• annem beni bir bayram sabahı sms aracılığıyla halaya davet etmişti:

"halaya gel"

ama kendisi benim hala'ma gitmemi istiyormuş, elimde mendilimle salona doğru koştuktan sonra farkettim.
  • kuzen günün birinde ankaradan bana tatile gelecektir. yolculuk sabahı soyle bir mesaj alınır
    "tasti deyz. dawultepede inicem dedm nerde dedi belediyede dedm."

edit: merak edenlere açıklama: ben de önce tasti deyz? oldum. italyancada -kuzen italyanca kursuna gitmekte- günaydın demek fln herhalde diye düşündüm. meğerse tasti*deyiz demekmiş.
  • kardeş ile memleketten uzakta aynı üniversitede okunmaktadır. bayram için eve gidiş biletlerini alma görevi kardeşe verilmiştir, ancak kardeş emin olmak ister.

gelen mesaj: abla biletleri aldın mı almadıysan ben alırım yalnız ben yarın alabilirim en erken (4 defa almak dedim)
  • anne büyük kızının amsterdam'da olduğunu yeni öğrenmiştir küçük kıza mesaj çektirtir...

''3 aylara girdik ona göre diyo annem''
  • ablasının italya'da olduğunu öğrenen kız kardeş kıskançlıktan kudurur mesaj çeker

''italya senin neyine çizme girsin götüne!!!''
  • annenin interaktif hesabi acilacaktir. mesaj yollar sifre istemek icin verilen numaraya. mesaja cevap gelir, icerisinde de sifre yazili.

beklenir annenin mesaji forwardlamasi, ama bir turlu gelmek bilmez. mesajla sorulur anneye neden gondermiyorsun sifreyi diye, sebep olarak ise "oglum gelen mesajda sifrenizi lutfen kimse ile paylasmayiniz diyordu bende gondermedim sana." cevabi alinir.
  • anneyi arayıp, telefonu açmaması üzerine arkadaşlarla dışarı çıkıldığına dair bilgi mesajı atılır... yarım saat sonra gelen cevap:

- onaylanmıştır...

bir başka sefer, anneyi kızdırmış olan alamelye, birazda arayı abuk bi konuyla yumuşatırım düşüncesiyle, rüyasını mesaj atıp, yorum bekler... gelen mesajdan annenin kızgınlığının geçmediği anlaşılmıştır:

- baktım, anne ısırmasıymış...
  • bir kaç gün önce, mesaj atmayı öğrenmeye çalışan babamdan gelen ve bir kaç dakika hareketsiz durup uzaklara dalmama neden olan mesaj şöyledir.

" kizim, ben baban.
    bu bir mesajdir.
    cevap yazma.
    istersen yaz. "
  • bir arkadaşımın annesi:
    - orospu çocuğu o telefon niye açılmıooo???
hesabın var mı? giriş yap