şükela:  tümü | bugün soru sor
 • haşmetlimiz hazretlerimiz değerli ve kadirşinas ak parti hükumetimiz, 17 mayıs 2018'den itibaren, benzin ve motorinden alınan ötv gelirlerinden vazgeçerek akaryakıt fiyatlarını sabitledi. bununla birlikte dolardaki yükseliş durdurulamadı. hükumetimizin bu iyi niyetli tutumu ciddi bir bütçe açığını da beraberinde getirmektedir. sayın dünya liderimiz, siyonistlerin korkulu rüyası, amerikanın ve israil'in oyunlarını birer birer bozan, avrupa'ya diz çöktüren cumhurbaşkanımızdan bu olaya derhal müdahale etmesini ve akaryakıt fiyatlarından tekrardan ötv alınmasını talep ediyoruz. akaryakıt fiyatlarına devletin bekası ve milletimizin selameti için derhal zam yapılmalıdır. aksini iddia eden fedöcüdür.

  unutmayın akaryakıt fiyatları ne kadar çok artarsa o kadar kalkınırız. devletimiz daha fazla vergi geliri elde eder ve 2023 hedeflerimize ulaşmamış o kadar kolay olur.
 • seçim çalışmaları yüzünden ülkemiz ağır bir yükün altına girdi.
  seçmenlere dağıtılan paralar, kahveler, kahvaltı tabakları, simitler, ekmekler, meyve suları vs...
  seçim çalışmalarında kullanılan bayraklar, reklam afişleri, el broşürleri...
  yurt dışı seçmenlerini sandıklara taşıyan vip araç kiraları...
  mitinglere müşteri taşıyan otobüslerin belediyeye olan zararları...

  saymakla bitmez bir para çıkışı oldu.

  bu borçlardan kurtulmak ve reisimize destek olmak için desteklediğimdir.

  bir şekilde paraların sarayımıza geri dönmesi gerekiyor.

  selam ve dua ile...
 • bununla birlikte su kaynaklarımızın kısıtlı olması ve sınırlı elektrik üretimimizde çok önemli sorunlardır. devletimiz düşük ucuza satış yaparak israfa kaçmaktadır. bu tür israfların önüne geçmenin yolu da oldukça basittir. elektrik ve de su fiyatlarının zamlanması gerekmektedir. halkımız bu anlamda da devletimize ve dünya liderimize desteğini kesinlikle esirgemeyecektir. gerekirse 100 liralık tüketir 300 liralık fatura öderiz. bunlar hiç mühim değil. asıl olan devletimizin devamlılığıdır.
 • görüyor, artırıyorum.

  kısıtlı tarım ürünlerimizi de verimli kullanmalıyız. mesela en ucuz ürünlerden olan patates ve soğan kiloda en az on liraya çıkmalı. maliyeti elli kuruş imiş, olsun. vatandaşa girsin, yeter ki devlet sağ olsun. sarayın elektriği, suyu kesilmesin, itibarımızdan tasarruf olmasın. vatandaş soğansız kuru ekmek ile de yaşar.

  gerçi çürük, filizlenmiş olanları altı yedi liraya satılarak fakir vatandaşlarımızın da beslenme düzeni iyi kötü desteklenebilir. olmadı en kötü ihtimal avrupa ülkelerindeki gibi tane ile satışa da geçilebilir. patates ve soğanın tanesi üç lira olursa hem çağ atlarız, hem de avrupa bizi daha çok kıskanır. kanaat etmek iyidir. ruhu güçlendirir, mümini cennete bir adım daha yaklaştırır. patates, soğan gibi dünyevi zevkler için ahireti feda etmediğimiz gibi devletimizin de devamlılığı sağlanır.
 • akaryakıt, elektirk ve suya fiyat güncellemesi istiyoruz. güçlü devlet için patates 20 lira, benzin 10 lira olsa da razıyız.
 • tabiki yapılacak millet kıraathanelerinde kek dağıtacağız.
 • egsozdan atılan akaryakıt artığı için de "atık duman vergisi" alınmalı ayrıca. sıcak havalarda çalıştırılan klimanın memleket artmosferine saldığı sera gazı için araç/meteküp başına konacak verginin 2023 hedeflerine yürüyen ülkeme eşi bulunmaz kaynak sağlayacağı inancını taşıyorum.

  bu .mına koduğumun cennetten hallice memlekette neden hala dünyanın en ucuz internetini kullanıyoruz? her tarayıcı açtığında, her bilgi alış-verişi eyleminde, her tık için bilmem şu kadar kuruş vergi alınsa gsmh'mız almanya'yı geçer, japonya'ya tur bindirmez mi? ekşi sözlüğe girip şu entry'i yazmanın bir bedeli olmalı. 100 dolardan aşağı internet paketi bu ülkeye ihanet değil de nedir.
 • vakti gelendir. ekonomi elden gitmeden önce acilen tüm ürünlere litre başına 2 tl filan eklenmelidir.