• yavru aç hayvanları besleyen bi kadına hakaret ederek taş atan adamın çocuğu vatana millete hayırlı evlat mı olacak? ben söyleyeyim it kopuk olacak kızlarımıza tecavüz eden tekme atan şerefsizlerden olacak.

devam edin.
  • neden insanca konusmamislar da sogan firlatmislarcilara gelsin. sadece empati kuruyorum. koca sokak çılgına dönmüş. belli ki kadinla konusmuslar ama kadin "hayvansever olmanın gerektirdiği üstün bir haklilikla" hic aldirmamis. nereden kopek bulduysa mahalleye toplamis. nerede yavru kopek varsa getirmis. laf anlatamadiklari kadin artik onlari cileden cikarmis. ama bizim akli, linc zihniyetinden baska bir ise yaramayan eksi sozluk halki ise videoya kim aldiysa kosulsuz onu hakli buluyor. size ozlu bir soz birakayim. gunun birinde toplum tarafindan hakli taraf olarak gorulmek istiyorsanız video kaydina alan kişi siz olun.
  • kadına verilen tepkinin şiddeti bir suç seviyesinde. peki tepki sebepsiz mi? hayır.

sokak köpekleri hem çocuklar hem de yetişkinler için tehlike arz ediyor. başıboş köpekler insanlara saldırıyor ve hatta can alıyor. kimse çocuğunun oynadığı sokağa köpekler üşüşsün istemez. bir nokta belirleyip orada sokak köpeklerini beslemek, ilgili noktada tehlike yaratıyor.

kadına verilen tepki bir sorun ancak sokak köpekleri de bir sorun. hayat tarzınıza göre sorunlardan birini görmezden gelip diğerine dünyanın en önemli şeyi gibi yaklaştığınız için ırmağının akışına öldüğümün türkiye'sinde hiçbir sorun çözülmüyor.

popülistsiniz, her lince elinizde tuzla koşuyorsunuz. yarın bu sokak köpekleri, bir çocuğu parçalasa bu defa kadını linçlemek için sıraya girersiniz.

köpeklerin yeri sokaklar değil. illa bir suçlu arayacaksanız yıllardır sokak hayvanları konusunda bir çözüm üretemeyenlerde arayın.
  • öncelikle bu hanım ablamıza yapılanın tamamen terbiyesizlik, barbarlık, gerçekten çomarlık olduğunu belirterek batıkent çakırlar'dan bildiriyorum. tahmin ediyorum bu video da bizim buralardan.

ankara'daki bütün belediyeler yıllarca topladıkları köpekleri buraya saldı. şöyle karacakaya köyü'ne çıkıp aşağı doğru baktığınızda köpekleri rahatlıkla koyun sürüsü sanabilirsiniz. çünkü yüzlerce olduğu zamanlar vardı. son dönemde gözle görülür şekilde azaldı ama yine normal bir vatandaşı gerecek kadar sayıları fazla. mesela 100m önümdeki a101in önünde tam şu an insan azmanı 3 köpek yatıyor. bilmesen inek dersin. bu düzen normal değil.

hatırlarsınız batıkent geçen sefer de köpek zehirlenmesiyle gündeme gelmişti. bu batıkent'in kötü bir yer olduğundan değil, tüm köpeklerin burada olduğundan. metrekareye 25 köpek düşüyor. yıldı artık insanlar. bu sorunu çözmedikten sonra daha çok haber çıkar buradan.
  • çok seviyorsa evine götürsün. bu hayvanseverler yüzünden sokakta yürüyemiyoruz amk.
  • köpek sürüleri yüzünden ben ailemi alıp yürüyüşe çıkamıyorum izmir'de. tabii ki de onlara zarar verilsin de demiyorum. düzgün bir barınakta yaşamalılar. medeni gelişmiş ülkelerin hiçbirinde önünüz sokak köpeği süreleri tarafından kesilmez. ama burada daha fazla hem belediye hem köpek sevici ama insan hayatına önem vermeyenler tarafından beslenip daha da fazla çoğalmalarına sebep oluyorlar. tekrar söylemek gerekirse, şehirdeki sokaklar insanlar için, köpek sürüleri değil. bakın kedi demiyorum çünkü toplanıp insanlara saldırmaları mümkün değil.

edit: özelden küfredenlere aynen iade ediyorum.

