• hdp'yi sol cenahtan sayanların hâlâ kabullenemediği ilişki... kabullenin artık kardeşim, adamlar bizi sevmiyor; ayrıca solcu molcu da değiller, hırsızlığa - yolsuzluğa yol verenden solcu mu olurmuş.
    yani, kısaca, bu ilişki tutar, solculara da susmak kalır...
  • şahsen vardır ama bu ilişkinin aptal ulusalcılar tarafından dillendirilmesi çok komiktir. atıyorum hdp iktidar olsa hiç düşünmeden akp'ye yanaşacağınız bir gerçek oğlum. lan varsayıma gerek yok lan, mhp ile ittifak yaptınız lan ötesi var mı, mhp lan, anap gibi merkez sağ partilerden falan bahsetmiyoruz burada. neyse ben bir şey demiyorum.
  • akp - hadep
    akp - hdp
    akp - bdp
    akp - kongra/gel
    akp - pkk
    pkk - abd
    pkk - israil
    pkk - almanya
    pkk - emperyalizm
    akp - abd
    akp - israil
    akp - almanya
    akp - pennsylvania

birileri gider, yerine yeni oluşumlar gelir ve bu ilişki sürer gider.
  • süper olay.
  • olup olmadığını anlamak için şu bakınıza gitmeye çalışalım:

(bkz: akpkk)

gidemedik di mi, hayırlısı.
  • hdp den yüzde on barajına rağmen seçime gireceğiz ve rte nin gelecek seçimde anayasayı değiştireceğiz diyerek anayasa değiştirecek çoğunluğa ulaşmayı ilan etmesi ; hdp nin yüzde on barajı altında kalması ile doğuda chp ve mhp olmayışı boşluğundan akp nin çözüm süreci mimarı ilan ettiği abdullah öcalan namı değer imralı canisinin listesinden milletvekilleri beraberinde oluşan kürdistan oluşumu sağlayacak anayasa sürecine ulaşabilecek ittifaktır.
  • (bkz: #47744351)
  • bunlar zaten göbekten birbirine bağlıdır. akp sadece hdp'nin dinle kamufle edilmiş halidir.
  • haydi oylar hdp'ye kampanyası'nı başlatarak hep beraber bu oyunu bozuyoruz.
  • halihazırda süren ittifaktır. seçim sonuçlarında net biçimde görülecektir. ama samimi hdp'lilerin o tarihe kadar uyanamayacağı kesin.
hesabın var mı? giriş yap