şükela:  tümü | bugün soru sor
 • içindeki devi uyandır adlı kitap da zatın eseridir.
 • kendisi bill clinton' a da nlp semineri vermiş, richard bandler ve john grinder'den sonra bildiğim en iyi nlp eğitmeni'dir
 • "yaşantımızı değiştirebiliriz.yapabiliriz,sahip olabiliriz ve tam istediğimiz gibi olabiliriz" diyen gelişmiş beyin ve kişilik.

  (bkz: sınırsız güç)
 • kafamdaki sarlatan tanimina birebir uyan sevimsiz bir eleman. milletin beynini yikayip kakaladigi kaset ve kitap paralariyla neler yaptigi nasil yasadigi merak edilen kisi.
 • kitaplarinda bazen suna benzer bir onsoz bulunan yazar, ceviride surc-i lisan etmis olabilirim, kusura bakmayin:

  "genctim, parasizdim, loserin allahiydim. basimin bitten, dotumun zitten kurtulmadigi vakitlerde su 2 metrelik cussemle ancak kamyonlara karpuz sallayarak yuzduruyordum ekmek teknesini. 8 amele ayni cadirda yasayip ayni kaba siciyorduk. sabahlari ekmegi tuza banip yerken aksamlari sahilde kariya kiza sarkiyorduk. sonra birden kafama dank etti, madem bu kadar loserim, diger loserlari niye yolmayayim? bildikleri herseyi altin semerli esek misali onlara tekrar gosterip iste basarinin anahtari bu diye luleden emeyim, kitap yazayim, seminer vereyim. zihnini programliyorum derken hasilati cebe indireyim. iste bu kitap bu birikimlerin ve stratejinin eseridir dostlar. sizler ve sizin gibi diger enayiler varoldugu surece benim karnim tok, sirtim pek. sagolun, varolun."
 • del mar'da yaşamaktadır kendisi. güçle kafayı bozmuş insanların hoşuna gidecek seminerler vermekte, kitaplar yazmaktadır..
  "it's not about power over other people. it's about power over yourself!"
  - unlimited power adlı kitaptan. http://www.amazon.com/…890577-3149431?redirect=true
 • audiobooktan sesini dinlendigimde; agzindan sactigi tukuruklerin sel yaratabilecegi inancına kapıldığım kişilik. özellikle "total success" derken dilini dişlerinin arasına o kadar sokmaktadir ki şapır şupur sesleri arasında cümleler yok olmaktadır.
 • tony robbins olarakta bilinir kendisi
 • sınırsız güç kitabını okumak için cesaret gereken insancıktır. öyle bir kitap ki inanır mısınız bitirmeye cesaret edemedim. kitabın yarısına kadar "john ayyaşın biriydi hiç parası yoktu ve bir işi de yoktu, ama benim size öğreteceğim tekniği kullandıktan sonra yılda 1 milyon dolar yapan yakışıklı bir adam oldu" şeklinde hikayeler anlatarak bizi anlatacağı tekniğe hazırlıyor. yok "larry kaza yapmıştı götü parçalanmıştı ama bu teknikle göt yaptık" yok "helen mokar hastasıydı tekniği kullanarak boğaz köprüsü yaptı" gibi envai çeşit hikaye anlatınca adamdaki sahtekar potansiyelini içinizde hissedebiliyorsunuz.
  sonlara yaklaşınca adam tekniği anlatmaya başlıyor ki o an alıyorsunuz o kadar boş o kadar salak bir teknik ki, yani sonunu okuyunca, abi parasızdım senin onun gibi dangalakların parasıyla ayakta durabiliyorum, sanki anlamış gibi yap hikayeni de bana gönder ki yeni kitabımda anlatiyim, para kazanayım diyecek diye korktum.

  demese bile öyle olduğunun farkındayım.
  en memnun olduğum kısım ise kitabın korsanını okumuş olmamdı. lanet herife beş kuruşum gitmedi...