minnoklokumcuk

  • 6704
  • 30
  • 10
  • 0
  • 3 gün önce

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

dünya üzerinde ezber bozan ülke sınırlarının varlığı. genellikle iki ülkenin toprağını; tepeden tırnağa silahlı askerler, uzman köpekler, dikenli tel ve mayınlar, katı pasaport kontrolleri vb. gibi bilinen görüntülerin ötesinde ayıran ve tüm klişeleri yerle bir eden sınırlar bunlar. ilginç.

1. çin ve moğolistan birbiriyle öpüşen iki dinozor.

2. isveç-finlandiya sınırda golf bile oynayabilirsiniz*.

3. brezilya-uruguay arada yalnızca bir kaldırım var.

4. amerika birleşik devletleri-kanada derby line adında amerika/vermont'da bulunan ve tam iki ülke arasındaki sınırda yer alan bir köy.

5. rusya-amerika birleşik devletleri iki ülke arasında ve hem chukotka, hem de alaska'ya 35 km. uzaklıkta bulunan bir ada. buna karşın 21 saatlik bir fark var arada.

6. [http://i.hizliresim.com/nep5gp.jpg norveç-isveç

7. almanya-çekya tek kelimeyle nefes kesici bir manzaraya sahip sınır.

8. nepal-çin everest'den geçen bir hat.

9. polonya-ukrayna polonyalı sanatçı jaroslaw koziara tarafından tasarlanan dev bir balık görünümü ile iki ülke arasında oluşturulmuş sınır.

10. arjantin-brezilya-paraguay sol tarafta arjantin, ortada paraguay, sağda brezilya. hoş.

11.belçika-hollanda belçika'dan bir adım atarak, hollanda'daki bir kafeye girmeniz mümkün. güzel.

12. almanya-hollanda eurode iş merkezi'ndeki metal bantın iki ülkeyi ayırdığı sınır. her iki tarafta da posta kutuları bulunmasına rağmen, gönderilerin alıcılarına ulaşması bir haftayı alıyor*.

teşekkür edit'i: sevgili @mouse sanitary pad'e çok teşekkür ederim nazik hatırlatışı için. 1. sırada yazdığım ''çin ve mongolya''yı, ''çin ve moğolistan'' olarak; ''dinazor'' kelimesini de ''dinozor'' olarak düzelttim. sağolsun.

devamını okuyayım »
27.07.2016 09:49