• chelsea kulübünü yeni teknik adamı. ben chelsea'yi toparlayabileceğini sanmıyorum. gelecek sezon ilk 5 içinde kalırlar diye de tahminim var. tabii kovulmazsa. bu da şurda dursun.

not: manu mourinho ile zirveyi görür şampiyon olur.
  • "rakipler artık bizden kormuyor" diyerek italya milli takımının son yıllardaki durumu üzerine güzel bir tespit yapmış teknik direktör.

"insanlar italya milli takımından bahsederken, tarihimizden, geleneğimizden dolayı bize her zaman saygı duyar fakat biz yeniden sahadaki performansımızla rakiplerimizi korkutmak istiyoruz, sadece geçmişte yaptıklarımızla değil."
  • 13 haziran 2016 belçika italya maçında yönetim dersi vermiştir. helal olsun
  • takvim yaprakları 11 haziran 2000 pazar gününü gösteriyordu. euro 2000'deki ilk maçına çıkan millî takım, henüz ikinci yarının başında rakip italyan oyuncunun şaşırtıcı dömi röveşatasıyla yıkılmış, akabinde beraberliği yakalamasına rağmen hatalı bir penaltı kararıyla yenilgiden kurtulamamıştı. belki de bu gol, o dönem takımın başında olan mustafa denizli'nin uefa şampiyonu olmuş galatasaray'ın iskeletini kullanmak yerine, yedi fenerbahçeli oyuncuyla sahaya çıkma inadını kırmasına bir nebze vesile olmuştu. daha sonra ite kaka çeyrek finale kadar çıkmıştık.

aradan tamı tamına 16 yıl geçmiş, italya millî futbol takımı belki de tarihinin en iddiasız kadrosuyla euro 2016'ya katılmıştı. oyuncularının hatırı sayılır bir kısmının maçtan sonra lyon sokaklarında tanınmadan, rahatça dolaşabileceği italya, son iki turnuvadır -her ne demekse- gizli favori olarak kabul edilen belçika'yı 2-0'lık skorla bozguna uğratmıştı. takının başında ise, 16 yıl önce bize o golü atan antonio conte vardı. belki de tek farkı, o dönem kelliğe doğru inceden yol almakta iken şu anda aslan yelesi saçlara sahip olmasıydı.

şimdi düşünüyorum da, 12 haziran 2016 türkiye hırvatistan maçı'nda sağolsun luka modriç'ten jeneriklik bir gol yedik. fatih terim bu yıl ligde başarılı olmuş bjk iskeleti yerine başka oyuncuları tercih etmekle eleştiriliyor. her zamanki gibi turnuvaya yenilgiyle başladık. bakmayın siz öyle püskül göründüğüne, luka modriç'in saçlar da uzun vadede fazla kalıcı olmayacak gibi durduğuna göre, neden olmasın? türkiye çeyrek finali görür, hırvatistan şampiyonluğu son dakika golüyle kaybeder, modriç de bir 16 yıl sonra hırvatistan millî futbol takımı'nın başında başarılı işler çıkarır mı dersiniz? haydi antonio. belki de tarih tekerrürden ibarettir.

(bkz: türkiye a milli futbol takımı/@in initum)
  • euro 2016 irlanda italya macinda, son yaptigi oyuncu degisikligi ile mac boyunca sadece ciliz ataklar yapan, italyanin yedek agirlikli takimina karsi guc bela top oynayan bir takimi playoff lara tasimistir.
  • gruptan lider olarak çıkmış olan bir takımın kafası rahat teknik direktörü. türkiye çok da şeyindeydi.

neyse ki buradaki eleştirileri okuyup bundan sonrası için kendine çekidüzen verecektir.
  • eey conte! eğer bizi elemeye bu kadar hevesliysen bırak o futbol topunu, siyasete atıl. azzurrolar gereken cevabı sandıkta versin! paralel teknik direktör seni.

(bkz: top mudur yuvarlak mıdır bilemem)
  • ne türkiye ne de galatasaray'a 2013'te yenilmesinin pek umurunda olmadığı düşündüğüm teknik direktör. adam liderliği garantilemiş, rakibi ispanya. ne diye kart cezalısı, sakatlık riskine girsin. yedekleri sürdü işte, yenersek ne ala, yenilirsek de yeniliriz ne olacak diye çıkarmış takımı.
  • (bkz: imparator)
  • kendi ulkesinin vatandasi, imparatore terimi uzmustur. terimi italyanca kufrederken gorenler olmus tum 90 dk boyunca.
hesabın var mı? giriş yap