• eczacı hülya kayhan’ın markası. aromaterapi yağları ve bu yağlardan oluşan ürünleri var. sadece yetkili eczanelerde satılıyor. yüzde 100 doğal diye yüz ve vücut güneş koruyucusunu aldım, hiç memnun kalmadım. pastırma gibi kokmak isteyen varsa 200 tl verip alsın! doğalsa katlanacaksınız felsefesinde bir marka... bir de fly away (flyaway) diye bir haşerat (sivrisinek, kene vs) kovucusu var, o da işe yaramıyor....
  • avokado yağı soğuk sıkım falan, -organik diye tabir edilen- 250 ml fiyatı 30 40 lira birşey iken, burada 50 ml 90 liradır yani 250 ml 450 lira.
    hindistan cevizi yağının 100 ml olanı 130 lira. 1000 ml 1300 lira. :(

o kadar maddi gücüm olsa tabi ki bunları alırdım, muhtemeldir ki çok daha faydalıdır ama hiç kullanmamak yerine soğuk sıkım ve organik tabirle hindistan cevizi ve avokado yağlarını kullanmaya ve faydalarını görmeye devam ediyorum. hiç yoktan iyidir bence.

tıbbi yağlar, bilimsel olarak faydalarının kanıtlanmış olduğu da doğrudur tabi ki ama belli bi kesime hitap ediyor olduğu gerçeği yadsınamaz.

benim almam gereken yağlar için aylık olarak ortalama bikaç bin lira harcamam gerekiyor ve tabi ki alamıyorum.

bu kadar pahalı olmasa tercih ederim, güven veren bir işletme bu da bi gerçek ama 10 ml bi yağa 90 100 lira vermek ve fazlaca ürün almak gerektiğinden.. malesef.

mükemmel kalitede ürünler olduğuna eminim ama ulaşılabilir olduğunu üzülerek düşünmüyorum. aromaterapinin gücünden asgari ücretli bi insanın da faydalanmasını isterdim.

ek olarak: kullandığım bi marka yine de, güvenilir ve gerçek en azından.

sürekli limon yağını kullanıyorum, çok seviyorum.. 10 ml falan 45 lira.

lavantanın sakinleştirici etkisine inandığım için ona da 10 ml 85 lira vererek sahip oldum.
  • pahalı olmasına rağmen (bkz: rozasea) ile savaşmak adına aldığım. şimdilik beni rahatlatan aromaterapik yağlar üzerine kurulu bir markadır. lakin normal sivilcelerimin iz şeklinde kalmasına sebep oluyor. bu konuyla ilgili deneyimli arkadaşlar varsa yardımlarını rica ediyorum. zira bir yeşil uzağınızdayım...
  • aromaterapi yağları ve bu yağlardan karışımlar yapıp satan bir eczacının kurduğu marka. marka sahibi uzun yıllar yurtdışında yaşamış. kırışıklıklar, sivilceler ve diğer cilt problemlerine / hastalıklara iyi geldiğini iddia eden bir marka.

ancak 3 farklı ürününü kullanan biri olarak bir uyarı düşmek istiyorum buraya. ürünlerinin hiçbirini sevmedim ama özellikle göz altı nemlendiricisi muadili yağ mahvetti beni. göz altımda sivilcemsi yüzlerce şey çıkardı. sonra o incecik deri resmen kabuk bağladı. 3 aylık tedavi ve sabır sonucu biraz normale döndü ama 5 yılda oluşacak kırışıklık bir anda oldu. ne kadar üzgün ve pişmanım anlatamam.

marka sahibine konuyu açtığımda ise inanılmaz bir tavırla karşılaştım. ne yalancılığım kaldı ne iftiracılığım. öncesi sonrası fotoğraflarımı gönderdiğimde de benim yağım yapmaz başka bi şey yapmıştır demeye başladı. yeni ve farklı bir ürün kullanmadığımı ve yağı kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra oluştuğunu söylediysem de ikna olmadı kendisi. ha ikna olsa ne olacak o ayrı konu.

sonuç olarak kullanacaksanız ihtiyatlı olun derim.
  • annemin saç egzaması için gerekli tüm seti aldık..okuduklarımdan sonra umuyorum ki ters bir etki yapmaz geçmese de coşturmaz egzamayı.. bir süre sonra editlerin..

edit: hiçbir işe yaramadı 700tl bayıldık aynı tas aynı hamam..amazon ve yurtdışı tanıdık bakıyoruz yabancı kremler son umudumuz..
  • neden pahalı çünkü bu yağlar sizin öyle herhangi bir yerde bulabileceğiniz kozmetik ya da yemeklik yağlardan değil. bunlar tıbbi yağlar. yani her yağın içinde bulunan çok sayıda etken maddenin tek tek analizi yapılıyor. tedavi amaçlı kullanılan tıbbi yağla aktarda satılan yağı karşılaştırırsanız böyle cahil cahil yorumlar yapmanız kaçınılmaz oluyor maalesef. analizi yapılmamış yağla siz anca kek falan yapar ya da nemlendirsin diye oraya buraya sürersiniz. nasıl da her şeyi biliyor ve düşünmeden yargılıyorsunuz aklım almıyor.
  • bir su bardağına bir damla nane yağı refluye, niaouli mantara (candida), hindistan cevizi yağı ise, saçlara cok iyi geliyor.

