• yav arkadaş içiyorsun algın bi kayıyor, bırakıyorsun o algın bi bambaşka daha kayıyor. çıldıracam ya demek isterdim ama sanırım ben zaten çıldırdım dostlar. yukarıda bir yazar yazmış, evde olursan rahat geçer diye ama bir şeyi atlamış; evde yalnız olursan. peki evde çaktırmaman da gereken bi ailen varsa?

şimdi şu yoksunluğun; hiç uyutmamasını, biraz uyutsa da kabustan bağırtarak uyandırmasını, duvarlarda örümcekleri dolandırmasını, aynı örümceklerin kollarına şık rolex saatler taktırmasını, terlerken giyindirmesini, titrerken kusturmasını, kustururken güldürmesini, güldürürken titretmesine alıştım diyelim ki alıştım zaten bunları rahatça ekarte edebiliyorum ama bu sesler yok mu bu sesler? o sami hazinses, beyoğlu ses tiyatrosu değil, baya bildiğin moleküllerin titreşmesi. aha bi titreme daha geldi ama çaktırmıyoruz!

neyse bu sesler iki türlü; birini ben duyuyorum ama başka, diğerini ben duyuyorum ama hiç yok. ikisi de bana kaçıyor yani anlayacağınız. işte zeki bi insan oluşumdan bu durumu 48 saat sonra kavrayabildim. di mi amk? ya yoktur ya başkadır diyeceksiniz ama ya gerçekse? işte dananın kuyruğu burada kopuyor. peki bu kardeşiniz bu işten nasıl sıyrıldı; hangi sesler gerçek olabilecek kadar muhtemelse ona itimat ederek. yaa işte ne kadar kolay değil mi, pencereden birinin seslenmesi olabilirken, terasta piyano çalması olamaz mesela. işte bu yöntemi keşfetmem gerçekten kurtardı beni. hiç kimse bende bir yanlışlık olduğunu fark etmedi ta ki ablam "neden dışarı çıkıyorsun" dediğinde heyecanlı heyecanlı "uçak düştü galiba" diyene kadar.

lan yemin edebilirim öyle bir sesti yani ama meğersem gök gürlemiş ya la.
  • alkol yoksunluğunda diazepam yada klordiazepoksitkullanılır.

ama eğer aktif karaciğer hastalığı varsa lorezepam veya oksazepam tercih edilir.
  • 25 sene gün aşırı içtikten sonra bırakmaya karar verdim , belirti olarak aşırı terleme dışında bir şeye rastlamadım ( aşırı gamsız oluşum alkolizm belasınada etkili oldu galiba ) . 20 gündür içmiyorum ne yapıyorum ? akşamları 2 saat sahilde yürüyorum , üflemeli çalgıya merak saldım .( saksofondan yola çıkıp bişi ima etmeyin sikerim ) sahilde yürürken aklıma eskiden sahilde bira vodka içerken yürüyen spor yapan insanlara " lan ne salak bunlar ya akılları sıra sağlıklı yaşıyorlar hadi şerefe " dediğimi hatırlayınca bir tuhaf olmadım değil . he canım istemiyor mu istiyor 15 dk içinde 5 birayı gömecek kadar isteklimiyim hayvan gibi istiyorum , fakat bir hedef koydum kendime 10 ay içmez isem 35 bin tl biriktirebiliyorum. 10 ay sonra 35 binin hepsini bir bağış kuruma vereceğim en azından şu fani dünyada bir sikime yarayalım .

edit : 6 aylik birakma sürecinden sonra yine basladim bazi insanlar yardim almak icin mesaj atiyorlar yinede 6 aylik sureci konusabiliriz :)
  • alkol bağımlılarının, alkole ulaşamadıkları zamanda görülen belirtiler bütünüdür. fiziksel bağımlılığın şiddetine göre bir kaç evreye ayrılabilir. yoksunluğun hafif belirtileri 8-12 saat arasında başlayabilir ve hastada titreme, ishal ve uykusuzluk görülebilir. genel olarak gözlem altında tutmak yeterlidir. ancak 12-14 saat sonra titreme, aşırı hareket, çarpıntı, ajitasyon, anksiyete, kabusa, görmë sancıları ve ciddi alkol arzusu ortaya çıkabilir. tonik klonik nöbetler halinde devam edebilir.

en şiddetli evre 72-120 saat sonra 10 yıl ve daha fazla sürede içki içenlerin %5'inde görülen delirium tremensdir. bu hastalarda akut delirium, konfüzyon, korku, sıkıntı, aşırı titreme, uykusuzluk, inkontinans (idrar tutamama), hipertansiyon, taşikardi (çarpıntı), aşırı terleme ve hatta ateş (40 ve daha yüksek) görülür.

hastaların çoğu yeterli beslenmemiştir ve karaciğer yetmezliği, gastrit, dehidratasyon, infeksiyon, polinöropati (çoklu sinir patolojileri ), veya wernicke sendromu belirtileri görülebilir. delirium tremens birkaç gün sürebilir ve acil bir durumdur.

kaynak: cecil medicine syf:1017

konu ile alakalı başlıklar bulunmaktadır ama kitabi olarak sendromun adı böyle geçtiğinden bu başlığı açtım. yoksa aramaya inanıyorum.
  • 4 gün hiç ayılmadan içmem sonucu 2 gündür içinde olduğum durum. berbattır. her ayılmaya çalıştığımda pişman olup, kendime gelince yine içki arayıp, yine pişman olmak.
  • 2 gündür ağzıma alkol sürmüyorum hala kendime gelemedim. bi ara kendime gelir gibi oldum tekrar tetiklendi. yapı olarak zaten panik bi insanım evde yalnızım ve sürekli olarak korku hali. vücut hala alkolü atamadığı ve zihnim bulanık olduğu için bu durumda seroquel aldığımda halüsinasyon yapıyor 2 gündür onu alamıyorum en fazla 1 saat dalabildim ne uyuyabiliyorum ne yemek yiyebiliyorum. yanıma 5 litrelik su aldım midem bulansada sürekli su içiyorum. en nefret ettiğim halim yine bile isteye kendimi bunu yaptım. yukardaki arkadaşın dediği gibi bir daha asla ve asla kendime bunu yapmayacağım
  • alkol kullanmamama rağmen müzdarip olduğum vasat durum. alkol değil zafer sarhoşluğu yaşıyorum.
  • kötü bir durum
hesabın var mı? giriş yap