• üşenmeden yılbaşında bile tailwind videoları atıyor adam :) kendisinden python, bootstrap, css temellerini ve javascript'in temellerini öğrendim. flask projesi biraz karışık geldiği için erteledim, python dersleri tamamen bittikten sonra tekrar döneceğim, sırada django var. sayesinde kanalı 5 kere tavaf ettikten sonra full stack olup çıkacağım lol.

ders anlatımı, inanın ücretli kurslardan çok daha iyi seviyede. bu kanalın hakkında kısmında şöyle bir ibare var : "kanalın temel misyonu abone ve izleyici desteği çerçevesinde fırsat eşitliği oluşturmaktır." gürcan nereden ve ne şartlarda gelip kendini yetiştirdi bilmiyorum, her seferinde iyi bir yazılımcı olmadığını ama çok iyi yazılımcılarla çalıştığını söyler, bizlere de bunca içeriği fırsat eşitliği yaratarak ücretsiz sunması mükemmel bir detaydır. ben son dört ayında gece gündüz yazılım öğrenmeye çalışan biri olarak kendisinden razıyım, sağlıklı ve mutlu seneler dilerim. :)
  • senelerdir biriktirdiği deneyimi derleyip, toplayıp sonrasında takdir edilesi içerikler hazırlayan birisinin youtube kanalının ismidir. içerikler için teşekkürlerimi bir kez de buradan belirtmek isterim.
  • videolarını yeni izlemeye başladıysanız en fazla birkaç video sonra eliniz yorum kısmına mutlaka gidiyor ve diyorsunuz ki, "ya bu kadar emek , bu kadar gayret , karşı tarafa bir şeyler aktarabilme çabası neden neden arkadaşım?" diyerek tepki veriyorsunuz.
    udemy'de benim diyen kurslardan daha kaliteli ve bedava oluşuna bir anlam veremiyorsunuz. sadece python yaklaşık 100 video'dan oluşuyor, çok ciddi bir iq sorununuz yoksa 100. video'dan sonra kendinizi tamamen konuya hakim sayabilirsiniz.
    ayrıca kendisinden sürekli, "ne demeye çalışıyorum, şunu demeye çalışıyorum" cümlesini işittikçe yüzünüzde tatlı bir tebessüm belirir.
    son olarak beğeni yorumlarının altına genellikle , "devlet okulundan mezun olduğunu ve bir şekilde kendisinin bunu yapmak durumunda olduğunu , bunun bir nevi borç olduğunu " söyler ki bu cümleyi her okuduğumda tüylerim diken diken olur.
  • golang konusunda keşfettiğim en kaliteli türkçe kaynak olduğunu düşündüğüm youtube kanalı, reis ellerinizden öper büyük kızınız arin küçük kızınız elis'in de gözlerinden öper mutlu, sağlıklı günler dilerim.
    go oynatma listesi youtube
  • çok güzel anlatım tarzı ile bootstrap derslerini youtube da yayınlayan harikulade abimizdir.
  • bu zamana kadar dandik youtube-udemy videolarıyla boşuna zaman kaybetmişim.web tasarıma yeni başlayanlara önerim bu abimizin bütün video serilerini gözden geçirin.
  • javascript karmaşası video serisi ile harikalar yaratmakta olan youtube kanalıdır.
  • anaa benim auuuuv reisin başlığı!

kendisinin ders anlatış tarzı çok iyi ve spesifik konularda bile "ulan bu nasıldı ki ya" dediğiniz muhtemelen her şeye cevap videolarında mutlaka değinen insan. adam resmen sıfırdan popüler tüm web teknolojilerinin dersini ücretsiz bi şekilde türkçe kaynak olarak sunuyor. katıl butonu da açmış minimum ücret 2.5tl maksimum ücret 10tl aksjdwvakd. olm adam neredeyse 30 cente istersen bana destek olabilirsin diyor. ha yok benim elim bol diyorsan aylık 1,5 dolar atsan da olur diyor.

eminim ki kendisinin bu denli ufak meblağlara ihtiyacı yok ama sembolik olsun diye açmış belli ki. bak sevin bu adamı, destekleyin. her yazılımcının yeni bir şey öğrenmek istediğinde mutlaka karşısına çıkan biri bu arkadaş. verdiği emeğin ve eğitimin değeri paha biçilemez. ayrıca kendisi yorumlara ve maillere geç de olsa cevap verir ve takıldığınız yerde sizi aydınlatır.

eğer öğrenmek istediğiniz şey bu arkadaşın kanalında yüklüyse boşuna udemy'deki hocamsılara sikilip paranızı kaptırmayın. mutlaka bir şans verin videolarına.

auvvv sen çok yaşa hocam.
  • kesin başlığın bildirimlerinin açık olduğu bir hesabı vardır. biz de yeşillendirelim o zaman.

bir ders videosunda, "ben bu video serisini, bu programın bana ne şekilde öğretilmesini isterdim diye düşünüp öyle hazırlamaya başladım" diyor.

ilkokulda ender hatırladığım şeylerden birisidir bize harflerin gün boyu tek bir şekilde ezberletilmesi. canım sıkılır ve neden bütün sınıf a! e! o! diye bağırıyoruz diye düşünürdüm. sebebini kelimeleri pekiştirirken anlamıştım.

kendisinin klasik öğrenme süreçlerini kullanmak yerine "bu konuya ilgisi olan insan, nasıl daha iyi anlar" diye yola çıkması bence bu abimizi farklı kılan nokta. mesela, kendisi önce harf nedir öğretmeden kelime yazdırıyor size. ondan sonra diyorsunuz ki demek bu kelimeyi yazmak için var bu harfler. öğrenmek lazım bu harfleri...

merak uyandırmak, benim için bir şeyi öğretebilmek için en etkili yöntem. bir şeyi merak edince daha çok zaman ayırıyorum. daha verimli öğreniyorum. anlamak için 3-4 kere dinlememe gerek olmuyor.

gecenin bu saatinde 'mahmut' stringimizi yazdırıp kendisine bir selam ve teşekkürlerimizi iletelim.
  • muhteşem bir kaynaktır , umarım bu sürekliliği yıllar boyunca devam eder genç nesile yol gösterici olur. kodlama konusunda yeri ayrıdır ve dersleri türkçe anlatıyor..
hesabın var mı? giriş yap