şükela:  tümü | bugün
 • kısa bir süre ankara' da bulunmama rağmen burun deliklerimin simsiyah bir isle, boğazımın kurumla dolmasına neden olan kirlilik. hayır, tamam ankara coğrafyasında şehir kurmak zaten yüzyılın hatası ama kör gözüne parmağım, hataların üstüne hatayla gitmek türkiye kodamanlarına ve yöneticilerine mahsus bir özellik. melih gökçek diyor ki, hava hiç esmiyor ki ben ne yapayım? eee, ben mi yapayım.

  bir kent şekilsiz ve alt yapısız bu kadar büyürse, göçlerin engellenmesi için hiç bir şey yapılmazsa, doğalgaza zam yapılıp halk kömüre muhtaç bırakılırsa, alternatif enerji kaynaklarına yönelinmezse sonuç ankara'da hava kirliliği olur.

  ayrıca (bkz: melih gökçek)
  (bkz: devletin ücretsz kömür yardımı yapması)
  (bkz: buyuksehirlerde hava kirliliği)
 • dün yani 10 aralık itibariyle ankara'da benim görebildiğim kadarıyla yüzüncü yıl ve dikmen (aşağı dikmen diyelim, çetin emeç, polisevi civarı kısımları) bölgesini teslim almış fenomen. insanı, dumanaltı olmuş bir ortama girdiğinde hissetiği cinsten geniz yanması ve öksürmeye maruz bırakan, hava kiriliğini aşmış dumanlı, isli hava. evde odaları havalandırmak için camları açmak imkansız. dışarıdan hücum eden dumanlı isli bir hava koku alma hücreleriniz felç ediyor. bunun artan hava kirliliği ile sinerji yaratan ters rüzgarlarla da ilgisi var ama rüzgar ters esti ya da esmedi diye zehirlenmek yıllık gsmh'si 1 trilyon dolar ülkenin başkent ahalisinin göreceği hayat standardı olmamalı.

  konuyla ilgili serdarımız pirimiz büyük başkan icraatı için:

  (bkz: doğalgaza zam yapıp beleş kömür dağıtmak)
 • "siyah olur ankara'nın geceleri
  sis karası değil, is karası
  böyle s.kilir bir şehrin havası"

  .......................i. melih kanık
 • birazcık yukarıda hava kirliliği kalmıyor. şehre doğru yüksek bir noktadan bakınca en azından, bıçakla kesilmişçesine farkı görebiliyorsunuz (griii-mavi). yukarılar pek bir ferah, ölsek mi ne yapsak
 • şu anda evimden her zaman gözüken atakule'nin gözükmemesine sebep olan kirliliktir.
 • 2012 kışında tekrar hortlamıştır. cebeci'de nefes almak bile zor bazı akşamlar. doğalgaz hayvan gibi pahallanınca insanlar sobaları tekrar kurdu deniyor.

  cebeci derken şunu görmemiştim. ankara'nın en kirli havası buradaymış vay anasını.

  https://pbs.twimg.com/…ia/a85adg_cuaayjia.png:large
 • bir daha gelinirse öpülecek bir yerde oturmama rağmen maruz kaldığım hava şeysi. birkaç gündür; yahu bu kış da epey sisli geçecek zaar, her yer quake iii arenaları gibi olmuş şuna bak, diye düşünürken anladım ki onlar sis değilmiş meğersem ya da sisle karışık hava kirliliği de olabilir.(halen o kadar yoğun olabileceğini düşünemiyorum.) işin kötü tarafı bir de kötü kokuyor yav.
 • yıkanıp asılan çamaşırı leş gibi kokutan, otobüse şöyle yüz iki yüz metre koşunca ciğerleri siken bir olaydır kendileri. felaket.
 • elbisenize, saçınıza buram buram karbonmonoksit kokusu olarak siner.