• öyle korkunç bir hizmet anlayışları vardır ki, bir tanıdığıma yılbaşı gecesinde şunları yazdırabilmişlerdir:

"o kadar uzun zaman geçti ki artık tam olarak tarihleri hatırlayamıyorum ama sitenin kendi kayıtlarının söylediğine göre 13 ağustos 2013 tarihinde, “altıncı cadde” denen alışveriş sitesinden bodrum’daki yazlık evim için bir televizyon sehpası alma hatasını yaptım. hayatımı ıstıraba çevirip paramla rezil olmama sebep olan macera da böylece başladı. alışverişi yaparken 23-28 ağustos tarihlerinde teslim edeceklerini söylemelerine rağmen (ki sehpayı satın almamın sebebi bu tarihler arasında teslim edeceklerini iddia etmeleriydi, çünkü o tarihler arasında yazlık evdeydim) televizyon sehpası olduğunu iddia ettikleri portakal sandığı (ekte fotoğraflarını görebilirsiniz) bu tarihler arasında teslim edilmedi. ben birkaç kere telefon ettikten sonra sanıyorum birkaç hafta gecikme ile eylül ayının bir yerlerinde teslim ettiler. ev bodrum’da bir yazlık ev olduğu ve ben ancak belirli tatillerde orada olabildiğim için portakal sandığı kılıklı tv sehpasını site çalışanları eve aldılar. ben kırık dökük tahta parçasıyla ancak bayram tatili için evime gelebildiğimde karşılaştım ve beynimden vurulmuşa döndüm. bırakın kalitesizliğini ve eğri büğrülüğünü beyaz tutkalla yapıştırılmış birleşme yerlerinde tutkallar görünüyordu. yani mal ayıplı idi, iade etmek istememin sebebi de sehpayı beğenmemem değil, malın ayıplı olması idi. hemen müşteri ilişkilerine iade talebimi portakal sandığının fotoğrafları ile birlikte gönderdim. lafı uzatmamak için takiben kaç farklı kişiyle kaç sinir bozucu telefon konuşması yaptığımı anlatmıyorum. sanıyorum dört beş kişiye konuyu tekrar tekrar anlattım. en son görüşmemde daha önce göndermiş olduğum fotoğrafları almadıklarını iddia ettiler. fotoğrafları aldıklarını teyit ettikleri mail’i kendilerine tekrar gönderdim. anca ikna oldular ve iade almayı kabul ettiler. tabii bu arada benim bir tatilim daha bitmiş ve bodrum’dan istanbul’a dönmüştüm. portakal sandığını bodrum’daki evden alabilmeleri için evimin anahtarını site çalışanlarına bırakmak zorunda kaldığımı söylememe gerek yok sanırım.
    lafı uzatmayayım, bir hafta içinde alacaklarını iddia ettikleri tv sehpası/portakal sandığını bir ay boyunca kimse almaya gelmedi. sabırla bekledim. sonunda bir ay sonra iadeyi almaya geldiğini söyleyen bir şahıs beni telefonla aradı. sitenin kapısında olduğunu, eğer birisi evi açarsa sehpayı alacağını söyledi. bunun üzerine site güvenliğini arayarak evi açmalarını rica ettim ve açtılar.
    kabus bitti zannediyorsanız yanılıyorsunuz. asıl kabus bundan sonra başlıyor. şahıs eve girip sehpayı gördükten sonra paketli olmadığını bu şekilde almayacağını söylüyor. bunun üzerine site çalışanı portakal sandığını paketleyeceğini (sanki paketsiz olduğu için kırılıp daha kötü duruma gelmesi mümkünmüş gibi), paketlendikten sonra gelip almalarını söylüyor. peki deyip gidiyorlar. bir daha ne gelen var ne giden. bu arada ben istanbul’da iadenin gerçekleştiğini düşünüp, paranın hesabıma geçmesini bekliyorum. altıncı cadde adlı saygıdeğer alışveriş sitesinde işlerin ne yavaşlıkta yürüdüğünü de son üç küsur aydır tecrübe ettiğim için durumdan da şüphelenmiyorum.
    yılbaşı tatilinde huzurlu bir tatil geçirmek için bodrum’a geldiğimde o da ne? sevgili portakal sandığı evin baş köşesinde mevcudiyetini koruyor. tabii bir tüketici olarak hakkımı aramak için (tabii artık zıvanadan çıkmış olarak sitenin call center’ını bir kez daha arıyorum ve bu sorunu çözmelerini istiyorum. iki saat sonra (sanıyorum müşteri ilişkilerinden) ...... hanım diye biri beni geri arıyor. sipariş tarihinden beri çok zaman geçtiğini, tedarikçi firmanın artık evimdeki sanat eserini alamayacağını, yapacakları hiçbir şey olmadığını söylüyor.
    altıncı cadde adlı harika alışveriş sitesi ile olan maceram şu anda bu aşamada. 1000 küsur tl’ye bana sattıkları bu rezil tahta parçasına mı yanayım, iki tatilimde de sinirimi yıprattıklarına mı yanayım bilmez durumdayım. ama bana çektirdikleri sinir bozukluğunu burunlarından getirmeye kararlıyım. her türlü mecrada hakkımı aramaya kararlıyım. başkalarının da mağdur olmaması için yaşadıklarımı her ortamda paylaşacağım. ayrıca yasal zeminde de hakkımı arayacağım.

sayın elif dürüst,
    sanıyorum bu sitenin sahibi sizsiniz. bu durumdan sizin de haberdar olmanızı sağlayacağım. umarım yaratmaya çalıştığınız markanın imajını korumak için bir şeyler yaparsınız. markanızın değerinin 1000tl’lik bir portakal sandığından daha yüksek olduğuna inanıyorum, en azından şimdilik.

saygılar...

