şükela:  tümü | bugün
11002 entry daha
  • musluktan akan suyu kan kokan şehir
  • musluktan akan suyu hiçbir şekilde kullanılmaması gereken şehir. çay hatta yemek yaparken 1 damla bile kullanmayın. türkiye'nin içerik olarak en pis ve sağlıksız suyu olabilir. normalde musluk suyunu evde hiçbir şekilde tüketmeyiz ama yakın zamanda dışarıda musluk suyundan yapılmış bir çayı içtikten sonra 2 kişi zehirlendik. imkanım olsa banyoda bile damacana su kullanacağım, o derece. zamanında bir vatandaşımızın çektiği, uzun süredir yarılarak izlediğim bir videoyu bırakayım buraya.

https://www.youtube.com/watch?v=fllabdeon3u
  • içme suyunun tadı mayıs sonundan beri bir garip zaten. şebeke mi değişti bişey mi karıştı ne oldu anlamak mümkün değil.
  • kafamda binbir önyargıyla gidip yine de büyük ölçüde sevmeyi başardığım şehir. istanbul'a göre kıyaslama yapıldığında,

eksiklerini saymak gerekirse;

- manzara yok. ankaralıların manzara saydığı şeyler maalesef aslında manzara falan değil. yargıtay cumhuriyet başsavcılığı diye manzara mı olur? bir de karşısına teraslı avm koymuşlar, gülünç. seymenler'de gün batımı dediler, o da cacık.

- güzel kız sayısı sıfıra yakın, ben hiç görmedim ama mutlaka vardır diye sıfıra yakın diyorum.

- ulaşım işi yaş. dolmuşların fiyat politikası ne lan öyle? her yer herkese 2.75 tl, çok mantıksız. ego o kadar fena değil ama öğrenci bileti 1.75 tl sanırım, o pahalı. halk otobüsleri ego'ya dahil edilmeli. paralı otobüs-kartlı otobüs ayrımı kötü.

- trafik terörü estiren apaçiler.

artıları;

- ulaşım meselesi dışında ucuz. kıyafetler falan kendiliğinden %30 indirimle başlıyor, daha da indirim varsa tadından yenmez oluyor.

- lokantalar iyi, etler lezzetli, ürünler taze. hizmet güzel, samimi.

- görece planlı bir şehir, her yer rahat bulunuyor, haritayı ezberlemek vice city haritasını ezberlemek kadar kolay.

- yazın nem olmaması. (kışın dondurucu olduğunu az çok tahmin edebiliyorum, tam artı sayılmaz hava koşulları.)
  • önümüzdeki pazar-pazartesi 37 dereceyle sakinlerini muhlama yapmaya niyetlenen şehir. herkese bir söğüt gölgesi kampanyamıza katılmak ister misiniz? şurayı imzalayın lütfen. teşekkürler.

ps: amazon'dan afrika iklimine geçişle ilgili şikayetleriniz için avuçlarınızın iç kısmı yukarı bakacak şekilde dirsek hizasında kaldırıp, "göklerden gelen bir karar vardır" departmanı ile temasa geçiniz. yine bekleriz.