• ukrayna’nın 1+1 televizyon kanalında yayınlanan “o ses çocuklar” şarkı yarışmasına katılıp kırım tatar “dohtur” (doktor) şarkısını çokkk güzel seslendirmiş 12 yaşındaki yarışmacı.

http://qha.tv/video.php?id=8344&dil=1
  • son zamanlarda dinlediğim en duru ses.
  • sadece kendisinin çalabildiği bir enstrümana sahip küçük kız. büyük ses. doktor civanımın taksimi de mi varmış azizim? o ne sertmiş öyle, ne yavaşlatılmış duyguymuş. sözler gerçek, müzik masal.

al: doktor civanım
  • o ses konseptli ukrayna yarışmasında seslendirdiği dohtur adlı şarkıya bayıldığım yorumu mimikleri çok tatlı bir kız çocuğu... gerçekten büyük bir yeteneği var ses kontrolü falan muazzam geldi bana çok etkilendim şarkıyı dinlerken. ya milliyetçi duygularım hayatımın hiç bir döneminde bu kadar yoğun olmamıştı bilmiyorum yabancı bir memlekete taşınalı henüz pek az zaman oldu ondan mı böyleyim ama kültürümü hissettim sanki iliklerime kadar o güzel şiveyi duymak çok hoşuma gitti dünyadaki türk halklarının ortak çok noktası çok güzelliği var be. keşke aynı ülkeyi paylaşıyor olabilseydik diye geçiriyorum içimden ilk defa belki hayatımda. tabi bunda arap kültürünün türkiye türklerinin kültürü üzerindeki dezenformasyonunun da payı vardır mutlaka korkuyorum biraz da öz değerlerimizi öz kültürümüzü tamamen kaybedicez diye değişiyoruz malum eskisi değil gibi hiçbir şey ... küçücük bir kız çocuğu hayatımda ilk defa belki etnik kökenimi iliklerime kadar hissettirdi bana...

eklemeden edemeyeceğim bunu: keşke millet deyince kendini dışlanmış hisseden "milletçe alkışlıyoruz"a bile tepki gösteren kansızlar yerine bu insanlarla paylaşıyor olabilseydik ülkemizi...
  • az bilinen süper kişilerden.
  • yarışma performansıyla gönülleri fetheden fakat sonrasında sesi soluğu fazla çıkmayan, programlara yanında annesi ve her zamanki yöresel kıyafetiyle çıkan çocuk şarkıcı.
  • youtube linki'inde gördüğüm; awazı bik möxtäräm şäxes. :)
  • youtube'de farklı zamanlarda sevimli ifadesi karşıma çıktıkça linke tıklamaktan kendimi alamadığım, muhteşem sese sahip tatar kızı...
    ayrıca ukrayna'daki o ses programında ismail abi'nin jürilik yaptığını da bize göstermiştir...
  • iş yerinde sabah sabah bizi ağlatmış, iliklerimize kadar sesi işlemiş genç kız. köklerde var bir yerden yakalıyor, bıçak gibi saplandı yüreğimize şarkı. "ben buralı değilim, bana gönül bağlama..."
  • kendisi küçük yüreği ve sesi büyüktür.
hesabın var mı? giriş yap