şükela:  tümü | bugün
28 entry daha
  • yaşanmışlık varsa bırakılmamalı, bir yerden bağ devam ettirilmeli. bu devirde “dost” kolay bulunmuyor malesef.
  • üç tane var bende bunlardan. üçünü de çok severdim. biri ortaokuldan, biri liseden, biri de üniversiteden arkadaşım. artık yolda görsem selam vermem.
  • evli ve mecburen alkolü bıraktı normaldir.
  • iyiydik hoştuk kendisi benim tanıştırdığım bir kız arkadaş ile sevgili olunca benim o kızla olan arkadaşlığımı kıskanıp benimle olan arkadaşlığını bitirdi sonra o kızdan da ayrıldı şu an kendi çapında eğleniyor
  • yıllardır içtiğimiz su ayrı gitmeyen dostlarım vardı bir zamanlar. uzun süredir hiçbiriyle görüşmüyorum onlardan da bir ses ya da haber yok. kim biçiyor bilmiyorum ama dostlukların da bir ömrü var bunu yaşayarak öğrendim.
  • üzen ama etrafa çok çaktırılmayan bi durumdur. hatta soranlara yoo bi sorun yok yalanı atmak otomatiğe bağlanmış durumdadır.
    ben şunu anladım bazen bazı şeylerin vadesi doluyor ... arkadaşlıklar da böyle... ne yazık ki böyle... kocası izin vermiyor diye beni aramayanı mı dersin , sevgilimle tanıştırdığım gün benimle geçmiş mevzular için tartışan ve küseni mi, yakın bi arkadaşımdan hoşlanıp benden saklayan inkar edip yalan söyleyeni mi... hepsi de can ciğer olduğum en hat safhada yaşadığım arkadaşlıklardı, şu an esameleri bile okunmuyor... demem o ki arkadaşlık kavramına çok anlam yüklememek lazım tek öğrendiğim bu...
  • çıkarcılık, bencillik, karaktersizlik, senin başarısızlığında sevinci artıyorsa, elini cebine atıp çıkartamıyorsa, senin zor gününde yoksa yanında olmasın, sana zararı dokunur, onun için kimseyi ailenden üstün tutma.
  • kişinin en yakın arkadaşı yine kendisidir. yıllar geçtikçe bunu anlarsınız.
  • ilk başlarda insanın yaşam enerjisini sömüren, yeni birine güvenme duygusunu elinden alan durum. zamanla her şeyde olduğu gibi buna da alışılıyor, bir bakıyorsun hatırlamak için bu tür başlıklar gerekir olmuş.
    o zamanlar aramızın bozulabileceğine hiç ihtimal vermediğim lise arkadaşımdır.
    burayı okuması muhtemel, daha önce benzer durum yaşamışlığımız var.
    umarım mutludur, hayal ettiği hayatı yaşıyordur.
  • hem liseden hem de üniversiteden böyle birden fazla arkadaşım var. okul bitince herkes kendi yolunu çizdi. bir şekilde uzaklaştık. arada rüyalarıma giriyorlar. konuşmak çok istiyorum ama geçen onca zamandan sonra aramaya çekiniyorum.
414 entry daha