9 entry daha
  • romantizm ne güzel şey azizim!

hala konuyu gündemde tutmaktan, tepki göstermekten bahsedenler var.
    bunlar eski türkiye vatandaşlarının idealist hezeyanlarıydı.
    ama şimdi öyle mi...

sayın başkanım yıkım emrini vermiş;
    kepçe, dozer alana girmiş;
    yıkım başlamış bile.

mahkemeden yürütmeyi durdurma mı çıkaracaksınız?
    komik...

üzgünüm ama o bina yıkılacak;
    o asbest yayılacak;
    ve zehir solunacak.

biz soluyacağız.

çünkü biz hep birlikte türkiyeyiz!

rabia <3
    bozkurt <3
  • gündemde tutulması gereken bir konu; bu kadarı da olamaz, olmamalı.

asbest=kanser

olay bu kadar net iken ülkenin başkentinde 5 milyon insanın akciğerlerine kanser zerk etmek ancak cehaletin gücü ile açıklanabilir sanırım. artık olması gerekenler; temel ihtiyaçlarımız, yaşam hakkımız, temiz suya ulaşma, güvenli barınma gibi haklarımız, çoktan elimizden alınmışken, soluyacak havamızın bile bu cehaletin elinde yok olabiliyor olmasını izlemek, seyirci kalmak zorunda olmak, gercekten içler acısı.

aslında şaşırtıcı değil, alınan bir kararla güneş doğmuyor bu ülkede artık, suudi arabistan'a göre uyanıp, rusyaya göre uykuya geçiyoruz, gün içinde de bir abd'ye göz kırpıp, barzani için kuyruk sallıyoruz.

nefes bile alamıyoruz.
  • evet maalesef insan sağlığı bu kadar önemsiz bu ülkede.

1986'da çernobil faciasının yaydığı radyasyondan etkilenen fındıklar ihraç edilemeyince, bu ülkenin ilkokul öğrencilerine ücretsiz dağıtıldı ve benim jenerasyonum okulda her gün dağıtılan o fındıklardan yedi.

aynı facianın radyasyonundan etkilenen çay da ellerinde kalmasın diye özal hükümetinin bakanı trt'ye çıkıp "bakın ben de içiyorum bu çayı" dedi ve tüm halkımız radyasyonlu, kanserojen o çayı da yıllarca içti.

günümüzde son derece yaygın görülen kanser vak'alarının sebebi ne acaba?

geçmişte bunlar yaşanmışken, belirtilen bölgenin risk alanında kalanlar kendi bireysel önlemlerini kendileri alsınlar, yetkililerin kamu sağlığına yaklaşım tarzını yukarıda örnekledim.
  • üzerinde durulması gereken iddiadır.
  • melih gökçek angora evleri'nde oturuyor. yeterince uzak diye mi bu umursamazlık nedir. hayır yani illa yıkacaksan peki yık da çevreye yayılması bari önlensin. milyonlarca insandan söz ediyoruz. asbestin yüksek düzeyde kanserojen olduğu ortaya çıktıktan sonra abd'de onlarca senedir asbestli binlerce binayı yıktılar, herhalde çevredekileri korumanın bir yolunu bulmuşlardır
  • en ufak bir önlem alınmadığı iddiaları var. gerçekse çok vahim. o bölge kullanılmamalı. yıkımda çalışan işçiler için önlem alınmalı. ankaralılara tavsiyem söz konusu bölgeden bir müddet en azından uzak durmaları.
  • gerçekse ki öyle gibi çok çabuk önlem alınmalı, asbeste bağlı kanser öyle birkaç ayda oluşmaz uzun süre geçmesi gerek, mevcut kanserler öncesine aittir asıl korkulması gereken birkaç yıl sonra meydana gelecek olanlar.
  • telekomun yeraltı telefon hatlarının b.k içinde yüzdüğünü görmüşken, hiç şaşırmadığım hadise.
  • kanser olmamak için maltepe'ye gitmeyelim, bomba ile patlamamak için kızılay'a uğramayalım polis tarafindan tartaklanmamak için konur'da meclisin orda bulunmayalım, napalım ulan biz ha napalım? ne istiyorsunuz bizden elalemin halkının derdi ananaslı pizza olur mu olmaz mı bir de bizimkine bak anasını satayım.
  • mustafa kemal' e ,dolaysıyla aydınlanma ve rasyonalizme niye savaş açtıklarını sanıyordunuz ? bu ülkede senin ,benim hayretle '' bu da olur mu artık '' diyeceğimiz her türlü aykırı olayı bu kadar gamsız ,fütursuzca yapabilmek adına savaş açtılar.
343 entry daha
hesabın var mı? giriş yap