naletcix

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (505)
  • 4808
  • 124
  • 37
  • 0
  • dün

kediyi iple asıp sevgilisini tehdit eden kız

--- spoiler ---

olay sonrası hayvanseverler olarak araştırma yapıp, kızın yaşadığı yeri bulduklarını ifade eden ersoy, ''bu caniliği yapan kızın ailesi ile bir arkadaşım görüşmüş. kendileri önce inkar etmişler. annesi sert davranmış arkadaşımıza. sonradan peluş bir kedi getirmiş, ‘aslında kızımız astığı buydu’ demiş. ama kedi asılan kediyle resmi uyuşmuyor. o çok açık ve belli. olayın nasıl bir suç olduğunu fark eden aile arkadaşımı kandırmaya çalışmış'' diye konuştu.
--- spoiler ---

olayın aslını öğrendik artık saldırabiliriz sanırım.

can aksoy denilen bir adet bilmem ne evladı var idi. buralarda büyük ses getirdiği için en üst seviyede cezayı almıştı. evet olayı gerçekleştiren kişi 15 yaşında ama bu suç cezasız kalmamalı. evvela böyle bir evlat yetiştirdiği için aile ağır ceza almalı. ayrıca madem 18 yaş altı olduğu için hemen korumaya geçtiniz suçluyu o zaman 18 yaşından küçük olduğu için avrupa ceza sistemi devreye girmeli ve bu çocuk ailesinin elinden alınmalıdır. demek ki aile yeteri kadar yetiştirip eğitim verememiş. ilerde daha büyük (ki bana göre işlenen en büyük suç bir hayvana eziyettir ama hukuk öyle demiyor amk!) bir suç işlememesi için rehabilite edilmelidir.

edit: neden en büyük suç hayvana eziyettir bunu açıklayayım dedim. bir insana yaşı kaç olursa olsun yapılan saldırı karşılık bulabilir. kişi 1 yaşında da olsa 70 yaşında da olsa kendini savunabilir. kendini savunamasa bile onu savunan biri olabilir. bu ailesi de olabilir bizzat devlet ve onun mahkemeleri de olabilir. ama bir hayvan ağzı dili yoktur. özellikle bir kedi veya bir eşek savunmasızdır. savunmasız bir canlıya eziyet eden insan psikopattır. seri katil ruhu taşır. hem bireyler için hem toplum için tehlike arz eder. sokaklar ezilip ve hiç dönüp bakılmayan kedi cesetleri ile dolu. bir insana çarpsan 10 tane polis gelir. yaptığın suç yanına kalmaz. ama kimseye zararı olmayan bir kediyi bir araba çiğneyip geçince kimse oralı olmaz. insanın ki can da kedinin ki ne amk? insana canı allah verdi de kediye kim verdi? bir kedinin bir insandan farkı yoktur. hiç bir insan canının hiç bir hayvanın canından farkı yoktur.

bir insan nasıl 15 yaşında dahi olsa bir insanın canına kıydığı zaman ceza alıyorsa bir hayvanın canını aldığında da ceza alması gerekir.

bir gün anlayacaksınız. bu hayatta en acı şey; kedinin ölmesidir.

devamını okuyayım »
05.11.2015 13:09