demesi kolay tabii

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (528)
  • 5817
  • 3
  • 0
  • 0
  • 4 hafta önce

17 nisan 2017 sivil itaatsizlik başlatılması

hazırsanız, küfür mıknatısı olmaya başlıyorum:

lütfen beni göt edin değerli vatandaşlar! vallahi hazırım! eğer haksızlığa uğradığını düşünenler, hakkıyla ekonomik boykota katılırsa, bart simpson gibi tüm entry boyunca "ben bir götüm" yazıcam, söz.

bilgisayar başından kalkmayan, iphone üzerinden "adaletsizlikkk!!!paylaşınn!!!! " şeklindeki videoları facebook'a post eden o tontiş insanlar, starbucks white chocolate mocha'larını yudumlarken burada ve başka platformlarda yazılanlara bakıp"aynen yaaa" diyorlar.

gezi'ye de geldi bunlar. instagram'a koymalık foto çekip gittiler. zafer işareti filan yaptılar elleriyle. sonra gidip bilmem ne bistroda şarap kadehlerini tokuşturdular hatta. biliyorum çünkü arkadaşımdılar bunu yapanlar. işin kötüsü, tanısanız çok seversiniz bu insanları. atatürkçü, modern düşünen, hak hukuk bilen insanlar... iyi insanlar.

ama işte görüyorsunuz ya, konuşmaya gelince mangalda kül bırakmayan bu kitleye zerre güvenim yok benim.

sizleri tenzih ederim. elbette sözünün eri insanlar var. elbette yaptıklarının arkasında duracak kişiler mevcut hala... da işte, bu yarım götlüler beni bitirdi.

sohbetlerde "solcuyum da solcuyum" diye kendini paralayan, bizim de kafamızı ütüleyen zat, şimdi aldığı çantayla övünüyor keko gibi.

şu anki hal, bana dokunmayan yılan bin yaşasın hali. "ulan yılan daha nerene dokunsun, allahsız!" diyicem de dilimde tüy bitti.

sanırım hükümet starbucks'ı filan kapatırsa "oğmaygad! yok artıııkk!!111" diyip dellenebilirler. neticede herkesin bi bam teli var. belki onlarınki de odur ve içlerindeki canavar, vayt çaklıt mokasızlığa asla tahammül edemiyordur, kim bilir?!

ya da luğiviton çantalara uygulanan vergi coşarsa, "resmen burama kadar geldi" diyip sokağa dökülür belki röflesular?

subaru imprezacan'ı bozan şey ise, belki de, viskisine atılan buzdur. adamımız, kristal bardağının içinde, baş harflerinin işlenmiş olduğu çelik küpler yerine, şaşal sudan yapılma buzları görünce çıldıracak ve bu haklı mücadelenin saflarındaki yerini sek biçimde alacaktır.

olamaz mı? olabilir.

kadınlar mango indirimindeki performanslarını, erkekler de maç izlerkenki performanslarını gösterse, şimdiye ülke kurtulmuştu.

kendi klişeciliğimden tiksindim ama vallahi yorgunum artık bu hallerden. dün ortalık inledi, tencereler tavalar uçuştu, sonra herkes atladı taksiye, otobüse, arabaya... hoop işinin başına.

eve dönüyorsun, bilgisayar başına geçiyorsun, bi bakıyorsun "kurtuluş savaşı mode on": "şöyle mücadele edicez, böyle yedirmiycez. göreceksiniz gününüzü..."

e nası görücez sayın amk? gittin mi ysk taraflarına mesela? hadi onu geçtim, müşahit miydin pazar günü? o tatlı popişini 8-9 saat boyunca bir okulda tutmak sana göre değil mi yoksa?

no pain no gain annem.

ben saldım çayıra artık. kılımı kıpırdatmıyorum. fazla konuşma hakkı da görmüyorum bu yüzden kendimde. lafımı çakıp geçiyorum. lakin dilerim hala inancı tükenmemiş, benden daha dirayetli ve cesur birileri vardır.

yoksa işimiz yine bordo bereli klavyecilere kaldı.

--- spoiler ---
izmir'in dağlarında çiçekler açıyomuş. kesin bilgi. yayalım. evetçilerin suratına suratına söyleyince daha etkili oluyor. hatta bu şekilde, oylardaki hile de çözülür diyorlar. hem marş hem bayrak sallama olursa, daha da iyi.

nanfet artı diğkef latte lütfen. tışikkırler.

--- spoiler ---

devamını okuyayım »
18.04.2017 07:06