• gayet yerinde bir eylemdir.

o isyankar vatandaş seçim sandığına gidip, gene akp'ye ve reyiz'inee oy verecek, svihs demeyelim de ne diyelim?
  • hak verdiğim deyiş. 24 haziran akşamı bize koyduklarını iddia ederlerken bile, kendinizi de memleketi de yaktınız kardeşim dedik ama buna karşılık da fetöcü, pkklı, dış mihrak filan olduk. gelinen noktada ise her şey ortada. neden üzüleyim ki. sahiden de "su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim."
  • isyan etse de, bir daha akp'ye oy vermese de artık çok geç. bunun farkında olan insanların da "svihs" demesi çok normal. çünkü iş işten geçti. ülkenin kötüye gideceğini baştan beri söyleyen insanlara "vatan haini" dediler. şimdi bize vatan haini diyenlere saygı mı göstermemizi istiyorsun?

ülkenin böyle bir duruma geleceğini defalarca söyledik. onlar inanmadı. şimdi ise bizim elimizden gelen tek şey "svihs".
  • isyankar vatandaş kötü gidişe isyan etmiyor. herkes yolunu bulurken ben niye bulamıyorum, tütün para ederken pancarım niye para etmiyor, trafik cezası niye ödüyorum vs. gibi mikro düzeyde, sadece cebini ilgilendiren durumla tehdit ediyor.

bunun biraz daha başka boyutu da kyk borcumu silmezsen oy yok, bedelli çıkarmazsan oy yok falan işte.

cengiz, limak, kolin ihaleyle yolunu bulup bağlanıyor, bunlar da ceza affı, kredi borcu silinmesi, destek alımı gibi bahşişlerle oyunu pazarlık konusu ediyor.

şimdi bu adama neyi anlatıp ikna etmeyi düşünüyorsun acaba? ilkesel nedenleri mi var oy vermemek için?
  • koyduk mu? kazandık, ananıza şunu yapacağız diyen adam isyan ettikten sonra nasıl kabulleneyim onu? defalarca anlatıldi belki bunların olacağı. o zamanlar kulak tıkayan adamlara şimdi gel kardeşim haklısın mi diyeceğim?
  • yetmez ama evetçilerin tekrar sahneye çıktığı başlıktır.
    ne geldiyse başımıza sizin yetmez ama evetinizden geldi, hala ya öyle demeyin ama uf yapabiliyor olmanız da akıllanmadığınızı gösteriyor.
  • en asil duygularin insanidir.

bosa tatava yapmayin, son tren coktan kalkti. elimizden geleni yaptik, hala oy vermesini saglamak diyor, kabullenin artik, bundan sonra biz de koyduk mu diye zevk almaya baslayacagiz. biraz da biz comarlik yapalim, fena mi?*
  • yıllarca kendi kişisel çıkarları için ülkenin karış karış satılmasına, batırılmasına ses çıkarmayan asalakların ucu kendisine dokununca bağrınmasına tabi ki itfaiye hortumu ile cevap verilecektir. beter olsunlar.
  • ne diyeyim mahmut mu diyeyim ? bitti o işler kutuplaştı ülke. itfaiye de bulamayacağız yakında sattıkları için.
  • muhalif olarak benim görevim onları ikna etmek falan değil. yine akp'ye oy versinler ki daha beter olsunlar istiyorum. zaten onlar vermezlerse biz verecez oy akp'ye. bakmayın böyle isyan ettiklerine. cepleri yandığı için ağlıyorlar. nerde yanlış yaptıklarını anlamadılar daha. anlayana kadar inim inim inlesinler.
    son derece yerinde bir ifadedir.
hesabın var mı? giriş yap