• tam hali akdeniz'in akkuyu santralini sogutmak icin cok sicak olmasi olacakti. karakter siniri nedeniyle boyle actim.

ıklim degisikligi nedeniyle giderek isinan akdeniz, nukleer reaktoru sogutacak kadar soguk degil. agustos ayinda su sicakligi 32 dereceye cikan ve ortalama sicakligi her sene artan akdeniz'e nukleer santral kuran islamci kardeslerimi tebrik ederim.
    daha yaya gecidinde duracak gelismislige ulasamamis milletimiz, nukleer santrali bakalim nasil patlatacak.

kaynak
  • "kolayı var, denizden çektiğimiz suyu önce soğuturuz" diye çözüm bulunacak hadise *
  • nükleer reaktörü desteklediğimden değil ama radyatör suyu 90 derecede iken, içten yanmalı motoru soğutuyor. sanırım anlamışsındır.
  • soğutur. ısı ile sıcaklık farklı şeyler.

reaktörden atmanız gereken 100 joule enerji var diyelim. bunu sıcaklığı 25 derece 1 metreküp suyla da atabilirsiniz, 35 derece 1 metreküpten daha çok suyla da. sadece sistemden daha fazla su geçirmeniz gerekir.

mühendisler daha iyi açıklar tabi. köpekbalığı uzmanı bile olan sözlükte bunun da uzmanı çıkar.
  • tamam kanka kapatalım. bilirkişi raporu yerine dw haberini baz alırız.
  • öncelikle nükleer santrali desteklemiyorum. çocukluğumda hatırlamadığım çernobili ve 30 yaşımda fukişima örneklerini bildiğimden dolayı desteklemek için mantıklı bir sebep göremiyor.
    yalnız özellikle soğutma sistemi su ile çalışan santrali türkiye'nin en sıcak suyunun olduğu yere koymak acayip bilimsel bişey. santralin orda yıllarca denize girdim. kan gibi su tabirini çok hakeden bir yer.
    bir de şu girdiye yorum yapmak istiyorum.
    arkadaşım içten yanmalı motorun çalışma prensibi ile nükleer reaktörü neye göre kıyaslıyorsun. radyatör suyu değil sıvısı 90 derecede kalabilmek için 2 kademeli fan ile destekleniyor. yaz aylarında ve sıcak havalarda su kaynatan araçları görmedin mi hiç. işte o su kaynatan araçlar ile akkuyunun durumu aynı aslında.
  • soğutur, yeterince soğutmaz.
    ayrıca dw türkçe ak dese ben kara derim o yüzden emin olamadığım bir konu.
  • bak şimdi bi odaya komple kuru buz dolduruyosun. doldurdun mu, güzel.

sonra boruyu odadan geçiriyosun oldu bitti.

konuşturtmayın advanced mühendislik yetilerimi.

dw türkçenin de ayrıca aq.
hesabın var mı? giriş yap