• (bkz: ibne)

tüm semavi dinlerce lutilik yasaklanmıştır. bir islam beldesi olan türkiye cumhuriyetinde de hiç bir zaman lutilik kabul görmeyecektir. bunu öncelikle kafalarına sokmalarını tavsiye edeceğim baro. yoksa bu diyarlarda barınamazlar.

halkı kin ve düşmanlığa sevkeden barodur. halkın %70'inin kutsal saydığı dine hakaret eden, yok sayanı bu ülkede hem de o çok güvendiğiniz mahkemelerin önünde canını yakarlar yiğidim.

"sesi çağlar öncesinden gelen" , "sekiz - dokuz nesil önceki büyükleriyle" gibi sözleri sarfedemezsiniz. haddinizi bilin.
  • tebrik ve takdir ettiğim baro.

eskiden beri şeriatçıların söylemlerine birkaç istisna dışında aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın çerçevesi dışında tepki gösterilmezdi. bu sefer belli bir şahıs ve yaşadığı dönem işaret edilerek gereken haklı tepki gösterilmiş.
  • göte göt diyebilen barodur
  • ankara barosu her zaman bu tarz nefret söylemlerine karşı, ayrımcılığa karşı, istismara karşı açıklamalar yapar.
    izmir barosu bahsi geçen konu hakkında açıklama yapmış olmasına rağmen neden ankara barosu hedef gösterilmektedir?

söz konusu açıklamaya karşı bu derece tepki verilmesinin arkasında yaklaşan baro seçimleri olduğunu düşünüyorum. 20 liraya entry giren ahlaksızlar yüzünden benim mesleğimin adı kirleniyor. baro mensubu avukatlar fotoğrafları ve isimleriyle birlikte afişe ediliyor.

eğer bu konunun bu kadar ateşlenmesinin arkasında yaklaşan baro seçimleri varsa gerçekten iğrenç bir karalama kampanyası olmuş. hem mesleğin hem meslektaşın adının kirletildiği seçim kampanyası olmaz. sonra mesleğe vefa diye kahve fincanı gönderirsiniz millete.
  • 21. yüzyılda yaşamayı savunmuş olan bir barodur...

"mesela faiz haram, alkol haram, domuz günah diyen adam din kültürü öğretmeni, ilahiyat fakültesi öğrencisi, mezunu veya imam vs. bile olsa kendilerinden 21. yüzyılda yaşamalarını beklemek mümkün değildir. düşünceleri ve fikirleri doğru değildir. çünkü göksel bir kuvvetin emir ve yasak getirme hakkı olduğu ve yerdeki temsilcisinin de kutsal olduğu düşüncesindedirler.

bu sebeple 6. ve 7. yüzyılda olmayan teknoloji ürünlerini kullanmaları ve bunlarda yer almaları anlamsızdır."

bunu ben bu sözlükte yazdım...

ayrıca bir paganım bunu da açık seçik söylüyorum...

hukuk > ahlak + din

dinden kaynaklanan ahlak anlayışınızı da alın ve 21. yüzyıla geri dönün...
  • comarları kudurtmaya devam eden barodur.
  • sikip bırakmıştır. islamcı itler yine mağdur olmuş bakıyorum. diyanet başkanı olacak herife az bile demişlerdir. helal olsun.
  • dini kullanan diyanetten ne beklenir ki şükret akşam pazara git ucuz olur der. audi ye binmeye devam eder.
  • destekleyin veya desteklemeyin yaptığı açıklama sonuna kadar doğrudur. demokrasi çoğunluğun yanında azınlığın da haklarının korunmasıdır. gücünü demokrasiden, adaletten, hukuktan alan bir kurum çoğunluğun olduğu kadar azınlığın haklarını da savunmalıdır ki öyle yapıyor ve işini yapıyor diye eleştiriliyor.
  • inananlar için hüküm açıktır. zina ve eşcinsellik yasaktır. 1400 yıldır böyle olup ali erbaş buna aykırı bir şey söylememiştir.

yukarıda bir yazar 100 yıl önceki miras ve evlilik hükümlerinden bahsederek geçmişi kötülemiş ve "çağdaş hukuk sistemi"ni yüceltmiş ve bunun üzerinden bu baro söylemini meşrulaştırmıştır. bunun adı demogojidir. diyanetin kamu bankasına ilişkin kararlarını eleştirerek ali erbaşın söylemini küçültmüştür. buna da ad hominem diyorlar.

ne lgbt yeni ortaya çıkan bir hâl ne de islamda yeni bir yasak. ankara barosunun açıklaması gündeme gelme gayretinden başka ne olabilir?

lütuf, lütfa inanan için vardır, günah ise yine inanan içindir.
    cadı avı cümlesi ise faraziye üzerinden hedef gösterme ve polemik üretme gayretidir.
hesabın var mı? giriş yap