131 entry daha
  • turkiye'de muhendislik yaparken almanya'da kurye olarak calisinca ''beyin gocu'' olmuyor tabi. onu bir ayirt edelim de once.
  • mevzu sadece para değil, asıl istediğimiz yaşamak.

dilim döndüğünce şurada anlattım: https://youtu.be/nb6tnpadgsc
  • arkadaşlar çok safısınız kardeşimiz itü makina öğrencisi, rwth aachena erasmusa gitmiş part time çalışıyo işte. xdddd
  • twitter'ından anlayabildiğim kadarıyla aachen teknik üniversitesinde (ki çok iyi bir üniversitedir) öğrenci olan gencimizin öğrenci vizesinin el verdiği kadar çalışma hakkını kullanmasıdır. yoksa almanya başkonsolosluğuna gidip "ben kurye olarak çalışacağım bana bi çalışma izni veriverin" diyince çalışma izni alınamıyor.
  • iyi güzel hoş da, öyle çok da mühim bir refaha ulaşmış olmayacak yani.

bizim halkın kaliteli yaşamdan anladığı üst segment araba, son model telefon ve ucuz içki. oysa bunlar temel ihtiyaç yahu. ülkenin geldiği duruma bakın hele. cidden sağlam battı türkiye. insanların hayalleri bile yerlerde.

onun dışında başlığı açan tdk'ya beyin göçü ne demek diye bir sorsun, yarıldım.
  • calculus biliyordur
  • ankara anlaşmasıyla ingiltere'ye gidip garson olarak işe başlayan mühendisin başka türlüsüdür.
    bu insanlar türkiye'nin eğitimli gençleridir yazık bu ülkeye
  • eski twitlerinden yola cikarak henüz okulunun bitmediğini dusundugum, öğrenciyken yapılması mümkün olan, minijob da denilen bir iş yapıyor arkadaş. umarım fazla uzatmadan okulunu bitirir de beyaz yaka bir ise başlar.
  • yeni işinde iyi ise türkiye kötü bir mühendis kaybetmiş; almanya iyi bir kurye kazanmıştır. zira eğer iyi bir mühendis iseniz zaten almanya'ya gidip mühendis olabiliyorsunuz.
  • doğruysa eğer , muhtar kent de coca cola dağıtım araçlarında kasa hamallığı yaparak başlamış sonra ceo oldu.

yani sanmayın hep kurye olarak kalacak. kafasını çalıştırırsa hedeflerine ulaşabilir.

neden?

çünkü orada akp il ve ilçe teşkilatlarında adamın olmasına gerek yok. hakediyorsan her şey olabilirsin.
106 entry daha
hesabın var mı? giriş yap