25460 entry daha
  • 2 aydir ankaradayim.
    dagin basinda olmayan ve içinde her medeni avm gibi, bir adet buyuk yapi market( fix olmayan, buyuk boy koctas ya da bauhaus gibi), içinde 3m migros, ya da gourmet carrefour ve zara konuclanmiş bir avm bulamadim..
    merkez kabul ettiğim yerlerde olan avm'ler;
    kizilay avm( bombos, dukkanlarin cogu kapali), karum( içinde sadece terzi, gelinlikci ve eminönü tarzi , markasiz dukkanlar var), atakule( en istanbulumsu, zorlu/akmerkez efektli ama içinde zara bile yok).
    dun ikea için cehennemin dibi mamak son duraga gittim , kizilaydan 1.5 saat ayakta , tiklim tiklim bi otobuste ..
    gecen gun bauhaus için gene , umuda yolculuk yaptim, yenimahallede inanilmaz uzak bi yere..
    bugunde buyuk koctas için , ya ankamall ya da panora dediler.
    ankamall yenimahalledeymiş.
    en son ordan donerken, allahim bi daha gitmek zorunda birakma diye dondugum için, orayi bastan eledim.
    panora, oran son durak dediler.
    kulagima daha bi uygarlik esintisi geldi.
    bugun, atakulenin önünde abartisiz 1 saat oraya tek giden otobus , 185'i bekledikten sonra gittim.
    otobus kapasitesinin 2-3 misli insan doluydu. ayakta burun buruna, balik istifi gittik.
    bu 185 oyle bir hatmişki tek ve keciorenden oran son duraga kadar saatlerce gidermiş.
    arada ulus, kizilaya atakuleye ugrayip.
    sofor keyfi bin tane ani fren yapinca, yolda hindistan tarzi otobusteki havasizliktan fenalasan bi ögrenci cocuk indi, yuzu bembeyaz garibim.
    onetower diye bi yerde indik. karsisi panora.
    önce onetower'a bi baktim hizlica.
    girdiğim gibi ciktim..kalan kisitli enerjimi, harcamaya deger göremedim, ilk bakişta..
    panora'da , cevahirin kucugu gibi, içinde yanyana 3m migros ve koçtaş olmasi bağlaminda..
    sadece koctasa bakip ciktim.
    burdaki buyuk denilen koctas, cevahirdekinden kucuk sanki, mt2 olarak.
    avm'nin diş cephede, önündeki yeme içme yerlerinin konuçlaniş şekli , biraz istmarina'nin dişindaki restaurantlarinin konuçlaniş modelini hatirlatti.
    ama tabii birinin önü, lebiderya marmara denizi iken, diğeri , oran son duragin ordaki, bin katli blok site inşaatlarina bakiyor.....

ozetin ozeti: neden bu avm'ler sehrin hep en uc noktalarinda yapilmiş?
    herkesin arabasi mi var?
    ya da buralara sanki metro mu var?
    kim gidiyor bunca uzak avm'lere?
    en onemlisi, standart buyuk markalara, 3m migros, bauhaus, buyuk koctas,ikea, zara gibi,
    neden kizilay avm, karum ve atakule'de yer vermiyorsunuz?
    guzelim lokasyondaki ve guzelim mimarideki karumun içi neden eminönü dukkanlari gibi?
    neden , koskoca karumda bi zara , 3m migros , koctas fix bile yokta, taaa oran son duraga gidiyor ankarali?
    kizilay'da bi tane yapi market magazasi olmaz mi?
    neden ankarali , mahalle nalburu dişinda , bir adet marka yapi market bulmak için, umuda yolculuk tadinda saatlerce yolculuk yapmak zorunda?
  • karum:
    neden burayi avm haline getirmiyorsunuz geri?
    istinye park'tan ne eksigi var, ic planin?
    nedir zor olan? guzelim mimari.
    simdilerde ici tadilat terzisi, bos dukkan ve gelinlikci dolu. tek zincir marka magaza yok.
    kizilay avm gibi yitik.
    sanirsin avm degil, is hani, pasaj mevcut kullanimi ile.
    yapan mimar her kimse, bu nefis yapinin , bu kadar atil kapasite kullanilmasina baktikca kahroluyordur .
    hicbir avm yokken karum vardi. akmerkezle ayni zamanli olabilirler. akmerkez kendini nerden nereye getirdi. karum ise nerden nereye indirdi.
    acin icine bi zara, koctas fix, 3m migros, eataly.
    basta kira avantaji verin kurumsal zincir markalara gelsinler.
    cidden kotu niyet var.
    ankarada sehrin disinda yenimahalle son duraktaki avm ye gidiyor bi ihtiyaci icin insanlar, sehrin en guzel yerindeki, fistik gibi karum islevsiz yonetildigi icin.
    en basta dukkan sahiplerinin bu duruma ses vermesi lazim, yoksa bana ne.
    30 seneden sonra gorunce, durumuna uzulduk
    atakule gene toparlamis kendini.
    icinde niyeyse mango zara, beymen filan olmasada.
    en azindan sik restaurant cafe concept'i var.
    biraz onlara baksaniz , yonetim olarak gidip?
    tunalinin gobegindesiniz.
    ic mimari, havalandirma nefis.
    bunu lutfen degerlendirin.
  • bu havada motor ısıtmaya çalışan dallamaların olduğu ilimsi.
  • en fazla 2 yıl sonra sanırım yaşayacağım şehir. oldum olası hiç kanım ısınmadı ankara'da çalışma fikrine ama napacağım bilmiyorum ve çember daralıyor....
  • türkiye'nin yaşanabilecek son şehridir. pahalı,soğuk,kalabalık,trafiği bol iğrenç bir yer. çangırı çorum yozgötlüler de cabası. sakın gelmeyin... ilk fırsatta terk edeceğim seni mq şehri
  • havalar güzel olunca mekanlara az gidenlerin cenneti. cirolar düşüyor. gezmeyi bırakın ve acilen dışarda yemek yemeyi bir alışkanlık haline getirin artık. restoran esnafı sesleniyor.
hesabın var mı? giriş yap