• bu adam benim komutanımdı lan... rize'de merkez bölüğünün komutanıydı 2013 yılında...

rize'ye yeni düşmüşüz, 2. günde dediler ki koşacaksınız... "ulan 115 kilo adamım, nasıl koşarım" diyordum kendi kendime.

koşuya başladık, daha yeni askeriz ya, bizim tempo düştü... arkamızdan sürekli bağırıyor ama, böyle bir bağırma yok. bütün rize dinliyor.

en son öyle bir bağırdı ki, kendimizi kaybettik. "ulan siz jandarmasınız, sizin asayişi sağlamanız lazım! şu halinize bakın lan koca götlüler! sizi gören hırsızın ev soyası gelir! sizi gören katilin adam vurası gelir! sizi gören teröristin pusu kurası gelir! kaldırın lan götünüzü koca götlüler!" diye bağırdı.

kendime geldiğimde, hayatında 2 kilometreyi aralıksız koşmamış olan ben, 8 kilometre koştuğumu fark etmiştim. bu adamdan önce 116 kilo hımbıl adamın tekiydim. bu adamın bize ettiği laflar, bizi adam etmek için harcadığı çabayla askerden 102 kilo döndüm. askere gittiğimde şınav nedir bilmezdim, bu adam hayatıma girdikten sonra 32 şınav çekebiliyordum.

askerde ayağımı kırdım, 11 gün hastanede yattım ameliyat oldum. istisnasız her gün hastanede ziyaretime geldi. "sen önce vatanın, sonra bizim evladımızsın, bir şey lazım olursa hiç çekinme ara" demişti.

çok kızardık kendisine; bizi sürekli fırçalıyor, sürekli spor yaptırıyor diye... ama adam haklıymış. adam sırf biz ölmeyelim diye çabalıyormuş... ona layık askerler olamamışız.

jandarma çavuş mert gülbay istanbul! mekanın cennet olsun komutanım!

ertesi gün editi:

bugün işyerinde arkadaşlar haber verdi "senin yazın haber sitelerinde dolaşıyor" diye.
    yalan yok, bunu yazma amacım, aslında arslan komutanımın ne kadar iyi bir adam olduğunu ve ülkenin nasıl bir adamı kaybettiğini göstermekti.

onlarca da mesaj aldım ve üzülerek söylüyorum ki neredeyse hepsinde "ağlattın bizi" mesajı vardı. keşke bu olay olmasaydı, keşke ben bunları yazmasaydım, keşke sizler ağlamasaydınız.

paylaşan, favorilerine ekleyen, beğenen herkese, internet sitelerine ekleyen bütün haber sayfalarına, arslan komutanın nasıl iyi bir adam ve nasıl sağlam bir asker olduğunu anlamış herkese saygılarımla...
  • kalleş bir pusuya kurban gitmiş asker.

kendinizi onun yerine koyun. eşiniz, kızınızla arabayla eve dönüyorsunuz. o zamana kadar onlarca kez yapmışsınız eve dönme işini. ve yol alırken arabayda bir arıza meydana geliyor ve arabayı durdurup arabadan iniyorsunuz. her halde kimse aniden arabandan inince öldürüleceğini düşünmez. her halde hiç kimse koca yol boyu 2 aracın sizi takip edip sonra da acımazsızca ailesinin yanında vurulmasını zihninden geçirmez. ve olan oluyor indiğiniz anda çapraz ateşe tutulup orada vefat ediyorsunuz. ya siz onun yerinde olsaydınız?

aklınızdan saniyenin o mikronda birinde neler geçerdi?

şaşkınlık? , eşinin yada kızının zarar görmesi?, kurşun acısı?...

allah düşmanın bile şereflisini versin.

eğer biri eşiyle yolda yürürken ensesinde kalleşçe vuruluyorsa !
    eğer birileri trafik kazası var diye bölgeye çağırılıyor ve pusu kurulup alçakça öldürülüyorsa !
    eğer birileri evde yataklarında uyurken sessizce evlerine girip şerefsizce alınlarından şehit ediliyorsa !

yine şunu demek lazım ki allah düşmanın bile şereflisini versin.
  • "darbeciler" diyerek itibarsızlaştırdınız,
    kumpas kurarak hapislere attınız,
    onuruyla oynayıp intihara sürüklediniz, mapuslarda kanser ettiniz,
    eşlerini dul, evlatlarını yetim bıraktınız.
    yetmedi...
    şimdi de siyasi hırslarınız yüzünden teröre kurban ediyorsunuz.
    asteğmen kubilay için menemen'i yakan atatürk bugün yaşasaydı, kahrından ölürdü.
    şehit binbaşı arslan kulaksız, hakkını kimseye helal etme !
  • yanında ailesi varsa kan düşmanına bile zarar vermeyen asil bir milletin evladı, yiğit komutan.
    ülkenin yöneticilerinin umrunda olmasan da türk milletinin yüreğinde hep var olacaksın.

'arslan'ı kediye boğduranlar kahrolsun.
  • merzifonludur. ağabeyi dursun kulaksız da, 25 yıl önce yeni çeltek kömür işletmesi'ne ait maden ocağında meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybetmiştir.

(bkz: mekanı cennet olsun)
  • yurt ve şeref uğrunda sen seril de toprağa
    varsın hiçbir dudakta anılmasın er adın!
    kan sızarak göğsünden huzuruna varınca
    ızdırabı dinecek belki o gün kür şad’ın.
  • haberi az önce televizyonda duydum şehit olduğu haberini, şu fotoğrafa uzun uzun baktım, gezi'de ethem sarısülük ve ali ismail korkmaz'ın öldürüldüğü yere de böyle uzun uzun bakmıştım. işte tam da bu biçimde, böyle karanlık sokaklarda, bir başımıza ve bizim yaratmadığımız savaşlar içinde kalleşçe öldürülüyoruz. allah rahmet eylesin.

gelen mesaj üzerine edit: fotoğraf haberin fotoğrafıdır, arslan kulaksız'ın pusuya düşürüldüğü yerdir.
  • ah be komutanım… anlatmıştınız halbuki muş’ta yaşadağınız zorlukları.. o “dağın başında” ne şartlar altında çalıştığınızı.. anladığımı sanmıştım ama anlamamışım meğerse… bu kadarını beklemiyormuşum sanırım.. başta tartıştık sizinle.. kızdım hatta küstüm size.. ama sonrasındaki o pozitif yaklaşımınız güler yüzünüz gözümün önünden gitmiyor.. içinde bulunduğunuz durumu anlattığınız cümleler dün geceden beri kulaklarımda çınlıyor.. düşündükçe ağlıyorum ama ağlamaktan ve başımız sağolsun demekten başka yapacak bir şey yok malesef..elveda komutanım..
  • ulan ne yazsam boş ne yazsam yetersiz. allah düşmanın bile şereflisini, delikanlısını nasip etsin.anasının entarileriyle koşturan kancıklar ordusundan da bu beklenir. mekanın cennet olsun komutanım.
  • açılım sürecinin son kurbanı olmuştur. teröristle müzakere ediyoruz diye, mücadeleyi bırakan siyasal iradenin bu noktaya gelinmesinde sorumluluğu büyüktür. son 13 yılda ülkenin geldiği durum budur. ülkenin içinde teröristler ellerini kollarını sallayarak eylem yapabiliyor, üstelik 90'lı yılların aksine kırsalda değil kent merkezlerinde eylem yapmaya başladılar. bu gidiş hayra alamet değil.
hesabın var mı? giriş yap