edit 2: " otur ailenle evinde.
    öf engelleyip geçeyim. malin oglu" demiş bir de.
  • şimdi bunlar açın halinden anlamak için oruç tutuyordur kesin.
    bıktım şu çoğrafyanın kadın ve hayvan düşmanlarından.
  • çok merak ediyorum dünyanın herhangi bir medeni ülkesinde başkasına veya kamuya ait bir mülkte hayvan beslemeye çalışanlar var mı? al hayvanları götür kendi evine, rahat rahat besle. gidip hayvana biraz mama verip sokağın ortasında bırakmak mı hayvanseverlik?
  • linç edileceğimi bile bile yazıyorum, kadına yapılan saldırıyı da onaylamıyorum ancak batıkent boş arazilerinde çok yoğun köpek nüfusu var. bu köpekler sürüleşmişler ve de insana çok alışkın değiller, etrafında boş arazisi olan yerlerde gezerseniz bol bol arabanız kovalanır, yürürseniz havlayan hırlayan bol bol olur ki köpek korkusundan mahallesinde yürümeyen, bisiklete binemeyen, çocuğunu sokağa oyuna salamayan (ki köpek olmasa gayet sokak oyunu oynanabilecek mahalle) çokça insan var. insanların besleme yapanlara bilenmesini de bir nebze normal karşılıyorum o yüzden, yapılan saldırıyı aklamaya çalışmıyorum. evet besleme yapılmazsa daha agresifleşirler ancak kısır olmadıkları için de beslendikçe daha fazla üreyebiliyorlar arazi bolluğundan, daha da kalabalıklaşıp yine aç kalmaya başlıyorlar, daha kalabalık sürüler daha çok agresiflikler, giderek büyüyor sıkıntı.

yaşadığım mahallede* de benzer sıkıntılar yaşansa da buradaki sürüler batıkent'teki sürülerden bir nebze daha insancıllar, tabi yine havlanır hırlanır gün batımından sonra yürürseniz de pek araba kovalamazlar mesela. daha insancıl olmalarına rağmen çoğu misafirimi durağa kadar bırakmak zorunda kalıyorum akşamları, bütün parklarda sürü olduğundan köpeğimi arabayla sokak köpeksiz bölgelere götürüp gezdirebiliyorum ancak, giriş katta oturduğumdan apartman köşesindeki sürüden korkanlar apartmana sığınmak için bol bol zilime basıyor. geceleri kavgalarından havlamalarından uyutmuyorlar. geçen hafta kucağında çocuğu olan bir babayı çevirmişler farkedip kovaladım piçleri.

benim mahallemde bu tip sıkıntılar yaratan sürüler kuru mama yemeyecek kadar tok. apartman köşesindeki sürü bu kadar beslenmelerine, aylarca hemen her gün bizzat besleyip (kuru da yemiyor piçler, bizimkinin ödül mamalarını bile verdim yavşasınlar diye) iletişim kurmaya çalışmama rağmen havlayan ve hırlayan köpekler sabit, huyları değişmiyor. iki tanesi yavşaktı en baştan beri ki biri alfa, birini de aylar sonra alıştırabildim kendime. geri kalan 15-20 köpekte malesef huy değişmiyor.

komşulardan korkanlar, köpekten anlamayanlar da ara ara tepki koyuyor haliyle bana. batıkent'te sorun daha büyük, tepkiler de daha çok haliyle. ortada sürekli daha kötüye giden bir sorun var, şikayetlere çözüm üretilemiyor, bilenenlerden bi kaç dangalak da çıkıp bunun gibi çirkin olaylara bulaşıyor. geçen yıl da batıkent'te ciddi bir köpek zehirleme vakası olmuştu.
  • köpek beslemek isteyenler doğru köye gitsin orada yaşasın. orada bolca başıboş köpek bulurlar. uygar ve medeni ülke olamadığımıza delalet görüntülerdir. çünkü büyük şehirler mega köy oldukları için, sokaklarında başıboş köpekler dolaşabilmektedir. uygar ve medeni ülkelerin sokaklarında asla bir tane dahi başıboş köpek göremezsiniz. ülkelerinin çizgi filmlerinde bile bu konuyu işler araya serpiştirirler çocuklarını eğitmek amaçlı . çizgi filmlerde görürsünüz kapalı arabayla ekip gelir, mahallede ki başıboş köpekleri arabaya koyar götürür. bu ülkelerde insanlar evlerinde bahçelerinde köpek besler. onları gezdirirken tasmasından tutmak zorundadır. hatta pisliğini bile toplar poşete koyar.
    bizdeki hayvan severlik de her şeyde olduğu gibi yanlış anlaşılmakta. burada iş belediyeye düşüyor. ekipler kuracaklar başıboş köpekleri toplayacak barınaklara götürecekler. yapabiliyorlarsa kısırlaştıracaklar. hayvan severler de istiyorlarsa gidip barınaktaki hayvanları besleyecek. daha yeni haberler oluyor, köpekler parklarda çocuklara saldırdı diye. kısaca köpeksiz sokaklar istiyoruz. umarım belediye gerekeni yapar. bu arada videodaki olayların başını bilmiyoruz insanları böyle topluca harekete sevkedecek derecede kimbilir ne kışkırtma yaşandı. adamsanız baştan olup bitenleri kayda alın öyle yayınlayın.. saldırı anı kameraya alıp burada linç ettirmek moda oldu.
hesabın var mı? giriş yap