şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: erenler)
 • adapazarı erenler'de açilmiş oldugunu ögrendigim alışveriş merkezi... web sitesi de http://www.adaavm.com/ imiş...hayirli olsunmuş...
 • açılışında bizzat bulunduğum adapazarlıların özlemle beklediği alışveriş merkezi..gözlemleyebildiğimiz 1 saat boyunca satışlar %2 , bakışlar %94 civarında seyretmiştir...türkçe meali kuru kalabalık yani..çok kalabalık olması sebebiyle 1 saat anca durabildiğmiz mekanın çıkışında motorcu gençlerin, motorlarıyla muhteşem(!!) gösterilerine şahit olduk..
  özetle; adapazarının böyle bir alışveriş merkezine ihtiyacı vardı yapanların eline koluna sağlık..
 • buyuk umutlarla acilmasini bekledigim, istanbul'daki buyuk alisveris merkezlerine alisik olanlar icin kucuk kalmis ama yine de kendi icinde sevimli alisveris merkezi. gezilmesi yaklasik 15 dakika sursede mimarisi guzel, ferah bir yer. üstelik pek cok yerde olmayan ama benim cok sevdigim ünlü alman giyim markasi c&a de bir sube acmis. kahve molalarim icin de kahve dunyasi koymuslar, keyfime diyecek yok. tek buyuk hayal kirikligim ise webden arastirip aaa topshop'da aciliyormus diye sevindirik olup, acilan topshop'un telemarketingimsi bambaska bir topshop oldugunu gormem oldu. bu arada baska bir bilgi de yuruyen merdivenlerin yerini ters yapmislar, insan her seferinde afalliyor, belki adapazari insani bu yuzden sasrimistir, eh ne de olsa 1.5 saat uzakliktaki istanbul'a gidip gelmeyen cok az kisi vardir.
 • aslında ismi adacenter değil ada alışveriş merkezi'dir..

  (bkz: ada alışveriş merkezi)
 • dün saat 2.5 sıralarında orada arkadaşımla yemek yemekteyken birden 'alışveriş merkezimizde teknik bir arıza vardır,bu sebepten kapatıyoruz.lütfen hemen boşaltın'demeleriyle herkesin bir anda kapılara koştuğu bizimse gayet rahat bir biçimde davranarak en sonunculardan olarak terkettiğimiz,sonradan öğrendiğimize göre içinde o an itibariyle içinde şüpheli paket bulunan alışveriş merkezi
 • 5 mart itibari ile, gerçek boyutları ile birebir, devasa dinazor maketlerinin sergileneceği alışveriş merkezidir.
 • adapazarında bulunan trabzonu istisna tutmak kaydıyla tüm türkiyede başka hiç bir alışveriş merkezinde yürüyen merdivenin ingiliz stili sağdan değil soldan işlediğine (çıkış sol iniş sağ) şahit olamayacağınıza kalıbımı basabileceğim mekan..sırf bu yüzden yolunuzu düşürünüz geliniz..fotoğraf makinelerinizle geliniz belgeleyiniz.turistik mekan haline getirelim burayı hep beraber.ufak çapta bir pizza kulesi faydası sağlayalım burdan.
 • sakarya'nın erenler ilçesinde bulunan salt bir avm'dir. dün buradaydım ve çok kalabalık değildi. belki de haftaiçi olduğu için bilmiyorum artık. tabii benim için önem teşkil ediyordu, o da ayrı mesele.*

  bu avm'de (gidenler ve orada yaşayanlar bilirler) bir tane kahve dünyası var. oradaki hizmet takdire şayandır. harikulâde hizmet veriyorlar. sırf burası için bile bu avm'ye gidilir o kadar açık söylüyorum. yani birgün sakarya'ya mı gideceksiniz? bir işiniz mi var burada? yahut yolunuzun üstünde denk mi geldi? direkt gidin buraya ve ilk mekanınız kahve dünyası olsun.

  birkaç mekanına daha gidecekseniz eğer veya karnınız aç diyelim. burada bir de bursa kebap evi var. içindeki sebzeler soğuk olsa da dürümünü beğendim yani kötü değildi. bilhassa garsonun açılmış ıslak mendil vermesi de takdire şayandı.* tabii garsonları güler yüzlülerdi, iyilerdi. gerçekten öylelerdi.

  dikkatimi çeken bir başka şey de (bir önceki entry'de belirtilmiş biraz) giriş çıkışların ve merdivenlerin falan çeşitli yerlerin tasarımını kim yaptı acaba? birleşik krallık'tan epey etkilenmiş olsa gerek ki, elinden gelse avm'nin trafiğini bile tersten akıtırmış o derece diyeyim.

  özetle; çok güzel bir gün geçirdim burada. sakarya'ya giden, yolu üstünde denk gelen herkese tavsiye ederim. evet avm'leri genel olarak çoğumuz sevmiyoruz ama bazen alternatif olmayınca, yapacak bir şey kalmıyor.

  (bkz: erenler/@eaglebunker)