2330 entry daha
  • fatih kürün : @alex10combr baba, andre moritz bile türkce konusuyor. kac senedir burdasin senden de bir türkce röportaj bekliyoruz, yaparmisin bir gün?

alex : andre akli...ben salak..

yarıldım.

not: fatih değilim.
  • son efsanedir. cihatlar, lefterler, canlar, fikretler diye devam eden zincirin son halkasıdır. ne fenerbahçe'de, ne de diğer büyüklerde efsane mertebesine çıkabilecek başka bir oyuncu da an itibariyle yoktur bana göre. bize ne mutlu ki fenerbahçe'dedir.
  • adam daha futbolu bırakmadan türkiye'nin yeni daum'u olmayı kafaya koymuş. ne zaman ülke adına önemli bi şeyler olsa hemen orada bitiyor ve gereken açıklamayı yapıyor. milli maç mı var hemen takıma başarılar diler, deprem mi olmuş hemen yardım ister, terör saldırısı mı var direkt başsağlığı mesajı yayınlar.. fenerbahçe özelinde de böyle bu durum. kadın voleybol takımı avrupa'da kafaya oynarken sürekli desteklemesi, come back diana diyerek taurasi'ye yaptığı geri dön çağrısı falan ilk aklıma gelenler.. tüm bunların yanında daum gibi her devrin adamı olmayıp fenerbahçe'nin alex'i kimliğine sahip olması en büyük artısı.

türkiye macerası biraz daha uzun sürer ve milli olaylara bu duyarlılığını devam ettirirse başbakan nuri alço yazılarını tarihin tozlu sayfalarına gömmesi muhtemel :)

elim yazmaya gitmiyor ama o kara gün geldiğinde yani bize veda edip gittiğinde, türkiye'nin kaybı çok iyi bir futbolcudan çok daha fazlası olacak kesinlikle.
  • fenerbahçeye geldiği 2004 yılından beri gerek oynadığı futbolu gerek buradaki yaşantısı ve takımını ailecek kabullenişiyle en yakın zamanda fenerbahçede teknik direktörlük koltuğuna oturup bize beklediğimiz başarıları getirmesi gereken insandır
  • twitter hesabı hakkında bu kadar konuşulunca şöyle bir göz atayım dedim, belli ki kafa dağıtmak için kullanıyor orayı. keşke insanlar şaka diye söylediği şeyleri çok ciddiye almasa.

misal adam belli ki bıkmış ne zamana kadar oynayacaksın, fenerde kaç yıl daha varsın gibisinden, yarın bile olabilir demiş. üstüne yoğun tweet gelmiş yapma etme ağlarım hayır olmaz diye, adam açıklamak zorunda kalmış şaka demiş.

ama daha önceden değinilmemiş efsane cevaplar da yok değil;

- kaptan senin bonservisin ne kadar?
    - 2tane keşkul,1tane lahmacum,3tane baklavar ve 5 ayran.cok az!!!

- kaptan ben de gelmek istiyorum gelebilir miyim :) brezilyaya???
    - tamam
    - daiane kabul edermi sizin eve bizi kaptan :))) ??
    - ister misin?
    - çok isterim gelebilir miyim :))
    - düşünürüm!!!

- (sonradan silinmiş tweet)
    - yok turkiye takım sadece fb
    - (s.s.t.)
    - sen menager misin?
    - (s.s.t.)
    - şaka baba..

- alex kaç yaşındasın?
    - 19yaşdayim

- alex elazığ'a gittin mi hiç?
    - hiç.. iyi mi?

- kaptan nasilsin? turkce roportaj bekliyoruz artik senden nezaman yapicaksin :)
    - yok.sonra sametinho problem var

bu arada 4-5 yıl daha futbol oynayacağını yazmış biryerlerde, umarım ciddidir. her şey bir yana, "şaka baba.." nedir kaptan? öldürdün beni.
  • adamlığın kitabını yazmış ahlak abidesi futbolcu. dün akşam twitter'da dolanırken gözüme takıldı, acaba ne muabbeti yapıyor diye merak ettim. okudukça bu adamı daha da çok sevdim. işte o tweet'lerden bazıları:

--- spoiler ---

taraftar: kaptan hagiye cevap vermeyecek misin?
    alex: neden?

taraftar: "alex kim ki?" demiş ve senden iyi olduğunu düşünüyor?
    alex: benim için onemli değil...

taraftar: kaptan haginin seninle ilgili konuştuklarına cevap vermicek misin?
    alex: yok.benim icin onemli degil.

* * *

taraftar: adam naber?
    alex: iyim...sen?

taraftar: hahahahha adam sen erkek buldu (felipe), sonra çocuk bitti :d
    alex: 3tane yeter...bu iş cok zor...

taraftar: kaptan senin bonservisin ne kadar?
    alex: 2tane keşkul,1tane lahmacum,3tane baklavar ve 5 ayran.cok az!!!

taraftar: istanbul'un neresinde oturuyorsun ?
    alex: benim evde

taraftar: baba jübileyi nerde yapcan ?
    alex: sahada.

taraftar: kardeşim nasılsın :)
    alex: iyim.sen?

* * *

taraftar: kaptan parma kariyerini nasıl değerlendiriyorsun ?
    alex: para problem...

taraftar: kaptan 4-3-3 mü 4-2-3-1 mi ?
    alex: 11 oyuncu...yeter.

taraftar: kaptan teknik direktör olsan çift forvetmi oynatırdın takımı ? what's your favourite tactic , two or one striker ?
    alex: 1 kaleci + 10 oyuncular.

taraftar: kaptan futbolu bırakınca aykut hocaya yardımcı antrenör olmak istermisin
    alex: istemiyorum...

taraftar: stoch'a neden kızıyorsun? destek ver ona..
    alex: ben cok desket veririm.
    taraftar: gerçekten öyleyse sevindim. stock fenerbahçe'ye çok yararlı olacak. elinden tut onun.
    alex: evet,ama sahada 'lutfen' imkansiz.

--- spoiler ---
  • trabzon şehrinde sevilmeyen bir adam. sebebi trabzon'un korkulu rüyası olması ve her maçta trabzon'a karşı olağanüstü oynaması. trabzon şehrindeki insanlar bu adamı görse korkacak derecede. yollarını değiştirebilirler.
6960 entry daha
hesabın var mı? giriş yap