• şu şekilde açıklanmadığı için eksik kalacak açıklama.
  • çalışma bakanı zümrüt selçuk'un açıklamasıdır. umarım muhtaç kalırsınız o paraya.
    edit: kaynak, imla
  • hadi yine iyisiniz köftehorlar şeklinde devam etmesi beklenen açıklama.
  • 1 tl jeste eş değerdir, bakanımız jesti toplam bazda bakarsaniz 6 milyar ediyor demiş. 1 tl jest vermiş olsalardı toplam bazda 10 milyon edecekti. teşekkürler amk çocukları!
    edit:
    biraz ayildiktan ve bir yazar arkadaştan gelen mesaj sonrası kafama dank etti. adamlar 80 milyon insanı çoluk çocuk asgari ücretli çalışan olarak hesaplayıp 6 milyar rakamını bulmuşlar. daha fenası belkide hane halkı olarak hesaplanmış olma ihtimali. abla zaten sağlıklı düşünemiyor bide 56 saat uykusuzmus falan filan. hay amk nasıl bi devre denk geldik!
  • şuan jest oldum vallahi mest oldum! oooo!
  • rakamı belirleyen sen, rakama ilave rakam ekleyen sen, ilave rakamı 3 kuruş belirleyen yine sen, e ben ne anladım bu istatistikten !

not : kırk defa yazdım sildim son hali anca bu kusura bakmayın.
  • 75 tl işveren desteğini "işçiye jest yaptık!" diye göz göre göre yutturmaya mı kalkıyorlar? helal!
  • çalıştırdığı işçinin agi'sine çöken işveren, ödeyeceği ssk priminden mahsup edilecek 75 lirayı mı işçiye ödeyecek?

sanırım bunlar bizi kendi zeka seviyesinde sanıyorlar.
  • allah razı olsun reisim. bugün de doyduk çok şükür. hanım , ben ve iki küçük çocuğumuzun bir günlük simit-çay masrafını karşılar bu jest.
    hamdolsun, hepimize hayırlı cumalar!
  • aaa biz bunu kabul edemeyiz ama
hesabın var mı? giriş yap