• ahududu'da suna pekuysal ile muhteşem bir ikili oluşturmuş olan köklü tiyatro sanatçısı.
    ne yazık ki çoğu insanın meyve suyu reklamında görünce haa evet evet dediği ancak medyatik olmadığından ismini bilmediği sanatçılardan.
  • halit refiğ'in yönettiği; yıldız kenter, orhan çağman, eşref kolçak gibi efsane oyuncuların yer aldığı efsanevi hanım filminde siranuş karakterini canlandıran her oynadığı rolün hakkını veren tiyatro kökenli sanatçımız.
  • keşanlı ali destanı , cesaret ana , aç sınıfın laneti , tartuffe gibi oyunlarda rol almis, halen istanbul sehir tiyatrolarinda görevli oyuncu. bunun yaninda cogunlugu zeki alasya ve metin akpinar'la birlikte olmak üzere bir cok sinema ve televizyon filminde de rol almistir. yumusak ses tonu ve sirin ifadesiyle dikkat ceken emektar oyunculardandir.
  • trt'de yayinlanan, perran kutman, çetin tekindor, selçuk yöntem kadrolu üzgünüm leyla dizisinde de oynamistir. ses tonu bana kalirsa biraz tiz olmakla birlikte tonlamalari o kadar yumusaktir ki kulagi rahatsiz etmez.
  • son dönemin süper cast'lı projelerinin usta oyuncusu.

geçen sezon perran kutman ve çetin tekindor'un başrollerinde oynadığı, acayip kaliteli castlı deli saraylı'da;

bu sezon da haluk bilginer ve demet akbağ'lı istanbul'un altınları'nda inanılmaz iyi performanslar sergilemektedir.

deli saraylı kısa sürmüştü. umarım istanbul'un altınları uzun soluklu olur.
  • bana masal anlatma nın madamı
  • oldum olası çok severdim. çok şükür iki kelam etme şansı buldum. onnik dinkjian ve ara dinkjian konserinde, kendimi "nare nare" ile halaya kaptırmış giderken bir de baktım karşımda durmuş bize alkış tutuyor ve tüm içtenliği ile gülümsüyor :) "aaaaaaaaaa ani hanım :))))" diye cırladım. sonra çıkışta da yakaladım tabi.

canım benim.
  • kendisini mercan kolye adlı ilginç filmle tanımıştım. bu filmde vefakar dadı, dilber teyze, rolünü başarıyla canlandırmıştır.

2016 yılında kaybettiğimiz tiyatro yönetmeni ve oyuncusu çetin ipekkaya'nın eşi olup bu evlilikten üç çocuğu olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap