• dün aynı şeyi düşündüm. izmir için ve sadece dün akşam iş çıkışı için geçerli bir önermedir. kemalpaşa-güzelbahçe arası hem de saat 18.00 civarı bomboştu, şaşırtıcı bir durum. normalde otogar kavşaktan buca kavşağa kadar dur-kalk olması lazmdır otobanda.
  • yakıt göstergesine bakmaktan etrafa bakıp gözlemleyemediğim olaydır.
  • fazlasıyla hissedilendir. aşırı yoğunluk yok umarım bu bahaneyle toplu ulaşım sayıları artırılır.
  • istanbul trafiğini aşırı derecede rahatlatması etkisidir. son bir kaç haftadır baya trafiğin azaldığını gözlemledim.
  • ankara için ciddi bir rahatlama mevcut. işe gidiş geliş zamanında yine bir yoğunluk var ama o da zorunluluktan. hafta sonları yollar bomboş. insanlar keyfi olarak arabayla bir yere gitmiyor.
  • bugün istanbul'da normalde 1buçuk saatten az zamanda gitmenin imkansız olduğu yolu 1 saatte aldım.
    bunun dışında kendim de araç kullanımımı sınırladım. çıkmam gereken durumları biriktirip bir çıkışımda daha fazla iş halledip belli günler hiç araba ile çıkmamaya gayret ediyorum. sanırım var böyle bi etki.
  • istanbul trafiğini hala akaryakıt zamlarına bağlayanlar var. yol yok yol. sanki akaryakıt 15 tl olunca servisler, taksiler, minibüsler, lojistik araçları vs yollara çıkmıyor... her gün minimum bir yoğunluk hep var ama bu minimum yoğunluğu kaldırmak için yapılan hiç bir düzenleme yok. senin trafikte geçirdiğin vakit harcadığın yakıt yine devlete vergi olarak yazıyor.
  • zaman bazında trafik %25 azaldı.
    (bkz: ciddiyim)
hesabın var mı? giriş yap