• böyle bi suyun içinden geçerek kaleye gidiyorlardı, fütüristik veya geçmiş zamanda geçen bir çizgi film değildi, 90lar sonu veya 2000ler bası olması lazım tam emin degilim. trtde yayınlanıyordu onu biliyorum, büyüler vs vardı. nolur ya neydi bu
  • bir kız, çok acayip bir ailesi vardı. bahçeli bir evde oturuyorlardı. stop motion’ımsı bir animasyondu. sürekli iğrenç şeyler oluyordu, aya mı gidiyorlardı, bahçede birşeyler mi oluyordu. acayip bir çizgi filmdi. 2000’lerin başı, ya fox kids ya da öyle bir kanaldaydı. amerikan yapımı muhtemelen, fakat fazla diyalog olduğunu hatırlamıyorum. belki de fransızdı.

adını hatırlayamadığımdan aklıma takılan bir çizgi filmin dahil olduğu kategori.

edit: life with loopy imiş!
  • iki kardeşin hayal dünyasında yaşadıkları maceraları anlatan çizgi dizinin ismini bilen varsa söylesin.
  • sahneleri bir yapbozun parcalari gibi tek tek akla gelen çizgi filmlerdir.
    80'lerin sonu ya da 90'larin başı olmalı. başrolde şeker kız candy benzeri bir kız vardı, hafızasını yitirmişti ve ailesini arıyordu. ailesine dair tek hatırladığı 'dag gülü' isimli bir şarkıydı ki o şarkıyı sanki benim hayatımda da bir gizemi çözecekmis gibi tekrarlayıp dururdum.
    ilk kez 'nazi' kavramını orada duymuştum ayrıca. şimdi adını bile hatırlayamasam da benim için çocukluğumun en tatlı gizemiydi o kızın arayışı.

bulunmustur: alpenrose/dağ gülü.
    buraya iyi ki de yazmışım. ainothia ya teşekkür ederim.
  • dedektif bir ördek vardı. bir de icatların yapıldığı ana giden bir karakter vardı... bu ikisini hatırlayamıyorum.

edit: ördekliyi bulduk. (bkz: bayan mallard'ın maceraları) bilimselgolge'ye teşekkürler.
    edit 2: diğerini de bulduk.(bkz: doc eureka) psyce'a teşekkürler.
  • ayı anne ve çocukları vardı. bu anne ayı her bölümde ormandaki evlerinin önününde çocuklara( o anlar da hayvan ) öğüt verici bir hikaye anlatırdı.
    hatta bir keresinde arkadaş olan kırlangıç ve serçenin hikayesini anlatmıştı.
    1992-1996 araları. bilen süserler lütfen yeşillendirsin.
    edit : (bkz: tao tao)
  • uzun yıllardır, sadece (bkz: esperanza) isimli bir uzay gemisinde geçtiğini hatırladığım bir çizgi sinema filmi vardı aklımda. adaleti temsil eden kadın heykeline benzer bir heykel vardı geminin içinde tesadüfen keşfettikleri. esperanza başlığını didik didik ederken #84290780 ile @diabolic wizard isimli yazarın bu isimli uzay gemisinden bahsettiğini görünce yapıştırdım. kendisine teşekkür ediyorum.

bugün buldum, izledim. juichi-nin iru orijinal ismi ile "they were eleven" şeklinde ingilizcesiyle imdb'den 7.1 puanlıymış.

kaçkar tvde yıllarca yayınladı bu çizgi film ve karadeniz'de eminim bir çok çocuğun hayal gücünü genişletti. raksotek zamanları.

uzun yıllar sonra bulduğum bir başka çizgi film olan plawres sanşiro sonrası #119552974 beynime ara ara batan bir kıymıktan kurtulmuşçasına rahatladım şu an.
  • kafasında kırılmış yumurta kabuğu olan bir civciv vardı (ya da kuştu tam hatırlamıyorum)
  • 90-95 arası hatırlıyorum, bir grup kabloları televizyona bağlı gitar çalıp, bir kaydıraktan düşme görseli ile televizyonun içine bağlanıyor ve robot olup dövüşüyorlardı. bakın gitar çalan gençler, gerçek hayattan televizyonun içine girip robota dönüşüp, başka robotlarla ringde dövüşüyorlardı. çıldıracam kimse bilmiyor bu çizgi filmi. bilen varsa hayrına söylesin
  • iki erkek kardeş olması lazım. (ikizde olabilirler) bu arkadaşlar hayal ederek kendilerini kahraman korsan felan oluyorlardı. bizde onların hayallerini izliyorduk. genelde evin bahçesinde gerçekleşiyordu bölümler.
hesabın var mı? giriş yap