• septik olduğunu düşündüğüm, bu yönüyle de ürettiği içerikleri beğendiğim kişi.

söylediklerini anlamayanlar ve daha da kötüsü söyledikleri nedeniyle gelip bu başlığa pisleyecek kadar alınanlar hayatında hiç soru sormamış ve/veya egosu kaf dağının zirvesinde ahmaklardır.
  • kadıköy moda society’nin azra özge kohen’i. ınfluencerlara duydugu öfkenin kendisinin de aslında influencer olması ama kendini buna layık görmemesinden ve asla aynı kefeye konmaya tahammülü olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum.
    arada influencer eziklemeyi ihmal etmeyerek yaptıgı entelektüel ve felsefi konuşmalarını da ancak hayatında hiç kitap okumamış, bilgiye kaynağından ulaşmayı bilmeyen, araştırma yapamayan ve zaten entelektüel merakı da olmayan cahil kitlesi ciddiye alıyordur. ama en acıklı kısmı kendisinin de bu durumdan memnun ve tatmin olması. çünkü en nihayetinde ilgi ve para isteyen ama bunu ucuz bir ‘guru’ kisvesi altında yapmaya çalışan biri.
  • hakkinda fikir sahibi olmadan once sahsini tanimaya iki dakika ayiran, her seye tetiklenen ve dusunmeden boklayan kisilerin gozunde hicbi yere gelemeyecegini dusundugum kisi. surekli okumaya ve arastirmaya beni cok tesvik etmistir simdiye dek. bu sira igtv'de (instagramda) "another guru" baslikli bi seri surduruyor. cevresindeki bazenleri sacmalasan kalabaliktan ve ilgiden oturu kendisinden yeterince fayda saglayamamistim maalesef. bencil bi yaklasimmis benimki de ama neyse. bu sekilde basit bi konseptle farkli konulara kendince aciklik getirmeye calismasi cok islevsel olmus. mucizem iyi ki var
  • insanların vakitlerinden boş yere çalan kişi. bunda bir sorun yoktur fakat takipçileri verimli vakit geçirdiklerini düşünür. bu yüzden insanlara bir şey bilmeyerek yaptığı içerikler ile inssanların kendilerine bir şey kattığına inandıran şahıs. içerik üreticisi. eğlence sektörü personeli.

edit: pseudo science temelli konularda mantığın temel ilkeleri ile içerikler üretmekte. bu yüzden internet üzerinde bir profesör edası ile tüketilmektedir. evde tüketilmemesi önerimdir.
  • efe aydal'ın özel okul görmüşü
  • kendisini clubhouse’da kesfettigim itici kisilik. biraz oturdum dinledim kizlara bel alti konusmalar yapiyor onlara kufrediyor daha sonra kendine kufrettirip kendini ovduruyor. kizlar da ilik gibi ve tiki tipler ehi ehi diye gulup kicini yaliyolar bu tipin. enteresan gercekten
  • özensiz, narsist ve küfürbaz bi geveze. nigredo adlı podcast serisini dinleyerek bunları anlamak mümkün.
  • bu çocuğa en güzel cevabı simülasyona (bkz: benekli ayhan) diye yeni karakter ekleyen adminimiz verdi.

aşırı mutluyum ikisi de birbirinin aynısı, var mı ayırabilen?
  • ghosting’in çok doğru bişey oldugunu, kimsenin kimseye cevap vermek zorunda olmadigini savunan, ozlu soz ve duyar kasma hastaligina tutulmus kisi. sosyal bir toplumda yasiyorsun ve toplumsal normlar senin bu kadar umurunda degilse, yazdiklarini duyurma, buyume cabasi neden? duygusuzluk, saygisizlik, bencillik moda olmus heralde. kendinden baska kimseyi gormeyen insanin insan iliskileri konusunda yargi dagitmasi tuhaf.
  • derinlemesine okumayan, twitterda denk gelirse ezoterik başlık okuyan vasat takipçilere sahip, vasat twitter kullanıcısı. oradan buradan aldığı kitap quote'ları ile kendini guru ilan edip üzerinden para kazandıktan sonra, “hiçbir öğreti için para verilmez..” diye zırvalar ayrıca.
hesabın var mı? giriş yap