• benim kızların mama ve bezlerini uygun fiyata aldığım site. (bkz: ikiz annesi) bugüne kadar hic sorun yaşamadım. yalniz, siparisten sonra attıkları bilgilendirme maillerinde anneluften.com yazıyor. her okuduğumda gülüyorum.
  • bir hafta içerisinde 2 okkalı alışveriş yaptığım ancak an itibari ile üyeliğimi sonlandıracağım daha da sksen bişey almayacağım anne bebek alışveriş sitesidir. sattıkları 55 liralık ayıplı ürünü (soruna o anda uyanamayıp paketini atmış bulunduğum için) iade almayıp yardım talebime durmadan aynı standart maillerle cevap verdiklerinden ve ürünü çöpe atmamı salık verdiklerinden mütevellit benim gibi süpersonik bir internet alışverişçisini kaybettiler, ne diyim, geçmiş olsun..

ps: gelen her mailde sorun çözüldü diye yazmaları beni ayrıca ifrit etti. sizin ordan bakınca soruna dair herhangi bir basmakalıp cevap yazmış olmak sorunu çözmek gibi görünüyor olabilir ama hayır kardeşim, benim için o sorun üyeliğimi sonlandırmamla çözüldü asıl. müşteri memnuniyeti anlayışınızı yiyim..
  • sitelerinden uygun fiyata bulup aldığım oyuncağın günlerce kagolanmasını bekledikten sonra beni arayarak -tedarikçi firma ürünü göndermedi yalanıyla siparişimin iadesini talep eden firma. efenim siteye tekrar baktıktan sonra gördüm ki oyuncak benim aldığımdan daha yüksek bir fiyattan satılıyor. yani kısacası bana siz bu ürünü çok ucuza almışsınız, aldırtmaaaam dediler. kurumsallıktan uzak firmalar için yapılması gereken şey onlardan uzak durmakmış sözlükcüm.
  • şu ana kadar 2 kere sipariş verdim. aynı ürünü farklı ayda 2 kere satın aldım. aynı gün kargoya verilip ertesi gün teslim ettiler. ek hediyelerle birlikte. bir çok insanın aksine güzel bir müşteri deneyimi yaşatan firma.

aldığım ürün, unı baby yenidoğan ıslak "pamuk" mendil (24'lü ekonomik paket)
  • ilk başlarda iyiydi ancak şu anda patlamış firma.uzak durunuz.
  • adresi levent sanayi mahallesindedir. altyapı olarak magento kullanmaktadır.
  • dolandırıcı. bebek bezi siparişini 2 haftada kargoya veremeyen sipariş iptal edilince para iadesi icinde 2 hafta daha bekleten ve cebimizden çıkan parayı bir ay boyunca rehin tutan değişik oluşum.
  • sanırsam büyük sıkıntı var. 12 gündür siparişimizin gelmesini bekliyoruz.

şu an temin edemiyoruz diye mail atmışlar ama inandırıcı değil.

bebek bezi aldık 75 liradan islak mendil ile birlikte. attıkları mailde tedarik edemiyoruz diyor lakin. tedarik edemedikleri ürün için başka ilan açıyorlar. 72tl olarak. hem temin edemiyorlar hemde indirimli ilan açıyorlar. en son bugün baktım. ikili set yapmışlar bizim bezi 140tl diye. siparişim gelirse bu son alışverişim olacak. biliyorsunuz bebek bezi çocuk bakımı için önemli. çarşaf mı bağlayalım annemlütfen.
  • istanbul gibi bir yerde 2 haftadır en bilindik prima bebek bezini temin edemeyen ciddiyetsiz firmadır.

son 1,5-2 yılda 11 siparişim olmuş. total rakam 2 bin tlyi aşıyor. site dizaynı güzel, aradığımız ürünler var ve benim karta uygun kampanyalar vs yapıyorlar diye ara sıra tercih ediyorum. ürünlerin geç kargolandığını da biliyorum, ancak çok acelem olmadığı ve taksit yapmadığım; gerekirse iptal edebileceğim için arada alış-veriş yapıyordum. zor da olsa gönderiyorlar.

bu sefer benim gibi planlı, uysal müşteriyi bile kısdırmayı başardılar. altında aynı gün kargo yazan, bebek bezi gibi bir ürünü 2-3 haftada müşterisine ulaştırmak nedir.? tabi siz bu arada marketten bugün gelir yarın gelir diye bez alıp duruyorsunuz. hem rahat rahat ayağıma gelsin hem ekonomik olsun diye yaptığınız alış veriş deneyimi sıkıntılı bir hale dönüşüyor.

sipariş verdiğiniz altında aynı gün kargo yazan, kampanyalı ürün, siz sipariş verdikten sonra bir anda siteden kayboluyor, tedarik edilemiyor yazıyor.

hangi çağda yaşıyoruz artık millet günlük market ihtiyaçlarını bile internetten alırken sen bezi, mamayı tedarik edemiyorsun, müşterine günlerce ulaştıramıyorsun. telefonla ararsın pazartesi derler, pazartesi olur cuma derler. bebek bezi gibi sürekli satılan, akarı kokarı olmayan malzemeleri dahi tedarik edemeyen bebek firması mı olur..? şikayet platformunda benzer şikayetler var. altında da robotik cevaplar.

ciddiyetsiz, müşterisine değer vermeyen, müşteriyi yanıltan, tek dertleri para kazanmak olan ve bu uğurda ufak ve değersiz hilelere başvuran bir firma izlenimi oluşturmuştur. kanaatimce artık hepten uzak durulması gereken firmadır.

edit: bu ciddiyetsiz firma içinde başka ürünler de olan siparişimi günlerce oyaladıktan sonra bez tedarik edemedikleri gerekçesi ile stok yok başlıklı bir mail ile iptal etmiştir. her aradığımda yok şugün gönderecez yok bugün gönderecez diyerek mail ile 2 hafta sonra siparişinizi iptal ettik diyorlar. bundan gayrı bir çaput dahi almayacağım sitedir. buradan alış veriş yapacak olanlara duyurulur.
  • burada okuduğum olumsuz yorumlara rağmen şansımı denemek isteyip alışveriş yaptığım site. 17 haziran cuma günü verdiğim siparişim bugün eksiksiz elime ulaştı. pazartesi günü satın aldığım tüm ürünleri kargoya vermişlerdi.

sitede ödemeyi yaptıktan sonra ekranda ödeme ve sipariş onayını göremeyince destek e-mail adreslerine yazmıştım durumu. siparişin alındığından emin olamamıştım. "siparişiniz bize ulaştı" diye 1 saat içinde maille geri dönüş yaptılar. şansım mı yaver gitti, yoksa hizmetlerini mi düzelttiler bilmiyorum ancak ben alışveriş sürecinden ve ürün kalitesinden çok memnun kaldım.
hesabın var mı? giriş yap