• diziye şu an lgbt içerikli bir sahne koyamazlar. rtük takipte. bir 400 sene sonra tekrar denesinler, o zaman olur belki. o da belki.
  • duyduğuma göre dizide homoseksüel bir ilişki yok. ama osman karakterinin cinsel yönelimi bilinmiyormuş. 8 bölüm boyunca ilişkisi olmayan tek karaktermiş. diğer 4 karakter heteroseksüel yönelim gösteriyormuş. aktrollere duyurulur.
  • netflix bile türkiye için liseli dizisi yapıyorsa, bizim için artık geri dönüş yok demektir.

bu dizinin çekiliyor/çekilmiş olması ne kadar kötü bir izleyici kitlesinin olduğunun bir ispatıdır.

netflix para yatırmadan önce ince eleyip sık dokumuştur. zaten burdaki yorumlarada bakılacak olursa bir çoğumuz bu diziyi izleyecektir. şahsen izlemeyeceğimi düşünüyorum ve önyargı puanımı açıklıyorum: 9/10'dur.

bitirdin bizi netflix..
  • yıllar sonra yerli yapım gençlik dizisi göreceğiz diye heveslenmiştim-4n 1k sayılmaz çünkü her açıdan başarısız bir örnek- ki söz konusu dizi 90larda geçiyor anladığım kadarıyla. bu kadar boktan fikir olamaz. ben artık imam hatipli lise dizisi izlemek istiyorum. yok lgbt yok bilmemne eğer cesur yapım istiyorsanız imam hatip temalı -ya da son 5 yıldaki liseli jenerasyonu az çok temsil eden- bir dizi çekin de görelim. bence türkiye'de liselilerin kimin kimi sikeceğinden daha önemli meseleleri var ve bir şekilde bir gençlik dramasında incelenmeli. (kimin kimi sikeceği elbette bir gençlik dramasında çok önemli, kurulan oyunların esas dinamiği elbette bu olacak, ancak yaratılan dünya bundan ibaret olamaz, olmamalı.)

başlıkla alakasız devam: genre klişelerinin toplumsal gerçeklikle çarpışması ile ortaya çıkan kara komedi bir diziyi benim için eşsiz yapıyor. mesela misfits bu genre içinde bunu yapan enfes bir eser. mesela shameless'in aile draması alanında abd özelinde yarattığı atmosfer, mesela bir polisiye dizisi olarak behzat ç...
  • ülkece taş ve sopalarla izlenecek dizidir.
  • sadece 3-5 hayatında netflixi ilk kez duymuş ne olduğundan haberi olmayan çomarı suni gündem yaratarak tepki göstediği dizidir.o çomarlarında arasında 1 tane bile netflix üyeliği olan yoktur.
  • biri izlesin şu diziyi eşcinsel karakter yoksa bulaşmayacağım hiçbir heyecanı kalmaz çünkü.
  • merakla beklediğim dizi takip edeceğim.
  • a 101'e gelmiş dizi
  • izlemeyi hiç planlamadığım dizi.
hesabın var mı? giriş yap