• dilencilerin çiçek vs. gibi şeyler satarken "abi beeee, alsana bi gül beee abi" dedikten hemen sonra ekledikleri söz grubu.. cevap olarak da "ağzından yel alsın be, 3 sene önce öldü o" denebilir..* *
  • kendini geliştirememiş, prezentabl olamayan ve çağın gerisinde kalmış dilenci söylemi. 20 sene önceydi o sevgili, sağlam olup da sakat taklidi yapan dilenci kardeş, insanlar birbirini sever ama mahalle baskısı yüzünden görüşemezdi tek kavuşma yolları evlenmekti o da öyle kolay iş değil, 5 tane trabzon burması, yarım otomatik aeg çamaşır makinası almadan kimse kız vermezdi. şimdi ise devir değişti hayır hayır dilenci kardeş tabi çelik de değişti demiyeceğim boş yere heveslenme. artık tüm gençler fikri hür vicdanı hür bireyler haline geldiler bu yüzdendir ki sen sen ol önünden geçen 3 sap a allah sevdiğine kavuştursun deme. bunların zaten sevgilisi olsa dakkasına satarlar arkadaşlarını kralını tanımazlar. 2 sap' a da deme, tek başına efendi bir çocuk görürsen ondan iste o verir, tabi parası varsa.
  • en son geçen yıl bunu dedi bana dilencinin biri, ben para vermemiştim, nasıl beddua ettiyse kavuşamadık hakkaten.
hesabın var mı? giriş yap