24 entry daha
  • 6 sene.. dile kolay 6.. ikizimdi sanki, yani ben öyle sanmışım. bazen konuşmasak da anlardik birbirimizi, tepkilerimiz, sevdiğimiz, sevmediğimiz şeyler aynıydı. hatta seçtiğimiz meslekler bile aynıydı.anlardik birbirimizi. en büyük sırdaşımdı. son günlerde iletişimimiz kesikliydi. mesajlasmiyorduk çok fazla ama bu benim için bir problem değildi. çünkü bilirsiniz ki yakın olduğun kişiyle istediğin kadar uzak kal, biraraya geldiğinizde sanki o uzak kaldığınız zamanlar hiç olmamış gibi hissedersiniz. coronayi bahane etti onu etti bunu etti hiçbir buluşmaya gelmedi. ne küskün olduğunu ne darıldığını fark edebildim sayesinde. iletişimi sıfır , kafasında kurması hat safhadaydı. en son bir patlama yaşadı ve kafasında kurduğu ve buna inandığı , inanıp bana kin beslediği her şeyi teker teker acımasızca yazdı da yazdı. ben onu rakip olarak görüyormuşum, onun yerinde hep ben varmışım, o hep geri çekilmiş arkadaş ortamlarından ve bunun nedeni benmişim. yarışmayı hiç sevmezmiş ama ben rekabet ortamı oluşturmuşum. ulan burada rekabet halinde olan kişi hiçbir şeyden haberi olmayan insan mıdır?.
    en son tüm içinde kalanları da akıtıp aramıza mesafe koymamız sonucuna vardı, bense böyle bir insanı nasıl 6 yıl can yoldaşı olarak görmüşüm ona şaşırdım; kendime, geçirilen onca zamana acıdım ve arkadaşlığımızın bitmesinin en iyi karar olacağını söyledim.
    kimse en yakın arkadaşım olamaz bundan böyle. kimse en yakınım olamaz.
  • evlenen, çoluk çocuğa karışanlar diyenlere katılıyorum. vakitleri olsa bilse artık farklı dünyaların insanı oluyorsunuz bir süre sonra
  • iyiydik hoştuk kendisi benim tanıştırdığım bir kız arkadaş ile sevgili olunca benim o kızla olan arkadaşlığımı kıskanıp benimle olan arkadaşlığını bitirdi sonra o kızdan da ayrıldı şu an kendi çapında eğleniyor
  • başlığı okuyunca bile hissettiğim kocaman bir hayal kırıklığı. her zaman gerçek bir dost istemiştim. yüksek lisans eğitimim de böyle biriyle tanıştım sandım. gerçekten çevremdeki herkes bile onu kardeş gibi gördüğümü biliyordu. ama malesef ben onun için öyle değilmişim.

tek derdi evlenmek olan birinin evleneceği kesinleşince bana olan tavırlarının değiştiğini gördüğüm bir kişi haline geldi. şuan nerede napıyor bilmiyorum, bilmek dahi istemem. beni çok etkilemişti bana yaptıkları ama bir zaman sonra geçip gidiyor...

t: uzak durulması gereken kişi. zaten öyle olmasaydı uzağa gitmezdi.
  • yıllardır içtiğimiz su ayrı gitmeyen dostlarım vardı bir zamanlar. uzun süredir hiçbiriyle görüşmüyorum onlardan da bir ses ya da haber yok. kim biçiyor bilmiyorum ama dostlukların da bir ömrü var bunu yaşayarak öğrendim.
  • üzen ama etrafa çok çaktırılmayan bi durumdur. hatta soranlara yoo bi sorun yok yalanı atmak otomatiğe bağlanmış durumdadır.
    ben şunu anladım bazen bazı şeylerin vadesi doluyor ... arkadaşlıklar da böyle... ne yazık ki böyle... kocası izin vermiyor diye beni aramayanı mı dersin , sevgilimle tanıştırdığım gün benimle geçmiş mevzular için tartışan ve küseni mi, yakın bi arkadaşımdan hoşlanıp benden saklayan inkar edip yalan söyleyeni mi... hepsi de can ciğer olduğum en hat safhada yaşadığım arkadaşlıklardı, şu an esameleri bile okunmuyor... demem o ki arkadaşlık kavramına çok anlam yüklememek lazım tek öğrendiğim bu...
  • çıkarcılık, bencillik, karaktersizlik, senin başarısızlığında sevinci artıyorsa, elini cebine atıp çıkartamıyorsa, senin zor gününde yoksa yanında olmasın, sana zararı dokunur, onun için kimseyi ailenden üstün tutma.
  • kişinin en yakın arkadaşı yine kendisidir. yıllar geçtikçe bunu anlarsınız.
  • ilk başlarda insanın yaşam enerjisini sömüren, yeni birine güvenme duygusunu elinden alan durum. zamanla her şeyde olduğu gibi buna da alışılıyor, bir bakıyorsun hatırlamak için bu tür başlıklar gerekir olmuş.
    o zamanlar aramızın bozulabileceğine hiç ihtimal vermediğim lise arkadaşımdır.
    burayı okuması muhtemel, daha önce benzer durum yaşamışlığımız var.
    umarım mutludur, hayal ettiği hayatı yaşıyordur.
  • en son battığı boktan kurtardım, tabi borç taktı, para o kadar tatlı gelmiş olmalıki memurluğun yanında dolandırıcılığı ek iş olarak yapmaya başladı.
1158 entry daha
hesabın var mı? giriş yap