• boğaz kenarında karavandan bozma dürümcüde yemek yemek, tam o esnada telsize birinin girip "brek brek nerdesin lan pezevenk , mecidiyeköy istikametinde bilmemne oldu" demesi , lokmaların boğazda kalması, ve yola çıkılması.
  • hüsnü çoban'in ailesi-karısı veya metin.tekin- illa bir olay yasar.
  • - çoban denen polisin amcık hastası veletlerinin türlü şaklabanlıklarla karı kız peşinde koşması. durun lan piçler daha yaşınız kaç.

- her bölümde nereden tedarik ettiklerini bilemediğim üçüncü sınıf yan rol oyuncuları, alayı da kafalarını sallayarak konuşuyor. öyle yapınca daha inandırıcı rol kestiklerini mi sanıyorlar nedir.

- diğer klişe ise istanbul'daki her vukuata bu polis arkadaşlarımızın yardırması. zamanıdna demiştim, balkona top kaçsa bu muhteşem ekip kurtaracak sanki.

- daha az önce gördüm, babaannem ağzını açmış bakıyodu bunlara, ben de bi bakıyım ne alemde dedim, demez olaydım, atraksiyon dolu bi sahnede kamera zoom in zoom out yapıyo (böyle mi yazılıyodu lan) bu ne boktan klişe bu hala be!

off daha yazardım da üşeniyorum. babanneme sorsan süper dizi ama
  • marketten çocuğun birisi bi' sakız çalsa olaya hemen emniyet amiri eşliğinde 5-6 tane komiser gider. artık istanbul emniyetinde ne kadar polis var onu bilemem ama bi olaya o kadar komiserin gitmesi biraz garip geliyor bana.
  • ekip içersinde bitmek tükenmek bilmeyen bir aşk, flört havası... birader hiç mi yok arkadaşınız ya, bir tek ekip içindekilere mi kaldınız...
  • kurulması gereken bir cümleyi 3 oyuncunun paylaşarak tamamlamaları. senaristlik bu işte.
  • +garip naber?
    - hav hav
    + vayy aslanım benim
hesabın var mı? giriş yap