1123581321

  • şeker abi (607)
  • 649
  • 11
  • 1
  • 0
  • 5 gün önce

sevgilisiz yaşayabilen insan

benim la bu. 5.5 senedir profesyonel bir sapım. ama şartlar öyle gerektiriyor. türk silahlı kuvvetleri'nin modernizasyonu ve dışa bağlılık oranlarının düşmesi için savunma sanayi müsteşarlığı tarafından birçok proje hayata geçiriliyor. bu kadar proje hayata geçirilirken, bedelli askerlik ise bir türlü çıkmıyor.

o zaman ne oluyor? 1123581321 hem bu projelerde çalışıp hem de master/doktora yapmak zorunda kalıyor. tabii sonra da sevgili sorulunca, bedelli askerlik sorulmuş başbakan gibi gündemimizde yok denilip geçiliyor.

soruyorum sana ey sözlük, benim yaşadığım hayat hayat değil, yaptığım işi anlatsam anlayacak insan sayısı bile kısıtlı, son 5 senede 2 ülke 3 şehir değiştirmişim, bu durumda benim nasıl sevgilim olsun? intihar da edemiyorum, etsem süper kritik projelerde çalışan mühendis evinde ölü bulundu diye haber yapacaklar, intihar ettiğime kimse inanmayacak.

hem türk silahlı kuvvetleri'nin benim gibi asosyal nerdlere ihtiyacı var. birçok modernizasyon ve yerlileştirme projesi var, hayattan kopmuş mühendisler olmadan bu projelerde nasıl mesafe kat edilebilsin ey sözlük senin aklın bunu kesiyor mu?

her neyse, bu zaman zarfında vardığım sonuç şu oldu ki, ben ve benim gibi mühendislerin sevgilisinin olması ülkemizin, devletimizin ve milletimizin ali menfaatlerine aykırı bir durum teşkil etmektedir. işbu nedenle, sevgilisiz yaşayabilen insan olma kabiliyetine haiz olmam türkiye cumhuriyeti devleti için önem arz etmektedir.

devamını okuyayım »
18.08.2016 21:29