• vs metrobüs süzülürken arabayla trafikte kalanlara üzülmek.
  • istanbul trafiğinde gram gram ilerleyip oturmaktan götün uyuşması yerine metrobüs kullanmak on kat iyidir.

evet fantastik olaylar oluyor, evet bazıları şoföre bile dayıyor ama bu metrobüsün hızlı bir ulaşım aracı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
  • işe vardığımda aracıyla gelip geç kalanlara üzüldüğümden daha az üzücü durumdur
  • trafikteyken, daha çok onlar bize bakıp üzülüyormuş gibi geliyor ama neyse.
  • motosiklet sürerken hem metrobüstekilere hem de trafikteki arabalara bakıp üzülmek kadar değildir.
  • siz bakıp fazla üzülmeyin. orada olanların bazıları vaktini trafikte yememek için kıta değiştiriyor. dünya hali bu, bir bakmışsın metrobüse binmek senin için hayal olabilir.
  • ben de arabadakilere bakıp üzülüyorum. kendi halime tabi. camın buğusuna "hayat çok mu güzel?" yazasım geliyor tersten.
  • toplamda 3 kez bindim. özel araçlar çaresizce trafikte beklerken, kendine ayrılmış yolda, şehirlerarası yol gibi, at gibi gısssrah gibi gidiyor valla metrobus. yardıra yardıra.. siz derdinize yanın. bu arada yiğidi öldür hakkını yeme. kadir topbaş'ın önemli icraatlerinden biridir. ruhu şad olsun.
  • ben de metrobustekilere acıyarak bakardım sonra trafik sıkışır metrobus akar giderdi. ben ise arkasından seyreder 1 metre avantaj kazanmak için sinyalimi verip şerit degistirirdim.

sonra farkettim ki acınacak halde olan onlar değil benim. onların 40 dk da gittiği yolu ben 95 dk da gidiyorum. onların 9 lira masrafla gittiği yolu ben 40 lira masrafla gidiyorum sonra anladım ki acınacak halde olan benmişim.

bu satırları metrobusten yazıyorum.
  • is icin bilmem ama gun icerisinde oradan oraya gitmek icin cok iyi bir toplu tasima araci, at gibin kosturup duru
hesabın var mı? giriş yap