yukarıdaki yorumlara kanıp pahalı diyip geçmeyin derim ben çünkü diğer entrylerde de bahsedildiği üzere bunlar tıbbi ve saf yağlar. aktarlardan bu derecede saf ve aynı kalitede yağ almanız mümkün değil. hangi aktardaki yağın 1 damlası bile etkili olabilir allah aşkına kafanızı çalıştırın. bu yağlar zaten genelde küçük 5-10 ml şişelerde satılıyor. eğer özel bir karışım isterseniz (güneş kremi, nemlendirici vs.) o zaman büyük şişe alıyorsunuz ki bu durumda aldığınızın çoğu yağ olmuyor. yani öyle 200 300 liraya kimse size bir şey satmıyor sakin olun.
  • her gun cevremden birinin kansere yakalandigi haberini aliyorum bu ara. o yuzden gunde en fazla 10 adet iciyorum ya bir sey olmaz nasilsa dedigim sigarayi birakma karari aldim ve bu markanin sigarayi birakmaya yardimci esansini aldim bugun. umarim işe yarar.

edit: işe yaramadı. para vermeye değmez.
  • patchouli yüz jeli, tonik, ton esitleyici ve güneş kremini aldım bayağı bir para ödedim ama ürünlerin etkili olacağını düşünüyorum zira küçük bir deneme yapıp tonikle cildimi temizledim henüz bir kaç saat önce temizlenmiş, toniklenmis ciltten bile bir sürü şey çıkardı. bir kaç aylık bütün aşamaları içeren bir sağlık protokolu (beslenme, omega3, vitamin c gibi tabletler, yeterli su, yoga vs.) uygulayacağım o sürede içinde binlerce kimyasal olan ürünlerdense bunların daha iyi gelecegini düşünüyorum. bir süre sonra editleyecegim.

15 gün sonraki edit henüz vitaminleri ve yeterli suyu almıyor ve de yüz yogasi yapmıyor olmama rağmen cildimdeki güneş lekelerinin hayli rengi açıldı bu arada önce 10 tane falan sivilce çıktı ama hepsi iki gün içinde geçti şimdi cilt daha yumuşak, düz ve renkleri eşit görünüyor. bir süre sonra tekrar editleyecegim.

cilt tonun eşitlendi ancak lekelerin tamamı gecmedi henüz bazı kırışıklıklar geçti. göz altı morlugu için de kullanıyorum göz altında renk açılması var.

almak isteyenlerin koku hassasiyeti varsa almasın tüm kıyafetler, yer gök bu yağlardan kokuyor evde. hele ki güneş kremini sosyal ortamlarda bulunacaksam hiç sürmuyorum ya da neden aktar gibi koktugumu anlatıyorum.

ekleme: yaz mevsimi dolayısıyla yağlara biraz ara veriyorum çünkü bu sıcaklarda kokusu çekilmiyor genel olarak ürünler verdikleri sözü tutuyor kısa sürede büyük iyileşmeler görülüyor. eğer doğal ve ise yarayan bir ürün arıyorsanız kesinlikle marka budur.
  • birilerinin keriz silkelemek için seçtiği elit yol, umut tacirliği, çaresizlerin son kazıklandığı duraklardan biri. art de huil, bir marka, kokulu yağlar mağlar işte. kendini şımartmak isteyenler için dertsiz insanlara çare olabilir belki. örneğin; her ay uçuğum çıkıyor ne denediysem geçmedi bir de bunu deneyeyim ne olur ki diyen, kendi parasını kendi kazanan hanım kızımızı hoş görebilirim, fal baktıracağına adh alabilir, ikisi de terapi.
    ama otistik çocuğunuza bir de bunu deneyelim diyen doktor ve eczacıdan kaçın. umutlanmak için, elimden geleni yapmadım dememek için bunu da deneyeyim ne olacak ki diyorsanız, kendinize gelin! güçlü olun, gerçeklerle yüzleşin ve gerçekçi adımlar atın, zaman kaybetmeyin!
    aromaterapi iyidir, xoştır ema benanah. halkımızı kazıklayamam.
    ha bir de adh markasının kurucusu olan meslektaşım hülya hanımefendiyi birkaç kez dinlediğimde annelik içgüdüsü falan diyordu, öyle bir sey yok dediğimde "bence var sanki ya ihihihi :) " diye cevap vermişti. doktor ve eczacılar da bunun eğitimlerine gidiyor işte, varın siz düşünün.
hesabın var mı? giriş yap