şükela:  tümü | bugün
 • ciddi anlamda merak ettiğim konu.

  bir parti düşünün 2002 yılında tek başına iktidar olduğunda daha 1 yaşındaydı.
  tamam şimdi burda ak partinin hayatını filan anlatacak değilim.ancak normal şartlarda iktidar partileri yıllar geçtikçe güç kaybeder ve en son erir giderdi. ak partide bu durum tam tersi oldu. bu yükselişin sebebi recep tayyip erdoğan'ın çok güçlü bir devlet adamı olmasıda olabilir, alternatif sağ liderin daha ortalıklarda gözükmemeside olabilir. göreceli bir kavram diyebiliriz kısaca.

  tam olarak anlatmak istediğim bu insanlar ak partiden neden vazgeçmiyor?
  yollar mı ?
  yapılan yeni evler mi?
  verilen krediler mi?
  kolay sağlık hizmetleri mi ?
  yoksa basın tarafından şişirilen güçlü ekonomi haberleri mi?
  v.b daha bir çok sebep sayılabilir.
  ancak bir kez daha ancak diyorum ak partinin oy kaybetmeme durumu tamamen yıllardır ezik görülen muhafazakar kesim ak parti iktidarıyla kendini değerli gördü ve görüyorda.

  not: jeep'e binen tayfayı saymıyorum. çünkü her hükümet kendi burjuvasını yaratır.
 • bu baslikta oldugu gibi sadece algi operasyonudur, baska hic bir numaralari yok.
 • eril zihniyet hakimiyetinin cehaletle cover'lanıp, din kavramıyla taçlandırılıp nirvanaya ulaşması*. etkisi çok, geniş ve derin. maalesef.
 • 1) cumhuriyet tarihinin en kötü döneminde başa geçmiş olması ve 2005-2008 arası dünyada süren sıcak para kaynaklı aşırı balon büyüme ile ekonominin sadece bizde 3 kat büyüdüğü algısı. enflasyon hesaplamasını kafasına göre yapıp düşük göstermek.
  2) genelleme yapmıyorum, gerizekalı aşırı solcular yüzünden. ne zaman akepe oy kaybetmenin eşiğine gelse, bu dalyaraklar ortaya çıkıp yakıp yıkıp bademlere en az 5 puan oy kazandırıyor. evet 17-25 aralık yolsuzluk olaylarından sonra eskişehirde etrafa saldıran dingilbaşlardan bahsediyorum.
  aynısı her olayda bankamatiklere araçlara saldıran pekeke yandaşı babası belirsizler için de geçerli. rte yatıp kalkıp bu zeka özürlülere dua etsin.
  3) dini çok iyi kullanabildiği gibi çok iyi de yalan söyleyebilmesi, güya geziye izin verseymiş şuan mısırdaki gibi darbe olacakmış, akplilerin hepsi buna inanıyor. güya borcumuz sıfırlanmış, bankacı bi tanıdığım bile türkiye'nin dış borcunu imf'den ibaret sanıyor ve bana borcumuzun bittiğini iddia ediyordu.
  4) medyayı elinde tutması.
  5) ve en önemlisi her zaman mağdur olması. we <3 mağduriyet
  daha yazılır da neyse diyelim.
 • parti organizasyonu ve propaganda taktikleridir.

  halkin buyuk kismina, gundemdeki olaylar, bire bir iletisimle anlatiliyor. anlatan kisi dini butun ve arada maddi yardim eden insanlar olunca, inanmamak mumkun degil.
 • sağın tek güçlüsü olması.
 • bir anlığına "oy kaybetme sebepleri" diye okuyup sevindim anasını satayım. 1 nanosaniye falan sevinme oldu.