• kocaman bir "hassiktir" çekilesi önerme.
  • "ve ankarada dönüm noktası olacak anısı olanlar" şeklinde eklemek isterim.
  • yanlış önerme.
    ankaralıyım, sevmiyorum.
  • yanlış ya da doğru demekten ziyade ufak bir ankara tanıtımı yapacağım.

cumhuriyet öncesinde pek fazla nüfusa sahip olmaması ankara'yı diğer şehirlerden az da olsa öne taşır. şehir planlaması açısından diğer şehirlerden daha düzgün bir yerleşim vardır.

trafik çoğu zaman akıcı durumdadır. ücra bölgelerden birinde değilseniz yarım saat içinde kızılay'a varırsınız ki ankara'da her yol kızılay'a çıkar. bu bir gerçektir.

deniz bakımından eksiği olması aslında ankara'yı günbegün gelişime sevk eden bir mevzu. göllerin etrafında müthiş çalışmalar yapılıyor. eldekini güzelleştirmekten başka çare yok. ankara'ya gelirseniz eymir'e gidin, bir bisiklet kiralayıp orphos'a kadar gidin. balıkları ve taratorları müthiştir. ormanın içinde ve suyun dibinde bir bisiklet sürüşü fena olmuyor. ormanın yüksek yerlerinden manzara çok güzel.

ankara ile ilgili en büyük problem bazı saatlerde aşırı insan kalabalığı. araç trafiğini geçtim, insan trafiği oluşuyor bazen. iş-okul-dershane çıkış saatinin biraz sonrasında kızılay'da serbest yürümek imkansız hale gelebiliyor.

değişik bir şekilde ankara'nın en iyi yeme içme mekanları balıkçılar. neden ve nasıl bilmiyorum ama deniz olmayan şehirde bu kadar güzel balık yapılabilmesi çok değişik.
  • la bi siktir git
  • şiddetle aksini düşünüyorum.abim dolayısıyla ara ara gitmeye başladığım ve bir süre sonra hep gitmek istediğim şehir olmuştur kendisi.sokaklarını griliğini(!) sevdim.taşınmayı bile düşünüyorum şu sıralar
  • neden ankaralılar sürekli eleştirilir ve neden istanbul'a yerleşmeleri arzu edilir anlamıyorum. "nabuyon ankarada gel baba istanbula" siktiğim 20 milyon nüfusu yetmiyormu size? tahran, islamabad, kahire, nairobi, karaçi gibi bir ligdesiniz nüfus olarak farkında değil misiniz? biz ise paris, los angeles, londra, madrid gibi bir nüfus ligindeyiz. ha çok mu güzel ankara, istanbul hepsi aynı bok. çek bir fotoğrafını uzaktan istanbul'un, sil galata kulesi'ni ne kalıyor? köy di mi? 80 milyon nüfuslu bir ülkede 20 tane şehrin tek bir şehirde toplanması geri kalmışlıktır, doğululuktur, keşmekeştir başka bir şey değil...

tanım; başka şehirleri bilmem de bu kafadaki istanbul'luların sevmemesi bir onurdur...
  • "üfff baydınız artık be" dedirten başlık.

ankara ve ankara'yı seven insanlar üzerine niye bu kadar düşünüyorsunuz ki zaten? ne boş insanlar var ya...
  • ankaralı değilim ama yaklaşık 12 senemin geçtiği bu şehir, hayatımın en özel şehridir. sevgisi de hiçbir zaman azalmaz. ne yıllarca uzatmaların kralını oynayan i. melih, ne de alakasız yerleri cami inşaatlarıyla doldurmaktan başka aoç'yi kendi saraylarına ve yandaşlarına peşkeş çeken akp; içimdeki başkenti çamura bulayamaz. nihayet hak ettiğine kavuştu da asıl bayramı için de gün saymakta.

ankara'yı orada rüzgarına kapılıp yollarını yürümekten doymayan her insan sever ve kendini ankaralı da sayar.
  • ankaralı değilim ve tespite katılmıyorum. türkiye'nin en kalabalık* 7 şehri + almanya, hollanda, belçika'yı görmüş birisi olarak ankara'daki atmosferi hiçbir yerde bulamıyorum. benim gözümde dünyanın en güzel şehridir, umarım avrupa'dan türkiye'ye dönünce ilk ve tek durağım ankara olur ve uzun yıllar yaşarım çünkü; biz bu şehrin aşığıyız..
hesabın var mı? giriş yap