• ne kadar kaliteli kumaş üretirsen üret mağazanda hizmet kalitesi olmadıktan sonra hiç bir işe yaramaz.

cevahir şubesinde milyar liraya yakın para verilerek alınan bir takım,

kasada soğuk ve kaba davranan çalışanlar

ertesi gün yapılmış paçalarıyla birlikte takımı teslim almak için gidildiğinde 35 dakika bekletilen müşteri

2 gün sonra bi bakıyım üstümde nasıl duracak deyince cekette bırakılıp çıkarılmadığı farkedilen takoz kadar alarm(fiyata dahil galiba, çok hoş bir aksesuar)

alarmlı ceket ile rengi ve kumaşı uyuşmayan (farklı bir kodlu modeli kaktırmışlar) pantolon

tüm bunların üstüne nişana 3 gün kala sinir krizi geçiren ben

istanbuldan antalyaya nişan için denemeden götürseydimde orada o alarmı insan içinde başka biri farketseydi.....

ne networkun ne fabrikanın nede altınyıldızın gözümde bir değeri yok, şu saatten sonra gördüğüm anda yolumu değiştiririm. tahtakale hizmet kalitesi için tahtakaleye gitmek daha mantıklı.
  • vücuduma inanılmaz oturan, yavaş yavaş tüm gardrobumu altınyıldız ürünleriyle donattığım süper giyim markası. ceketleri ve gömlekleri başta olmak üzere komple takım elbiseleri on numaradır.
  • altınyıldız classics mağazaları boyner ve ran group ortaklığı olan br mağazacılık tarafından işletilir. beymen business markası da bu ortaklığa dahil.

adı kaliteyle özdeşlemiş yılların köklü kumaş markasının kalitesiz hazır giyim ürünleriyle harcanması çok üzücü gerçekten. altınyıldız marka değerine verdikleri zararı ileride isteseler de telafi edemezler.
  • kumaşları gayet kaliteli olan markadır. ki aynı kumaşı zaten diğer firmalara satıyorlar.

giydiğiniz gömleğin %100 pamuk, giydiğiniz ayakkabının %100 deri olmasına özen gösteren biriyseniz mutlaka denemeniz gereken markalardan birisidir.
  • klasik kesimli erkek takım elbiselerini tercih ettiğim, kaliteli ürünler üreten orta-üst sınıf bir prestij markasıdır.
  • üzerinde slim fit yazan aynı beden gömlekleri arasında bariz kesim farkı olabilmektedir. mağazadan aldığım l beden slim fit ile internetten sipariş ettiğim l beden slim fit arasında uçurum var.
  • altınyıldız classics mağazaları adı altında sattıkları ürünler gayet kaliteli ve ucuz olan marka.

3 adet kanvas pantolonu 90 liraya aldım, iki senedir de giyiyorum, solma, kırışma, renk atma olmadı lcw daha pahalı, üç ay giyemezsiniz.
  • bir daha hayatta buradan bir çorap dahi almayacağım marka...

peşin not: durumu olmayan okumayabilir çok enteresan bir olay değil.

xxx tarihli altınyıldız rezaleti başlığı açmak istemedim ama burada anlatayım dedim yaptıkları basitliği.

bu arkadaşlar geçen aylarda shell'le ortak bir kampanya yapmışlar. bilmem kaç liralık alışveriş yapana 40 liralık yakıt hediye ediyorlar. ben de takım elbise almak için gezerken buraya girdim. baktık başka bir kampanya da var dedik alalım. 40 lira da yakıt kazanacağız arabamız da var 40 lira daha ucuza gelmiş olur. tam 3 tane takım elbise aldık. bu arkadaşlar bize yakıtla ilgili bir kupon falan vermedi ve bunu eve gittiğimizde fark ettik. nasılsa yarın pantolonları almaya gideceğiz o zaman sorarız diyerek önemsemedik.

ertesi gün gittiğimizde anlattık böyle böyle diye. dün kasadaki arkadaş kimseye vermemiş şifre ve fatura kesildikten sonra artık şifre alamıyoruz merkezle görüşüp size şifre alacağız deyip numaramızı aldılar. tabi aramadılar. üç kez telefon ettik, bir kez geçerken uğradık ne oldu diye. her seferinde yine numara alıp yine aramadılar.

aradan bir kaç hafta geçince eşim aradığı bir gün telefonda kendisine şifre vermişler nihayet. şifreyi mesaj attığımızda da shell kampanya süresinin 5 gün önce dolduğundan dolayı faydalanamayacağımız yönünde mesaj attı. başta ulan altı üstü 40 lira diyordum ama bu adamların tavrı yüzünden iş inada bindi.

ertesi gün bu vatandaşların müşteri hizmetlerini aradım. bey hazır giyim mi ne cacıksa. telefondaki hanım efendinin verdiği cevap şu: faturada şifre vardır siz görmemişsinizdir. dedim şubeniz kabul ediyor hatasını ama madem öyle diyorsunuz faturayı bulup tekrar arayacağım dedim. buldum ve tabiki faturada da bir şifre yok. tekrar aradım. bu seferki cevapları daha hoş. siz bizi hiç aramayacaktınız shelle muhatap olacaktınız. safa bak safa. shell ile ne alakası varsa. her ihtimale karşı sordum onlara da adamlar da haklı olarak bizlik bir sorun olsa karta yükleyip kullanamasanız yardımcı oluruz ama bu durumda yapabileceğimiz bir şey yok dediler. kendilerinde mail gelseydi biz zaten yüklerdik kartınıza dediler.

böyle vasıfsız, bayağı bir markaymış onu öğrendik. bir özür veya kusura bakmayın yakıt olmasa da 40 liralık hediye çeki verelim bile diyemeyen bir marka. almıyorum, aldırmıyorum inşallah batarsınız.
  • bir kaç defa giyildikten sonra güneşten solan hiç yıkanmamış ürüne, 'yıkama talimatına uyulmadığı için olmuştur' diyen ünlü marka.

yukarıdaki yorumları ile yeni bir çağ açtı arkadaşlar. yıkanmamış üründeki hatanın, yanlış yıkama sonucu olduğuna karar verdiler. neyse ki tüketici hakem heyeti var, şikayette bulundum; paramı hemen geri aldım. herkese tavsiye ederim.
  • "nanoteknolojik, kırışmıyor", "isterseniz giyip uyuyun, yolculuk yapın, hiç kırışmaz" denerek 100tl pahalıya satılan takım elbiseleri 2 saatlik kısa bir yolculuğun ardından sıradan bir takım elbise kadar kırışıyor, hiç inanmayın. bu yalan olmasa önlemini alırdım, kendilerine güvenmek büyük bir hata oldu.

zaten beğenerek almıştım, 100tl farkı zaten verirdim. ayrıca altınyıldıza karşı bir sempatim vardı; dokusu, kesimi, duruşu, hoşuma gidiyordu. zaten alacağım şey için yalan söyleyerek kendilerinden soğuttular, tebrik ederim.

ek: bu kampanya sadece bugüne özel, sakın kaçırmayın dedikleri kampanya 2-3 ay sürdü. bu yalanı söylemeseler yine alacaktım. hazır müşteriyi 2 gereksiz yalanla kaçırdılar, tekrar tebrikler.
hesabın var mı? giriş yap