• --- spoiler ---

dizinin mektup sahnesini incelediğim de ilk çiftliğe gelen zarfta "osman" yaziyor.

--- spoiler ---
  • 3. bölümde baba zula dan bir sana bir de bana şarkısını çalarak beni kazanan dizi olmuştur.
  • dizi başlamadan önce dönen eşcinsel içerikli, hatta ibnenin adı da osman ve ramazan'ın ilk günü yayınlanacakmış zırvaları dışında bu başlığı okumadım. izleyene kadar da spoiler yememek adına okumadım. az önce bir oturuşta eşimle birlikte ilk sezonu bitirdik.
    dizi netflix türkiye'nin en iyi yapımı diyebilirim.
    müzikler, hikaye, kurgu ve senaryo açısından başarılı. ölümsüz diyebileceğim tek konu 40 dakikalık bölümlere sığdırılamayan karakter incelemesi, çok yüzeysel kalmış.
    evet dizide eşcinsel birisi yok, başkasının sevgilisine yürüyen yok, zorbalık var fakat sebebini de anlatmışlar ki bu kabul edilebilir.
    hayatta yaşanmış olamaz denecek hiç birşey yok bu dizide yani gerçekçi.
    2. sezonu bekleyeceğim dizidir.
    vaktim olduğunda dizide çalınan tüm şarkıları playlist olarak buraya editleyeceğim, yapılmışı varsa yeşillendirebilirsiniz

edit: tüm müzikler aşk 101 soundtrack spotify playlist

netflix playlist'i
  • isminde bile hayır olmayan ne konusunu ne içeriğini merak ettiğim, popülarite odaklı çekildiğini düşündüğüm tahminime göre iq düşüren bir dizi.
  • iyi dizi görmemişiz gibi bu geyik diziyi efsane diye kakalayacaklar resmen.
  • okuduğum lise’de çekilen dizidir.
  • aşk 101 nedir ya
    bir erkek olarak aşk 101 izledim demekten korkuyorum.
    -aşk 101 seyrettim,
    -aşk 101'i bitirdim,
    -aşk 101 güzel dizi olmuş,
    -aşk 101 varya hani netlfix yapmış
    -şu gençlik dizisi ya son çıkan varya adı neydi

sanki şu lafları arkadaşların yanında söylesem "top musun olum sen" gibi bir tepki alacakmışım gibi.

güzel dizi yapmışlar vesselam izledik eğlendik yapanların eline sağlık.
  • oyunculukları ve replikleri ile tamamen sınıfta kalmış bir dizidir. dünyanın en kolay konusu olan aykırılığı bile işleyememişler. senaryo ve replikler son derece zorlama. örnek aldıkları sex education absürt bir konuya sahipti ama senaryo kendi içinde tutarlı idi. "ne olacak gençlik dizisi yeea" şekilden bile gideri yok.

--- spoiler ---

iki hocayı biri birine yapma çabalarına falan bu süreçte çektikleri bölümlere ve oyunculuklara felaket derecede güldüm. dizinin yerine ben utandım. şu karantina günlerinde çerezlik olarak bile gitmez. hele hele o sağa sola saldıran çocuğun emanet duran bıçkın delikanlı olayı yok mu...
    --- spoiler ---

gelelim sadede her şeyi ile 3/10 netflix yapımı..
  • başlamam ve bitirmem bir oldu ve aşırı keyif aldım. dizi müzikleri her seferinde başka hatıralara götürdü. hayata karşı dik durmanın, kendin olmanın ve istediklerini yaşamanın ne kadar önemli olduğunun farkındalığını tekrar yaşadım.

muhteşem beşlideki favori karakterim sinan. zeka her zaman ilk sırada gelir.

ayrıca kaan urgancıoğlu kampüsistandan bu zamana bir insan hiç mi değişmez. harikasın.
  • osman karakteri resmen beni anlatıyor.
hesabın var mı? giriş yap