şükela:  tümü | bugün
  • hata 1
    tribünleri atesleyecek birine ihtiyaç var.
    bu kocaman değil.
  • akil ve mantik cercevesinde olmasi gereken. artik bu konuyu kapatip eksik yerlere yapilacak takviyelere odaklanmak lazim.
    sanki takim dort dortluk oyunculardan kurulu da bu muazzam takimi kimin yoneteceginin, nasil oynatilacaginin derdine dusuyoruz amk.

sahada dandik oyuncular olduktan sonra dunyanin en iyi taktigini ver bosuna. neyse uzar bu konu, fenerbahce'miz icin hayirlisi olsun.
  • sanki takımdaki dandik oyuncuları ben alıp koydum takıma. sanki yedek kulübende mekmet ekici, elif elmas gibi oyuncular varken bütün sene ben topal joseph oynadım. çift forvet oynadığımız maçlarda öndeyken tek forvete düşüp maçı kaybeden de bendim zaten
  • fenerliler haric tüm türkiye’yi sevindiren en doğru karar.
  • aziz yıldırım’ı da başkan seçti mi işlem tamamdır.
  • artık karar verildiğine göre ne desek boş. bize düşen görev (bkz: hep destek tam destek).
  • (bkz: 2006 yılında başlayan allah fenerbahçe gerginliği)

yok amk bitmeyecek anlaşıldı.
    yine kanser olacağım yep yeni bir sezon bizi bekliyor.
  • aziz yıldırım'ı da futbol şubesinin başına getirdi mi tamamdır bu iş.
  • tinerci rüyasıdır.
  • türk futbol kulüplerinin mali yapısı çökmüş durumda.

sürdürülemez bir borçlanma çılgınlığı yaşandı ve deniz bitti.

yiyici yönetici, komisyoncu hoca, çakal menajer sarmalından çıkılıp, genç yerli ve yabancı oyuncularla sisteme dayalı yıldızı az, oyun bilgisi yüksek takımlar planlanmalı artık.

bu gibi takımlar içinse samet aybaba, aykut kocaman, abdullah avcı gibi hocalar en iyi seçim. sahadaki oyun kurgusunu anlamaktan aciz, santradaki takım dizilişini bile formüle edemeyecek, sadece gol veya atılan bir çalımla oyuna dahil olabilen "bön" taraftar modelini soğutacak olsa da kulüplerimizin batmamak için tek çaresi bu.

lümpen taraftarın hayal ettiği gibi psg, chelsea, city benzeri öykülerdeki sponsorların ülkemize gelmesi imkan dahilinde değil. yani asırlık kulüplerin ne idüğü belirsiz tiplere satılmasına razı olsak dahi hikayelerin sonu ac milan gibi biter, eldeki bulgurdan da oluruz.

ancak bu dönüşümün başarılı olması için bir yandan siyasi erk'in futboldan elini çekmesini sağlamalı diğer yandan da "dürüst" savcıların gerçekleştireceğibir "temiz eller" operasyonu ile kulüplere çöreklenmiş mafia temizlenmeli. yoksa sistem inşa etmeye çalışan yönetimler ilk başarısız sezonda medya tarafından kamuoyunun önüne atılacak ve eski mafia düzeni yeniden kulüplere çöreklenecektir.