• çamarşır makinası. evet yanlış duymadınız. bi keresinde dövdükten sonra çamarşır makinesine koyup ıslatmıştı. sonra makinada eliyle döndürdü beni. ama sorucak olursanız hayır kendisinin herhangi bir psikolojik sorunu yok bazen anksiyete benzeri problemleri olabiliyor ama onlar göz ardı edililebilir.bu olay 19 sene önceydi şuan aramız çok iyi.
  • çıra, sakın ev aleti demeyin, soba yanan bir evde sürekli evin bir yerinde bulunan birşeydi. ayrıca çıraya maşa çok eşlik etmiştir. her ikisiylede anlamlı hatıralarımız var çok değil ama var.
  • telsiz telefon. mancınık gibi fırlatılabildiği görülmüştür..
  • cogu zaman kendisine baska alanlarda yardimci olan aletlerdir, mesela:
    mutfaktaki yardimciniz, arzum maxima
  • oklavadan bahsedilmiş, ancak kuzenimin sırtında iki kere oklava kırmış teyzemin bu öfkesini sözlükle paylaşmayı uygun buldum. eniştemin video kaset(mum kokulu kadınlar) fırlatmışlığı da vardır.
  • sene 1985-1986 annesi yunakta çamaşır yıkarken yaramazlık yapan çocuğun (ben) poposuna hafif tertip vurularak terbiye etmeye yarayan tokaç. rahmetli pek acımadığını bilse de daha sonra içine oturmuş şekilde "bir daha elimde tokaç varken yanımda dolanma, unutur yine dokunurum" deyip uyarmıştı.. hey gidi, anne yüreği işte ne yapsın.
  • neutrogena kullanan norveçli balıkçı anne'den geliyor: donmuş balık
  • bizimki çalı süpürgesi kullanıyordu.

yıllar sonra eli acıdığından terlik ve süpürge kullandığını itiraf etti. keyfinden değil yani! canımın içi işte!
  • benimki alet kullanmaya bile gerek duymuyordu.elinin tersiyle bir patlattı mı duvara yapışırdım.tee allam yaa.
  • (bkz: makas)
    muşta gibi kullanırdı böyle
    ama favorisi her zaman için kafaya indirdiği tavaydı
    bir yandan da kendisi dünyanın en iyi annesi olduğunu iddia ederdi
    şu anda hatırlattığında ben öyle birşey yapmadım diyor
hesabın var mı? giriş yap