• sozlerini de yazayim tam olsun

gece agir agir gelir
    gelir bas ucumda bekler
    bana gittigini soyler
    bir daha donmeyecegini de
    duvarlarin ardindan seni
    duymaya calisiyorum hala
    buradan gittin coktan
    ve gece bana birak diyor
    gece agir agir gelir
    gelir bas ucumda bekler
    bana bittigini soyler
    bir daha sevmeyeceginide
    uyumaya calissamda faydasi yok
    sana sarilmayi ozluyorum hala
    buradan gittin coktan
    ve gece bana unut diyor
    bir gun gelir
    bir gun gecer
    bazi seyler hic
    ama hic degismez
    her gecen anin sonunda
    hala
    alisamadim yokluguna...
  • solist kızımız dilini yuvarlatarak şarkı söyleme olayını o kadar abartmıştır ki, yer yer "kustu kusacak" şeklinde düşünmemize yol açmıştır. yine de hoştur.
  • derinlerde biriktirilen, kimseye söylenmeyen nice "hala..."lar varken en anlamlı ve en güzellerine vurgu yapar. "ve gece bana bırak diyor..." her gece bırakıp her sabah aynı özlemlerle uyanmak... "evet bitti" derken bir anda bastıran ağlama isteği... o ana kadar yaşanılan tüm bitişler gelir akla. hiç başlamamış olanlar da... kabus gibidir... şarkı biter ama hissedilenler yerli yerinde durur bir sonraki gece yeniden hatırlanmak üzere.
  • beni ergenliğime götüren bir şarkı. ne zaman bu şarkıyı dinlesem, kapıları yumruklayıp, duvarlara uçan tekme atmaya başlıyorum. hatta bunlar da yetmiyormuş gibi annemi arayıp "boğonnö üşte güdöcöm" diye bağırıyorum. ne pis evlatmışım lan ben!
  • bir vega sarkisi.gercekten guzel.klibide var hatta.

bir gun gelir bir gun gecer
    bazi seyler hic ama hic degismez

misralariyla can acitir.
  • ilk kaydından 8 yıl sonra bile olsa düzgün bir vokalle kaydının yeniden yapılmasını istediğim şarkı.
  • arkasindan bu sabahlarin bir anlami olmali dinlenmelidir. ben öyle yapıyorum.
  • arızalı kadınların jenerik müziğidir. diline pelesenk olur insanın, gece ne çok şey söylemiştir oysa ki..gittiğini söylemiştir, bir daha dönmeyeceğini de....sana bittiğini söylemiştir...bir daha sevmeyeceğini de...bırak der gece ama kadın kendine bir türlü söyleyemez bunu, ondandır ki gece başucunda bekler, parmağın rew düğmesinde....şarkı başa alınıp tekrar tekrar dinlenir hali hazırda yiten aşkı bu kadar melodik bu kadar içten anlatanını bulmuşken.

(bkz: bu sabahların bir anlamı olmalı)
  • elimde şarap kadehi, aklımda riemann problemi, özmodlar, akıp giden hayat 35'e doğru ilerleyen yaş, hayattan beklentisizlik gelecek kaygısı bile yok o derece bir beklentisizlik, ne yapıyorum lan ben tandanslı sorgulamalar...

hobi olarak yaşamak istiyorum, öylesine. bir gün gelsin bir gün geçsin, bazı şeyler hiç değişmezken bazıları hep değişsin istiyorum. sadece vega aynı kalsın.
  • derinlerde bi yerlerde yatağa uzandığımda uzun süredir duyduğum "bitti, o yok artık, dönmeyecek, sevmeyecek" fısıltılarını pek yalın bir dille anlatan şarkıdır:

"gece ağır ağır gelir,
    gelir başucumda bekler
    bana bittiğini söyler
    bir daha sevmeyeceğini de.."

her geçen anın sonunda yokluğuna alıştım ama alıştığım yokluğun varlığını özlememe engel olamadı...
hesabın var mı? giriş yap