şükela:  tümü | bugün
11263 entry daha
 • kar yağışı, mevsimler arasında sıra kaydırmış olmalı ki, ankara'da kış sonu ya da ilkbahar başında görülüyor.

  aralık'ın ilk haftasi atkınızı ve eldivenlerinizi çıkarıyorsunuz. karın yağacagını umut ederek uyanıyorsunuz ama sonuç hüsran. ara sıra atıştırmaya başlıyor ama incecik ve ürkek, yağmurdan bir farkı yok. oysa kar dediğin biraz büyük olur. düştüğü yeri beyaz renge bürür. delikanlı gibi aralık ya da ocak ayında yağar, mart ayını beklemez.

  henüz aralık'ın ortalarındayız. hala şansı var. yağsa da beyaz beyaz yürüsek, şehrin rengi açılsa.
 • dünyanın en güzel şehirlerinden birisi ancak sadece bilen biliyor.

  esenyurt'da siktiriboktan binaların arasında güneşi görmeden ömür tüketip, "istanbul'dan başka yerde yaşayamam şekerim"cilerin kafası basmaz o ayrı...
 • (bkz: kentimsi) bariz ulaşım sıkıntısı bulunan ve çözülmeyen (kasten), şoförlerin vatandaşı sürekli kapıya sıkıştırdığı vizyonsuz kent. bir şehrin meydanı sidik kokar mı? kirli kaldırımlar ve üzerinde hijyen olmayan gıdaların satıldığı bir şehir merkezi düşünün. yaya geçitlerinin su birikintileri ile dolu olduğu bir kent. şehir yozlaşır da insan yozlaşmaz mı? dünya başkentlerinde genel eğitim seviyesi yüksektir lakin ankara'da tam tersi, okumamış nice genç geleceğe umutsuzca bakmakta. bir başkente özgü olan unsurlardan kaçı var ankara'da?
  kent mimarisi - yok
  kültür sanat merkezi - değil
  ekolojik kent - değil
  metro ağı - yetersiz
  temiz hava sahası - yok
  asbest - çok
  su sıkıntısı - çok
  ekonomik israf - (bkz: anka park)
  belediyeler arası koordinasyon - yok