• kesinlikle alısveriş edilmemesi gereken site.alışveriş yapıp ödemeyi yapana kadar teslim tarihini hiç bir yerde söylemiyorlar.sende böyle bir uyarı olmadığı için stoktan gönderiliyor zannediyorsun.ödemeyi lüpleyince diyorki 20 gün sonra tedarik edeceğiz , hepsi gelince en erken 20 gün sonra gönderiririz.kardeşim parayı alırken neden söylemiyorsun dediğim site.
    bu ülkede e-ticaret sitelerinin neden uzun soluklu olmadığını bir daha anlamış oldugum uzak durulması tavsiye olunan sitedir kendileri.
  • her anlamda fiyasko ile sonuçlanan bir site. sayfasını açıp bakmak bile başlı başına bir zaman kaybı.
  • tam anlamıyla rezalet bir firma.

arkadaşımın başına geleni yazayım da, ibret olsun, buradan alışveriş yapmayı düşünenleri bir kere düşündürsün!

efendim yeni evli çift, buradan bir ürün alır. öyle ucuz da değil ha! ürünün hemen ertesi gün kargoya verileceği söylenir. üstünden (kısaca geçiyorum) 28 gün geçer. bu arada firma müşteri ile bir kere olsun kontağa girmeye yeltenmez bile. bir özür vs. de gelmez. bu arada müşteriyi yarın, iki gün sonra diye oyalarlar. bu arada ürün (ürün de masa yani, evdeki en lazım şeylerden bildiğin) hakkında hiçbir bilgi vermezler. tüm bilgiye, müşteriler binbir uğraş sonucu ulaşırlar falan. işte ürün parası verildikten 28 gün sonra hepsiburada.com'dan (ki aslında zaten alışverişi oradan yaptıklarını, güvenli bir siteden alışveriş yaptıklarını sanıyor millet) 20tl'lik alışveriş çeki "müjdesi"! ile siparişin iptal edildiği söyleniyor. bu altıncıcadde.com meğer ürünü temin edememiş.
    olm madem temin edemiyecen niye satıyosun, hadi sattın ve temin de edemedin, o kadar yeteneksizsin..bari haber ver değil mi!! yılbaşı öncesi insanları masasız koymuşsun ve utanmadan bir özür bile dilemiyorsun insan gibi.

kısacası, alışveriş yapılması sizi mağdur edecek bir firmadır efenim.
  • 25 tl hediye çekiyle üyelik teklifi gelince mailime hemen atlayıp alışveriş yaptım. yastık, yorgan ve nevresim takımı almıştım çok uygun fiyata. üzerinde yazan tarihten çok daha erken kargoya verdileri ve elime çok çabuk ulaştı. fakat nevresim takımı çıkmadı gelen kargodan. bunun üzerine telefonla iletişime geçtim. telefonu elime alırken çok umutsuzdum. çünkü bu tarz sitelerde müşteri ilişkileri pek iyi olmuyor. fakat hemen telefonu açtılar ve problemimi çözeceklerini belirttiler. o günün akşamı tekrar arayıp bir yanlışlıktan ötürü takım'ı unuttuklarını ve en kısa sürede yollayacaklarını söylediler. 2 gün sonra o da elime geçti. genel olarak memnun kaldım.
  • bir kere alışveriş yapma gafletinde bulunduğum iğrenç site. anneme kuşlu bir duvar saati almıştım. herhalde iki aya yakın bekledik. bu sürede, attığım maillere cevap vermeye tenezzül etmediler. sonunda kargo geldi. kuş yerine " kayısı " vardı saatte. kuşlu bir duvar saati ile mutlu olup, günlerce bekleyen annem, hiç yoktan hayal kırıklığına uğradı. kısaca; paranla rezil olduğun sitedir. uzak durulması gerekir.
  • unutun! teşebbüs bile etmeyin diyebileceğim internet sitesi.
  • "tarz" olarak diğer leş alternatiflerine göre açık ara önde olan alışveriş sitesi.
    yoğun bir şekilde kullanıyorum, bir sıkıntı ile karşılaşmadım.
  • bu hafta çok süper kampanyaları olan site *
    http://www.altincicadde.com/kampanya/kasse-30045
  • tamam genelde güzel kampanyalar oluyor burada. işte ben de onlardan birine aldanıp alışveriş yapma gafletine düştüm ama gel gör ki ürünün kusurlu gelmesi yetmemiş gibi (ki eğer paketlemeden önce kontrol ediliyor olsa farkedilmemesi mümkün değil. taşıma sırasında olması ise imkansız) an itibariyle iade edeli tam 1 ay olmasına rağmen herhangi bir geri dönüş yapılmadı. bu süreçte en az 7 kez müşteri hizmetlerini aradım hep aynı terane... dönücez dönücez... kesinlikle bulaşmayın, iade ya da değişim gibi bi talebiniz olduğunda canınız cok sıkılır.

edit: ertesi gun cozduler sorunu, hatta ayni siparis ile aldigim diger urunun tutarini da iade edip, 'hediyemiz' dediler.
hesabın var mı? giriş yap