aynı isimde "aile arasında" başlığı da var
511 entry daha
  • illa sinemada izlemek lazım diyemem ama üzülmezsiniz verdiğiniz paraya.

biraz modum düşüktü bugün, oldukça iyi geldi.

kahkaha sonrası hüzün sonrası kahkaha şeklinde iniş çıkışlar bünyemi güzelce tokatladı. bu anlamda güzel bir matematik kurmuş gülse hanımcığım.

bazı kısımlar olmasa da olurdu, kimi zaman meeh dedim ama cidden nazar boncuğu kontenjanından sayıp geçilebilir.

oyuncu(luk)lar çok nefisti.
    mini ehh: demet evgar'ın o kızın annesi olduğuna ikna olamadım bi türlü.

trans birey var ya... müthiş! hem kendisi, hem bu kadar kitlesel bir işte senaryoda yer alması... ve karikatürize edilmeden temsil edilmesi. her şey bir yana, bu bile tek başına harika bir olay! gırgır şamatanın içine yedirerek, önyargıları yok saymak yerine, onların üstüne mizahla giderek... müthiş hamle! saygı duydum. sevgi duydum.

bu film, kırılgan insanların gücünü temsil ediyor benim için. naif insanların beceriksiz ya da "loser" olduklarından değil, öyle olmayı seçtikleri için naif olduklarını anlatıyor.

ve eşini, oyun arkadaşını bulunca her şeyin "normal" olduğunu...

aile olmanın nüfus cüzdanıyla değil; emekle, yürekle olduğunu gösteriyor.

ağladım, kahkaha attım, tempo hep yüksekti, gülse birsel filmini bu kadar seveceğimi hiç tahmin etmemiştim.

şu kıromatik işleri, mafya durumlarını vs aşırı itici bulurum normalde, çok uzatmadıkları için bir şekilde idare ettim. nefret gelmedi.

genel olarak iyi hissettirdi, hoş filmdi.
731 entry daha
hesabın var mı? giriş yap