralık 2013’te yaptığı bir açıklamada acun ılıcalı’nın 15 yıllık talebesi olduğunu söylemişti. adnan oktar, şu ifadeleri kullanmıştı:

  "acun, çocukluğunda çok metanetiydi. şakacı şamatacıydı. bakırköy zuhuratbaba'da oturuyordu. ben onlara görüşmeye gidiyordum. çok haytaydı. her gittiğim de mahallede futbol oynarken bulurdum. bir kere doğru konuşmamıştı normalde üstüne gitmezdim fakat bana zeka oyunları yapıyordu en sonunda köşeye sıkıştırarak itiraf ettirdim. o zamanlar da çok yamandı. eşi seda ise hanım hanımcık kibar kaliteli biriydi. arkadaşı esat yontuç, o da talebemdi. şuanda da ikisi arkadaştır. esat acun'a kıyasla daha sakindi."

  konuşmasının devamında ılıcalı ile ilgili eleştirilerde de bulunan oktar, şöyle devam etmişti:
  "dine karşı bir tavrı yoktur; fakat savunan bir tarafı da yoktur. aslında, kısa mesajlar verebilir. mesela, allah'a şükür bizim modern bir dinimiz var. atatürk de islam dinini yüceltmiştir. dinimiz akla bilme hizmet eden bir dindir. kapı açan bir dindir. televole kültürü, genellikle boş mesajlar veriyor. türkiye için çok tehlikelidir. güneydoğu karışıkken, türkiye'nin bir bölümünü koparmaya çalışırlarken, pkk'ya karşı konuş, bölünmeye karşı konuş. sanki türkiye'nin menfaatleri onu ilgilendirmiyormuş gibi. gayet güzel imkanın var. çok alakasız, çok satii, televole kültüründe bir üslupla günlerini geçiştiriyor. tarihe geçecek icraatler yapabilir, kimse de bir şey demez. çok dindardır aslında, allah'a inanır. yıllarca, namazlarını muntazam kıldı. eşi, seda da öyledir."
 • zamanında giydiği kedili tişörtü ile adnan oktar’ın kediciklerine selam çakmıştı zaten.